wmaraci reklam
lidertakipci

Litespeed cache belası mı?

39 Mesajlar 6.184 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Bendede kurulu sahifa temalı bir sitemde sıkıntısız çalışıyor.

wmaraci
reklam

Sailort Sailort WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 117 / 25
  • Ticaret 1, (%100)

tolhur adlı üyeden alıntı

Litespeed çok kullanışlı bir önbellek eklentisidir. Bu kadar olumsuz yorumu bir arada görmek çok ilginç. Takıldığınız yerlerde destek sağlayabilirim. Düşündüğünüz kadar zor değil aslında. Yine de bir alternatif arıyorsanız Wp-Rocket kullanabilirsiniz.

Sorun yaşayanlar detay bilgi ile iletişim sağlarlarsa yardımcı olayım.

tolhur adlı üyeden alıntı

Sailort öncelikle şunu belirteyim hocam litespeed elementor ile çok iyi çalışamıyor. Aynı şekilde Divi ile de çok iyi çalışamıyor. Lite speed in en uyumlu çalıştığı görsel tema oluşturucu wp bakery builder. Yine de bu elementor olan bir site de litespeed olamaz demek değil.

Her tema için farklı ayarlar gerektiriyor maalesef. Benim deneyip gördüğüm en uyumlu tema newsmag ya da newspaper oldu.

Bahsedilen örnek ayarlar bu kadar kapsamlı bir program için hem yetersiz, hemde yaşadığınız soruna bakılırsa uyumlu değil. Deneme yanılma yolu ile ayarlarınızı yapabilirsiniz. İlk önce sitenizin yedeğini alıp .htaccess dosyanızı sıfırlayarak başlayabilirsiniz.

Ek olarak örnek ayarları çok ciddiye almayın. Translate ile çevirip bile ayarların ne işe yaradığını kolayca öğrenebilirsiniz.

Komik olan temam jnews idi ve wp bakery ile düzenliyordum. sonra forumdan bir arkadas elementor ile yapmamı tavsite etti ve bir tasarıma girdim jenws temadan eser kalmadı :)
Şimdi elementoru da bırakamıyorum. kapattığımda veya wp bakery ile sayfayı açtığımda tasarımım bozuluyor. açıkçası ne geri ne ileri ortada kaldım gibi

bycaos bycaos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
arkadaşlar abartmayın wordpres klasörülerinde cache diye bir klasör var onu silin bitti gitti :)
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Litespeed pasif edildiğinde htaccess dosyası eski haline manuel olarak getirmeniz gerekiyor.

cPanelde LS dizinine girerek tüm klasörleri sildiğinizde cache den eser kalmaz.

Cidden çok şaşırdım bu kadar çok olumsuz yorum olmasına. Üstelik Litespeed her geçen gün kendini sürekli yeniliyor. Wp dışında Magento ve Opencart için ayrı modülleri de mevcut.

Ha bu arada; Litespeed siteyi bozdu diyelim. Pasif ederek htaccess dosyasını düzenlediğinizde site yine aynı ise bu kesinlikle tarayıcınızdan kaynaklıdır. Tarayıcı cache temizlemediğiniz takdirde site normale döndüğü halde hala bozuk sanabilirsiniz.
melankolia Sailort enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 117 / 25
  • Ticaret 1, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Litespeed pasif edildiğinde htaccess dosyası eski haline manuel olarak getirmeniz gerekiyor.

cPanelde LS dizinine girerek tüm klasörleri sildiğinizde cache den eser kalmaz.

Cidden çok şaşırdım bu kadar çok olumsuz yorum olmasına. Üstelik Litespeed her geçen gün kendini sürekli yeniliyor. Wp dışında Magento ve Opencart için ayrı modülleri de mevcut.

Ha bu arada; Litespeed siteyi bozdu diyelim. Pasif ederek htaccess dosyasını düzenlediğinizde site yine aynı ise bu kesinlikle tarayıcınızdan kaynaklıdır. Tarayıcı cache temizlemediğiniz takdirde site normale döndüğü halde hala bozuk sanabilirsiniz.

Hata kesinlikle benden oldu. Essential Addons for Elementor u yüklemiştim pasif etmişim dalgınlıkla, aktif edince site topladı ama Litespeed hala pasif.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Sailort Suçlu değil çözüm aramalıyız, bu yüzden rahat olun derim :)

Elementor benim pek kullandığım bir eklenti değildir, genelde temaya bağlı kalarak hareket etmeyi tercih ediyorum.

Maalesef çok acele ediyoruz, bir an önce bitsin istiyoruz ve bu yüzden arada çıkan bazı hatalara tahammül edemiyoruz ve hemen eklenti tema vs suç bulmaya kalkıyoruz.

Halbuki biraz daha sabırlı olup gerekli araştırmaları yaparak (eklenti ve tema hakkında genel bilgiler) hareket etsek daha faydalı olur.

Özellikle Chrome tarayıcı ciddi cache alıyor mesela. Bu yüzden ben sitede yapılan değişiklikler sonrasında Opera tarayıcıda kontrol ediyorum.

Litespeed Cache için kullanım ayarlarına pek itibar edilmemelidir ayrıca. Çünkü her temada farklı netice verir. Deneme / yanılma yöntemi ile en ideal ayarları kendiniz bulmalısınız.
Sailort enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 117 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
Sorun bende demiştim ama litespeed cache i aktif edince yeniden problemler başladı site komple teknik hata vermeye başladı tasarımlar allak bullak. Tüm ayarları default a çektim ama nafile.

Konu hakkında fikri olan var mı?

Teşekkürler

88644 88644 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)
Litespeed candır gerisi heyecan ;)
Arkadaşın dediği gibi her temada ayarlar farklıdır ona göre ayarlamalar yapıp siteyi hızlandırırsınız.

• Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 117 / 25
  • Ticaret 1, (%100)

akrep01 adlı üyeden alıntı

litespeed candır gerisi heyecan ;)
arkadaşın dediği gibi her temada ayarlar farklıdır ona göre ayarlamalar yapıp siteyi hızlandırırsınız

Haklısınız öneren çok ama şuan sitem fiziken var ama yayınsal olarak kayıp

88644 88644 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)
İsterseniz kontrol edebilirim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al