lostyazilim

Excel Yardıma İhtiyacım Var

6 Mesajlar 939 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Primer Primer WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 16 / 60
  • Ticaret 8, (%100)
Merhabalar, sorum şu;

Örnek ürünüm ekran kartı, ekran kartı için fiyat listesi oluşturacam fakat bunlar için ayrı ayrı hücreleri kullanmamam gerekiyor tek hücrede 2GB 4GB gibi ekran kartı özellikleri bulunan açılır menü gibi liste olacak. Eş zamanlı seçilen özellikle ekran kartının fiyatı yan hücrede bilgi yenilecek.

1 numaralı sutünde seçilen veri için seçilen verinin fiyatı 2 numaralı sutünde gözüksün istiyorum anlatımınıza ek olarak örnek belge atabilirseniz daha iyi kavrayabilirim. Şimdiden teşekkür ediyorum :)

https://i.hizliresim.com/3O57WO.png

wmaraci
reklam

GoFast GoFast En Hızlı Web Hosting Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 100 / 84
  • Ticaret 20, (%100)
Secmelere gore gelecek veriler baska bi sheette kayitli mi ? Gosterebilirseniz ona gore bi logic dusunelim

• Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 16 / 60
  • Ticaret 8, (%100)

GoFast adlı üyeden alıntı

Secmelere gore gelecek veriler baska bi sheette kayitli mi ? Gosterebilirseniz ona gore bi logic dusunelim

2. Sayfada veriler bulunmakta hocam bu verileri listedekilere bağlamak istiyorum. Seçilen özellikli ürünün fiyatı birim sütunünde yazsın istiyorum.

GoFast GoFast En Hızlı Web Hosting Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 100 / 84
  • Ticaret 20, (%100)

Primer adlı üyeden alıntı

2. Sayfada veriler bulunmakta hocam bu verileri listedekilere bağlamak istiyorum. Seçilen özellikli ürünün fiyatı birim sütunünde yazsın istiyorum.

Hocam ben olsam vlookup ile yapardim. Fiyatlarin oldugu satirda fiyat yerine 2. sheetten vlookup olacak. Eger sadece 2GB mi degilmi yani seceneklere gore gelmeyecek ise sadece, concatenate ile mevcut verileri kullanabilecegin bi unique id olusturup yine en son vlookup yapabilirsin. boylelikle hersey degisken bazi oldugundan 2GB yerine 4Gb secince onun sonucunu getirir.

wmaraci
wmaraci

NeoEkonomi NeoEkonomi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)
Ekran Kartı diye bir sheet aç oraya tüm ekran kartlarını yaz ve karşılarına fiyatlarını daha sonra 3.sekmeye ürün adından sonra oradaki ekran kartlarını listele fiyat kısmından da düşeyara ile o sayfadaki fiyatlardan çekecek şekilde yaz. Bunu her ürün için yapabilirsin. Böylece her ürünün kendi sayfası olmuş olur ekleme çıkarma düzeltme yaparken daha kolay olur.

• Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 16 / 60
  • Ticaret 8, (%100)

NeoEkonomi adlı üyeden alıntı

Ekran Kartı diye bir sheet aç oraya tüm ekran kartlarını yaz ve karşılarına fiyatlarını daha sonra 3.sekmeye ürün adından sonra oradaki ekran kartlarını listele fiyat kısmından da düşeyara ile o sayfadaki fiyatlardan çekecek şekilde yaz. Bunu her ürün için yapabilirsin. Böylece her ürünün kendi sayfası olmuş olur ekleme çıkarma düzeltme yaparken daha kolay olur.

GoFast adlı üyeden alıntı

Hocam ben olsam vlookup ile yapardim. Fiyatlarin oldugu satirda fiyat yerine 2. sheetten vlookup olacak. Eger sadece 2GB mi degilmi yani seceneklere gore gelmeyecek ise sadece, concatenate ile mevcut verileri kullanabilecegin bi unique id olusturup yine en son vlookup yapabilirsin. boylelikle hersey degisken bazi oldugundan 2GB yerine 4Gb secince onun sonucunu getirir.

Teşekkürler hocam =EĞER(D3="";"";DÜŞEYARA(D3;urunler!A1:B35;2;0)) örnek formülü kullanarak tamamladım hocam.
GoFast

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al