HakanKorkz adlı üyeden alıntı

Dostum o dil yada bu dil kavgasına girmeyeceğim Bana bu atışma saçma geliyor Ben direkt şöyle söyleyeyim Sen hangi dili yazarken keyif alıyorsun Öncelikle bunu belirlemek gerekiyor ya da daha derine inelim Sen kodlama yaparken keyif alıyor musun Öncelikle bunu belirlemez gerek örnek verecek olursam A dili ya da B dilinde kodlama yaparken hangisinde yeni bir şey öğrendiğinde heyecanlı alıyorsun o öğrendiğin yeni bir şeyi bir bir çok projemde Uygulamak için eski projelerine dahil o öğrendiğin yeni bir fonksiyon metal olur onu uygulamaya çalışıyorsan o dil senin dili Ben sana PHP Hala aktif hala canlı bir dil derim bu doğru Popülerliği son dönemlerde Bu da doğru bir yaklaşım Ama şunu belirtmeliyim ki eğer ben web alanında gelişmek istiyorum diyorsan Benim de kullandığın PHP dilini öneririm ama ben sadece Web siteleri üzerine uğraşmayacağım farklı alanlarda da geliştirmeler yapacağım diyorsan Java dili bu iş için en biçilmiş Kaftan ama ben tek bir alanda yoğun ulaşacağım diyorsan O alanda hakim bir dilde yoğunlaşmanın öneririm Java çok yönlü bir dil Java ile yapılabilecekleri sınırı yok denecek seviyede bu kabul Ama şu da var ki Java ile yazacaksın 5 10 satırlık kod bloğunu Web siteleri için yeterli söylüyorum bu söylediklerini PHP dilinde Belki bir iki satır da bitirebilecek sin fonksiyonlar komutlar olacak o yüzden önce buna bildiği sen karar vereceksin Herkes bir şey söyle Herkesin görüşü kendi görüşüdür bunu unutma Lafı çok uzattım vesselam O şu değil ben ne istiyorum onu bulacaksın ilk ve not olarak da eklemeliyim zaman zaman projelerimizde ihtiyacımız olduğu kadar Java dilini kullanıyoruz Java dili kütüphanesi olan Jquery Kütüphanesinde Birçok projelerin de yararlanıyorum vesselam Sağlıcakla kal bugsuz açıksız kodları yazman dileğiyle

Sağolun hocam. Php'de bayağı bir yol katettim. Ayrıca okulda Java dersi de alıyorum ve staj yaptığım kurum Java ile web ve mobil uygulama geliştiriyordu. Yazarken ve öğrenirken pek keyif aldığım söylenemez çok karışık geldi bana. Ama söylenenlere göre Java gerçekten türkiye pazarında çok kullanılıyor. Bu yüzden phpde kendimi proje çıkardığım bir seviyede gördükten sonra Java'ya giricem gibi duruyor. Ama php'de kod yazarken çok eğlendiğim de ayrı bir gerçek. İşler karışık :)