wmaraci reklam
lidertakipci

Google aramalarda geriye attı! SORUN

11 Mesajlar 4.527 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Osman Osman hayat cesurları sever Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 97 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Bir sitem var ve bu sitem belirlediğim kelimede 1.,2. sıradaydı. Fakat nedense son 4-5 gündür sitemi sürekli geriye atıyor. 96. sıraya kadar gitti. Hiç bir virüs v.s yok. Özgü içerikler giriyoruz. İçeriklerle ilgili bir sorun da yok. Sitem banlı değil cezalı değil. Bunun sebebi nedir? Google niçin sitemi geri atar? Bundan önce iframe virüsü vardı. pinkurl.ru benzeri temizledik. Acaba ondan dolayımı bu kadar geriye attı? Şuan sitem tertemiz.

Hayat Cesurları Sever
wmaraci
reklam

enceladuss enceladuss WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Profesyonel Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 25 / 12
  • Ticaret 8, (%100)
Virüs olayından sonra yeniden değerlendirme talebinde bulundunuz mu?

• Üyelik 02.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 97 / 34
  • Ticaret 0, (%0)

enceladuss adlı üyeden alıntı

Virüs olayından sonra yeniden değerlendirme talebinde bulundunuz mu?

Değerlendirme talebi derken? Biraz açar mısınız?

Hayat Cesurları Sever

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

Osman adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Bir sitem var ve bu sitem belirlediğim kelimede 1.,2. sıradaydı. Fakat nedense son 4-5 gündür sitemi sürekli geriye atıyor. 96. sıraya kadar gitti. Hiç bir virüs v.s yok. Özgü içerikler giriyoruz. İçeriklerle ilgili bir sorun da yok. Sitem banlı değil cezalı değil. Bunun sebebi nedir? Google niçin sitemi geri atar? Bundan önce iframe virüsü vardı. pinkurl.ru benzeri temizledik. Acaba ondan dolayımı bu kadar geriye attı? Şuan sitem tertemiz.

Merhaba;

Özgün yazı yazmanız bir şey değiştirmez hocam.Sizden yukarı olan sitelerin seosu ve linkleri vs... kısacası altyapısı sizden daha sağlam olabilir.Google sitenizi bir çok sebepten geriye atabilir.Bunu kimse net bir şekilde bilemez.Ama büyük ihtimalle dalgalanmadır.Ancak bahsettiğiniz virüsten sonra arkadaşın dediği gibi yeniden değerlendirme isteği yollayınız webmaster araçlarından.Ayrıca aşağıda vereceğim mesajları inceleyiniz.Arkadaşın da sorunu sizinle aynı.Verdiğim cevaba bakın;

http://wmaraci.com/forum/340230-mesaj6.html

Saygılarımla,Kolay Gelsin...

SEO DANIŞMANLIĞI

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 25 / 12
  • Ticaret 8, (%100)

Osman adlı üyeden alıntı

Değerlendirme talebi derken? Biraz açar mısınız?

google webmaster yöneticisi kısmından yeniden değerlendirme taleinde bulun.

• Üyelik 02.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 97 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar şuan Web Yöneticisi Araçları dayım. Webmasters Tools'da orada sitemi ekledim. Bakıyorum bir şey yok. Değerlendirmeyi tam olarak bildirebilir misiniz?

Hayat Cesurları Sever

• Üyelik 16.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 25 / 12
  • Ticaret 8, (%100)
"Sağlık > Kötü niyetli yazılım" Kısmından bak uyarı var mı ?
https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration?hl=tr
Buradan istek gönder.

birkan55 birkan55 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek işletmeci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba arkadaşlar,aynı sorun benim de başıma geldi zararlı yazılım uyarısını aldım daha sonrasında sık yedek aldığım için yedeklerim ile siteyi kurtardım,hepsi 1 saat içinde düzeldi o gün normal hitimi tekrar kazandım kazanmaya başladım,fakat ertesi gün hitim dip yaptı bazı konularda o da 1-2 konuda üst sıramı koruyorum geri kalan konularda ise kaçıncı sayfadayım onu bile bulamıyorum,pr değerim ağustos başı itibari 2 olmuş,sitede hit olmadıktan sonra ne bileyim....

lonely2134 lonely2134 WM Aracı Bronz Üye
  • Üyelik 31.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 51 / 62
  • Ticaret 0, (%0)

Osman adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Merhaba arkadaşlar sorunun sebebi google botlarının sitenize artık uğramıyor olması yada az uğruyor olması...

Böylelikle google veritabanlarını güncellerken yeni veritabanında sizi eski olarak görmesi ve dolayısı hitiniz düşer geriye gidersiniz...

Peki Ne Yapmalı
1)Sitenizi güncel tutmaya devam edin çünkü bootlar uğramaya başladığında eskileride yeni görmeye başlar...

2)Analytic mutlaka kullanın... Sitenizi google analitcse bağlayın...

3)Google Reader(geri beslemeler için ) mutlaka kullanın...

4)Google Webmaster tool kullanın. Sitenizin linklerini gerekirse kendi elleriniz dizine gönderin.

5)Sitenizin haritasını güncelleyin bir daha gönderin arama motorlarına...Eğer yoksa mutlaka oluşturun.

6)Diğer arama motorları bir birine referans oluşturacak şekilde bir ağ yapısı içindedirler.Diğer arama motorlarında yerinizi alın ihmal etmeyin onları da...

Umarım Faydalı Olur Saygılar...
birkan55

kişi bu mesajı beğendi.

dft12 dft12 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 4, (%100)
Aynı sorun benimde başıma gelmişti. Bunun sebebi bende "doğal olmayan linklerdi" yani çeşitli forum tanıtımları, wordpress tanıtımları ve bir iki anahtar kelimeye fazla çalışma yapılmasıydı. Tabi google bana bunu kendisi bildirdi. Belki sizinki de benzer bir durum olabilir. Google ben gerileme yaşadıktan uzun bir süre sonra bu bildirimi yaptı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al