wmaraci reklam
lidertakipci

Litespeed cache belası mı?

39 Mesajlar 6.186 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

LiteSpeed cache eklentisi, sadece litespeed altyapılı ve litespeed cache modülü aktif olan sunucularda tam performans çalışmaktadır. Sunucunuzun altyapısını ve cache desteğinin eklenti için yeterli olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor.

Şurada https://huseyinkorbalta.com/wordpress-litespeed-cache-eklenti-ayarlari-nasil-yapilir/ çok detaylı bir rehber hazırladım, inceleyebilirsiniz.
Sailort

kişi bu mesajı beğendi.

wptreni.com |  Wordpress Blogu
wmaraci
reklam

Sailort Sailort WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 117 / 25
  • Ticaret 1, (%100)

semx adlı üyeden alıntı

Sailort ben .htaccess'le ilgili çok problem yaşadım, orijinal haline getirince bile düzelmiyordu. Litespeed cache kapatınca problem yok ama silince site çöküyordu. .htaccess düzeltince en sonunda problem de çözüldü. Litespeed cache'i öneren çok kişi var ama bana sorarsan pişmanlık :)

emreyavsan adlı üyeden alıntı

Ben de kurdum bu lanet şeyi, kurtulamadım. Admin paneli çöp oldu, yeniden kurdum maalesef

Machine adlı üyeden alıntı

Merhaba arkadaşlar,

LiteSpeed cache eklentisi, sadece litespeed altyapılı ve litespeed cache modülü aktif olan sunucularda tam performans çalışmaktadır. Sunucunuzun altyapısını ve cache desteğinin eklenti için yeterli olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor.

Şurada https://huseyinkorbalta.com/wordpress-litespeed-cache-eklenti-ayarlari-nasil-yapilir/ çok detaylı bir rehber hazırladım, inceleyebilirsiniz.

üstadım sunucum destekliyormuş ayarlarıda onların örnek verdiği şekilde yaptım ama bu sorun başıma geldi

devrimedia devrimedia WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master & Grafiker
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 146 / 251
  • Ticaret 5, (%100)
1 senedir kullandığım eklenti kurcalanmadığı sürece gayet stabil ve profesyonel bir cache eklentisi. Ha şunuda demeliyim serverinizde bunun modülünün aktif olması lazım aksi halde çalışmaz
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

Wp Kurulum♥Wp Optimize♥Wp Seo Çalışması♥Wp Tema Kurulum♥Android Webview Uygulama♥Grafik Tasarım

azembilisim azembilisim azembilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Profesyonel Web Çözümleri
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 873
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)
devrimedia hocam bu eklentiyi etkinleştirdiğiniz anda sizin .htaccess dosyanızı falan değiştiriyor. Daha sonra eklentiyi devre dışı bırakınca illaki bir yerden patlıyor. Mesela benim admin paneli çöp olmuştu.

azembilisim.com | Profesyonel Web Çözümleri
wmaraci
wmaraci

devrimedia devrimedia WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master & Grafiker
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 146 / 251
  • Ticaret 5, (%100)
emreyavsan şuana kadar 35 sitede kullanıyorum bir sorun görmedim. Sürekli devre dışı bırakıp etkinleştiriyorum hostunuzdan olabilir.

Wp Kurulum♥Wp Optimize♥Wp Seo Çalışması♥Wp Tema Kurulum♥Android Webview Uygulama♥Grafik Tasarım

• Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 117 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
çözümü sanırım buldum :)
litespeedcache i kapattım elementor de ek bir modülümü kapatmıştım sanki o etkilemiş gibi duruyor.
akşam litespeed cache i aktif edeceğim eğer bozulma olmaz ise sorunun kaynağı modül çakışması

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Litespeed çok kullanışlı bir önbellek eklentisidir. Bu kadar olumsuz yorumu bir arada görmek çok ilginç. Takıldığınız yerlerde destek sağlayabilirim. Düşündüğünüz kadar zor değil aslında. Yine de bir alternatif arıyorsanız Wp-Rocket kullanabilirsiniz.

Sorun yaşayanlar detay bilgi ile iletişim sağlarlarsa yardımcı olayım.
ciplakyazar Sailort

kişi bu mesajı beğendi.

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
tema yada eklenti çakışması oluyordur. yoksa en çok kullanılan cache eklentisidir. eğer tüm eklentileri iptal edip, standart wp teması kullandığınızda, hata olursa gerçekten bug vs gibi bişey vardır. ama her önüne gelen tema ve eklenti yazdığı için çakışma olması muhtemel.
Sailort

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 117 / 25
  • Ticaret 1, (%100)

tolhur adlı üyeden alıntı

Litespeed çok kullanışlı bir önbellek eklentisidir. Bu kadar olumsuz yorumu bir arada görmek çok ilginç. Takıldığınız yerlerde destek sağlayabilirim. Düşündüğünüz kadar zor değil aslında. Yine de bir alternatif arıyorsanız Wp-Rocket kullanabilirsiniz.

Sorun yaşayanlar detay bilgi ile iletişim sağlarlarsa yardımcı olayım.

çok teşekkür ederim. hostingim turhost onlarda bunu tavsiye ettiler ve sitelerinde örnek verdikleri gibi ayarlamamı söylediler ama uzman görüşünüzde önemli

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Sailort öncelikle şunu belirteyim hocam litespeed elementor ile çok iyi çalışamıyor. Aynı şekilde Divi ile de çok iyi çalışamıyor. Lite speed in en uyumlu çalıştığı görsel tema oluşturucu wp bakery builder. Yine de bu elementor olan bir site de litespeed olamaz demek değil.

Her tema için farklı ayarlar gerektiriyor maalesef. Benim deneyip gördüğüm en uyumlu tema newsmag ya da newspaper oldu.

Bahsedilen örnek ayarlar bu kadar kapsamlı bir program için hem yetersiz, hemde yaşadığınız soruna bakılırsa uyumlu değil. Deneme yanılma yolu ile ayarlarınızı yapabilirsiniz. İlk önce sitenizin yedeğini alıp .htaccess dosyanızı sıfırlayarak başlayabilirsiniz.

Ek olarak örnek ayarları çok ciddiye almayın. Translate ile çevirip bile ayarların ne işe yaradığını kolayca öğrenebilirsiniz.
Sailort

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al