Asgari ücret 5000 TL olsa da alım gücü olmadığı sürece bir anlamı yok.

Bir ülke ;

- Bazı ürünler bazında "en verimli topraklara" sahipken bile bu ürünleri ithal ediyorsa,
- Eğitim sistemi gerçekten "öğrenmeye" değil de "sınıfı atlamak" üzerine kuruluysa,
- Vatandaşları herhangi bir proje veya atılacak yeni bir adımda "ÜLKE" olarak değil de "PARTİ" olarak düşünüyorsa,
- Önderleri "BİZ" merkezli değil de "BEN" merkezli düşüncelere sahipse,
- Vatandaşları işinden çıkarken "bugün de bir sinemaya gideyim" yerine "kredi kartımı nasıl öderim" diye düşünüyorsa,
- Genç bireyler kendi geleceği için ümitsizse,
- Eğitim sisteminle bireylerin kişisel yeteneklerini öne çıkarmayıp, gelişmelerini sağlamıyorsan ve aralarından kendini kurtarıp gerçekten güzel yerlere gelen/kendi iş yerlerini kuran/kendi şirketlerini açan bireylerin önünü açmayıp aksine VERGİ YAĞMURUNA tutuyorsan,
- Yerli üretime sonsuz katkılar sağlayacak insanların geliştirdiği şeyleri önemsemeyip saçma sapan yarışmalarda saçma sapan şeyleri birinci seçiyorsan,
- Ülken için yapılan DİN harcamaları BİLİM dalındaki harcamalarından yüksekse,

Üzgünüm ama iyi giden hiç bir şey yok ve bunlar düzeltilmediği sürece olmayacak.
Bakın herhangi bir PARTİ TUTMUYORUM veya herhangi bir görüşün KARŞITI değilim, sadece İYİ ve ÇALIŞKAN insan seviyorum ve yukardakilerin olmamasını dileyen bir vatandaşım.
Üstelik ben asgari ücretin kat kat fazlasını kazanıyorum, şükür istediğimi yiyip istediğimi giyip istediğim yere istediğim zaman gidiyorum buna rağmen bunları düşünmek konuşmak istiyorum. Asgari ücret ile çalışan insanlar nasıl her şey yolunda gibi davranıyor anlamıyorum.