ocalburakdurmus adlı üyeden alıntı

En iyi makinede bile duruma bağlı olarak tripod gerekli olabiliyor. Hele ki 70-200 lens kullanacaksan kesinlikle zorluk çekeceksin. Konuya uzaklaşıp odak mesafeni uzatmanı tavsiye etmem. Profesyoneller bu yüzden prime lens kullanıyor. Sadece gövde alacaksan fiyatı bilmiyorum ama mark 2 işini görür ilk etapta. Lensin o iş için çok uygun olduğundan emin değilim. Geniş açıya ihtiyacın var fakat 70mm ile görüşün daralabilir. Gövdeyi eğer sağlam ve uygunsa değerlendir derim. Lens olarak kesinlikle 35 ve 50 mm yakınlarında f1/4 diyafram açıklığına sahip lens öneririm. çok daha keskin sonuçlar alırsın. Ayrıca konuya yakın olacağın için enstantane avantajın da olacak. Bu da -her ne kadar tripod kadar olmasa da- titremeyi engelleyecek.

İşte beni tereddüt ettiren şeylerden birisi de bu hocam. Sonuçta müşteri görüntüye de önem veriyor adam aa bunla mı çekiyosun diyebilir hiç anlamadığı için 50mm lens görse çünkü insanlar büyük lenslerin daha iyi görüntü verdiğini düşünüyor. Aslında ben 24-105 lens almayı istiyorum da bakalım