wmaraci reklam
lidertakipci

Fikrim İçin Alt Yapı Önerilerinizi Bekliyorum..

9 Mesajlar 899 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Gukuk Gukuk Hukukçu Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Lisans / Hukuk
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 67 / 124
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar merhaba,

Basit bir web sitesi açma fikrim var. Amaç kar amacı gütmek değil, non-profit bir organizasyon. Kısaca bahsetmek istiyorum.

Akademik çevresi geniş bir insanım. Psikoloji, Tıp, Hukuk ve diğer bazı alanlarda ihtisas sahibi, tanıdığım çeşitli akademisyenler ve meslek erbapları var. Bu insanların yazılarını paylaşabileceği, insanların ilgi alanlarını ve yazarları takip edebileceği bir mikro blog sitesi açmayı düşünüyorum.

Proje academia'dan farklı. Oradaki akademik makaleler ve pdf formatı yerine bilgi sahibi olmayan insanların anlayabileceği şekilde yazılan daha kısa makalelerin yer almasını ve doğrudan okunabilmesini hedefliyorum. Aslında biraz medium'a benziyor. Ancak bu benim için ciddi bir problem değil. Konunun uzmanlarına doğrudan erişimim olduğu için içerik üretmekte sorun yaşanacağını sanmıyorum.

Sizce nasıl bir altyapı kullanabilirim? Böyle bir web sitesinin maaliyeti sizce nasıl olur? Wordpress'ten uzak durmalı mıyım? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Yazılımsal olarak destek olmak isteyen proje ortağı varsa memnun olurum.

Ps: Dediğim gibi proje kar amacı gütmüyor. (Sunucu masrafları için ileride belki AdSense alınır) Khan Academy'nin yazılı versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Destek olmanız dileğiyle :)

wmaraci
reklam

Seocalismasi Seocalismasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 4 / 79
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam wordpressten uzak durmayın tabiki, yazarlık için kullanıcı adı ve şifre verirsiniz istediğinize bu sayede herkes girip makalesini yazabilir.

100 Adet Backlink 39 TL - Da ve Pa min.15 | Max.95'dir.

Supercalifirigida Supercalifirigida WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 373
  • Beğeniler 125 / 176
  • Ticaret 1, (%100)
Benim tercihimde wordpress olacaktır. Güzel bir tema ve eklentiler ile birlikte istediğiniz kıvama getirebilirsiniz fikrimce.

Wordpress Kurulum & Destek Hizmetleri İçin PM.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle faydalı bir sey yapma niyetinizi tebrik ve takdir ediyorum hocam. İnşallah başarıya ulaşır.

Yazılar, anladığım kadarıyla, alanında uzman akademisyenlerin "Popüler Kültür" diliyle yazdıkları makalelerinden oluşacak. Yani olabildiğince sade ve halka indirgenmiş bir üslupla. Eğer başarıya ulaşırsa gerçekten sağlam bir kaynak olabilir. Ülkenin eğitim seviyesi de yükselir diye ümid ediyorum.

Wordpress kullanın kontrolü ve geliştirilmesi daha kolay olur. Özel bir tema yazdirabilirseniz harika bir platform çıkacaktır ortaya. Projeye başlarken naçizane fikirler verebilirim. sosyal ağ şeklinde bir blog teması yazdirabilirseniz. Aktif ve etkileşimli bir proje olur. Adsenseye hiç girmeyin, proje kendini kanıtladıktan sonra zaten adsenseden kazanacağınızdan daha çok kazanırsınız. Siteyi geliştirmeye harcarsanız dünyaya bile açılabilir.

Hazır temalarla girmeyin bu işe bence. Özel bir temayla, düzenli ve kaliteli yazılarla kısa sürede sağlam yerlere gelebilir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Lisans / Hukuk
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 67 / 124
  • Ticaret 3, (%100)
Teşekkürler hocam katkınız için. Biraz rica minnet işi olacak bizimki ve yazarlar kar amacı gütmediği için Wordpress'in o karmaşık sistemiyle pek uğraşamaz maalesef. Önerebileceğiniz bir frontend editor var mıdır? Üye girişi yaptıktan sonra yazının bir panel üzerinden eklenmesini sağlayan? Seocalismasi

• Üyelik 22.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Lisans / Hukuk
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 67 / 124
  • Ticaret 3, (%100)
Evet tam olarak dediğiniz gibi olacak hocam sitenin içeriği. Tavsiyelerinizi göz önünde bulunduracağım. Şu anda altyapı araştırması içerisindeyim. Somut bir şeyler elde ettikten sonra sizinle iletişime geçmekten mutluluk duyarım. Teşekkürler katkınız için Mfa
Mfa

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Lisans / Hukuk
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 67 / 124
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam yazı ve üye sayısı arttıktan sonra WordPress site hızını olumsuz olarak etkiler mi acaba bu beni biraz endişelendiriyor. Bildiğiniz üzere WordPress'te kaynak kullanımı diğer sistemlere oranla çok daha fazla Supercalifirigida

Supercalifirigida Supercalifirigida WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 373
  • Beğeniler 125 / 176
  • Ticaret 1, (%100)
hocam benim şuana kadar karşılaştığım böyle bir sorunum olmadı açıkcası. wordpress tabanlı sitelerde genellikle site hızını, seo uygunluğunu vb temalar belirliyor. güzel yalın bir tema ile performans anlamında sizi üzüceğini düşünmüyorum ki çok daha büyük hitli siteler bile wp kullanmakta

Wordpress Kurulum & Destek Hizmetleri İçin PM.

• Üyelik 22.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Lisans / Hukuk
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 67 / 124
  • Ticaret 3, (%100)
Anladım hocam. O zaman en azından başlangıç olarak WordPress'e yoğunlaşmak daha mantıklı. Bu yönde yapacağım araştırmaları, çok teşekkür ederim. Supercalifirigida
Supercalifirigida

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al