wmaraci reklam
lidertakipci

Live Security Platinum virüsüne dikkat

7 Mesajlar 4.232 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Yarım saat önce sistemime bulaşan bir virüsten size bahsetmek istiyorum, adı Live Security Platinum. Flash güncellemesi yada uygun sistemlerde Java ile sisteme bulaşabiliyor.

Sistemde bir sürü spyware bulduğunu iddia eden yazılım çözüm bulamayasınız diye açtığınız her tarayıcıyı güvenli değil gerekçesiyle kapatıyor ve Programı sonlandırmak için açacağınız Görev Yöneticisini başlar başlamaz kapatıyor. Daha sonra bulduğu virüsleri temizlemek için sizi bir satın alma sayfasına yönlendiriyor ve yazılımı satın almanız konusunda bayağı ısrar ediyor.

Birçok antivirüs çözümünün bu virüsten haberi yok bu yüzden bir temizleme yada engelleme sağlayamıyorlar. VirusTotal ile yaptığım tarama sonucunda anladım ki yazılım bir çok popüler Anti-virüs yazılımından gizlenmiş. Ancak Bitdefender ve AVG gibi daha az kullanıcıya sahip antivirüs yazılımları için belli ki gizlemekle uğraşılmamış. Sadece bir adware mi yoksa aynı zamanda spyware mı tam emin değilim. Çok yeni bir virüs olduğundan kimsenin ne olduğu hakkında bir bilgisi yok.

Şimdi gelelim çözüme;
Sisteminizi Güvenli Mod ile başlatıp (yazılım açıkken temizlemek ve yazılımı kapatmak mümkün değil) masaüstündeki Live Security Platinum kısayoluna sağ tıklayın ve nerede çalıştığına bakın, yani Hedefi Bul'un. Daha sonra klasördeki bütün dosyaları silin. Daha sonra sistemi yeniden başlatabilirsiniz.

Şu günlerde internete hızla yayılan virüs Google'da arama yaparak görebileceğiniz gibi bir çok sisteme bulaşmış durumda. Anti-Malware çözümleri haricinde virüs olarak algılayabilen ve temizleyebilen anti-virüsler bir elin parmaklarını geçmiyor. Hepimiz weble haşır neşir insanlar olduğumuz için risk altında sayılırız. Bana çok masum görünen bir blogdan bulaşan bu çakma Anti-Virüsün daha uzun süre internette dolaşacağını düşünüyorum. :)

wmaraci
reklam

Ramazangngr Ramazangngr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 6 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Bıktım 2 kere üst üste bulaştı

Bunun İkinci bir çözümü var AA39754E-715219CE bu seri numarasını girerek kurtulabilirsiniz daha sonra denetim masasından program ekle kaldırdan kaldırırsanız sorun olmayacaktır.

Programı Kaldırdığınız takdir de dosyalar kaldıysa onlarıda silin ve son olarak bilgisayarınızı tarattıktan sonra sorun kalmayacaktır.

Cry Cry http://www.kolbozuk.net Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 870
  • Beğeniler 58 / 170
  • Ticaret 5, (%100)
msconfig den başlangıçtan kaldırarak kurtulunabilinir sanırım.

Ramazangngr Ramazangngr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 6 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Virüs Herşeyi engellediği için msconfig den kaldırmanız biraz zor tarayıcılar , çalıştır komutu , görev yöneticisi vs herşeyi engelliyor.

wmaraci
wmaraci

sohbetclub sohbetclub Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek elk.teknisyeni
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
Konuda bahsi gecen bu virus sitemde olduguna dair bir arkadaştan uyarı aldım kedi taratmalarımda virus sitede raslamadım ama kendi pc de rastladım ve pc temizledim.
Ve bu virus bende bulamadıgım için veya arkadaşımızda dedigi gibi avg kulanıyorum engeliyorda olabilir sizden ricam siteme gidip bakabilirmisiniz gerçekten bu virus sitemde varmıdır.
Artı host saglayacımlada görüşüp onlarda 2 virus programaı ile tarattıklarını rastlamadıklarını bahsetiler . ama bir arkadaşımın taramadan hemen sonraki gün sitende Live security platinum var demesi içime hiç sinmedi.
film seyrederken bulaşmış arkadaşın pc sinede lütfen kontrol edermisiniz imzamdaki sitedir. güzel forumlar

FriedeKind FriedeKind Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1431
  • Beğeniler 101 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
bundan önce security shield vardı ondanda bu şekilde kurtuluyorduk ama bu virüste farklı bir şeyler var benimde başıma geldi güvenli modda açmadan silindi güvenli modda yeniden sildim ama güvenlik duvarımı ve windows updateyi eklediğini sanıyorum güvenlik duvarını açamıyorum hata kodu veriyor güvenlik duvarı bu virüsten önce yoktu böyle bir şey

Ek Olarak: arkadaşlar virüs java ile bulaşıyor bu doğru ama sanırım eski versiyonlarda oluyor yani javanızın sürümü güncel değilse oluyor bana bu sıralar bu live security çok sık geliyordu bende java sürümüne baktım eski kalmış güncelleyip deneyeceğim yine gelirse başka yollar hakkında bilgi bulursam paylaşırım

sasaleyte sasaleyte WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 25 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
bu lanet virüs 2 günde 2 defa bulaştı kafayı yemek üzereydim. güvenli modda bile silemedim kaldıramıyor bilgisayar programı.Sistem geri yükleyerek kurtuldum sanırım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al