Selamun aleykum, başlık uzun ama konu önemli. Daha once de bu mesele hakkında konu açmıştım ve neredeyse herkes otomatik reklamların yazı içinde reklam çıkarmadığını söylemişti. Footer, header, sidebar vb reklamlar yerleştiriliyor fakat bir türlü yazı içinde çıkmıyor. Bir çok kişi bu yüzden otomatik reklamları kapattığını söylemişti. Fakat ne hikmetse sadece 1 yazımda reklamlar yazı içinde çıkıyor ama diğerlerinde çıkmıyordu.

Ben biraz kurcaladım, düşündüm, testler yaptım. Sonra yazı içi reklam çıkan yazımı inceledim. Ve sonuç, yazı içi reklam çıkan makalem KLASİK EDİTÖR ile girilmiş. Diğer yazılarım GUTTENBERG EDİTÖR ile girilmiş. Yani guttenberg ile yazılmış olan yazılara otomatik reklamlar, reklam yerleştirmiyor. Guttenberg in destek forumunda 1 yıl önce bir kaç kişi bu sorunu farkedip bilet açmışlar. Fakat geliştirici bizlik bisey yok kodu yanlış yerleştirmissiniz demiş. Halbuki Google in duyurduğu son otomatik reklam kodunda hatalı yerleştirme gibi bir durum söz konusu değil. Head etiketinden önce yapıştırıyoruz. Bu konuda geliştiricilere ulaşmak gerekiyor. İngilizcem olmadığı için benim ulaşmam zor genelde anlamıyorlar çünkü. Bilginiz olsun, sorun hakkında ekleyeceğiniz şeyler varsa buyrun bekliyorum. Bu sorunu inşallah çözelim