2019 yılında google nin en çok güncelleme yaptığı yıl oldu para diye ararsın googlede mektup çıkar karşına plaj dersin e ticaret sitesinden çorap çıkar karşına 13 yıldır google ile tanısıyorum ilk defa böyle saçma sapan şeyler gördüm. adamlar ha bire yazıyor kaliteli içerik girin içeriğin alasını en kalitesini giriyoruz . yine gerilere atıyor sonuç spam siteler ön planda sadece türkiyede bu durum böyle değil dünya genelinde böyle

1- Google güncelleme diyor aslında değil arkasından başka şeyler var bir takım şeyleri denemeye çalışıyorlar verimli sonuç elde edemiyorlar

2- türkiye de olduğu gibi tüm dünyada google kullanıcısının yüzde 15 azalıp yandex e kaydığı gözlenmekte

3- Kasım güncellemesi özellikle kaliteli içerik üreten siteleri vurdu

4- uzun link yapısına sahip olan içerikler geriledi

5- içerik içinde çok fazla kullanılan anahtar kelimelerdeki yazılar geriledi

6- içerik içinde görsel ve video kullanan sitelerin içerikler tavan yaptı ilk sayfadalar

7- site kodlamasına alt yapısına özeliklle ( position , item .name ) içerik haritaları kısmında hata almayan siteler sıralamalarda yükseldi

8- yeni web site yöneticisindeki google tarafından geliştirilen uygulamalarda hatasız olan siteler sıralamalarda yükseldi

9- 404 hatası fazla olan sitelerde gerileme gördüm

10- blog portal tarzı sitelerde gerilemeler oldu

11- tek alan üzeri çalışan siteler eğer içerik kalitesi yüksekse google sıralamasında yükseldiklerini gördüm örnek:( sadece yemek tarifesi, sağlık sitesi sadece tek katagori üzeri ise )...

12- artık eskisi gibi forumlarda kimse kimseye yardımcı olmuyor.

saygılarımla