wmaraci reklam

Php de farklı tablolardaki bilgileri aynı dosyada çekmek mümkün mü

14 Mesajlar 1.742 Okunma
wmaraci reklam

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 329 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Bunun kısaca mantığı da şudur.
$title = "abc"; //title değişkenine abc değeri atadık.
$title = "123"; //title değişkenine 123 değeri atadık (abc değeri silinir ve yerine 123 eklenir, yani güncellenir)

echo $title; //title değişkenine son eklenen değer 123 olduğu için çıktıyı "123" olarak verir.

Sizin verdiğiniz kodlarda da kategori değerlerinin hemen altına hazırlanış değerlerini eklemişsiniz aynı değişkenlere, bu yüzden kategorideki değerler silinip hazırlanış tablosunun değerleri eklenir değişkenlere.

wmaraci
reklam

Abdullahx Abdullahx MW Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek .
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 393 / 395
  • Ticaret 3, (%100)

mehmet01 adlı üyeden alıntı

Şu sistem doğru ama değişken isimlerini aynı yapmışsınız, o yüzden değişkenin en son tanımını alıyor.
Yani hem kategorilerde $title yapmışsınız, hem de hazırlanışta $title yapmışsınız. Bir değişkene o şekilde iki farklı değer atayamazsınız.

Kategorideki değişken isimlerinin başına "kat_" ekleyin. $kat_title, $kat_keywords vs...

Hazırlanış değişkenlerinin başına da "haz_" ekleyin. $haz_title vs...

Hocam ben örnek verirken değişken adlarını değiştirip yazmıştım, sonraki örnek olmuyor deyince devamına bakmamışız hepimizin gözünden kaçmış :D
mehmet01

kişi bu mesajı beğendi.

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 329 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Abdullahx Ben de bu konuya birkaç defadır bakıyorum hiç farketmemiştim. Sizler yardımcı olurken de baktım ben de anlamadım. Bu yazılım işlerinde bazın en beklenmedik yerlerde hata olabiliyor. Şimdi boş vaktim olunca iyice didik didik baktım da öyle gördüm şans eseri. Yoksa nerden bilecektik arkadaşın değişkenlere iki defa değer verip bunu bilemeyeceğini :) Çok basit bir hata yapmış kendisi de. Ama insanlık hali işte :)
Abdullahx

kişi bu mesajı beğendi.

mdogan34 mdogan34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 11 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

mehmet01 adlı üyeden alıntı

Şu sistem doğru ama değişken isimlerini aynı yapmışsınız, o yüzden değişkenin en son tanımını alıyor.
Yani hem kategorilerde $title yapmışsınız, hem de hazırlanışta $title yapmışsınız. Bir değişkene o şekilde iki farklı değer atayamazsınız.

Kategorideki değişken isimlerinin başına "kat_" ekleyin. $kat_title, $kat_keywords vs...

Hazırlanış değişkenlerinin başına da "haz_" ekleyin. $haz_title vs...

Teşekkür ederim bu şekilde yapınca halloldu :)

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al