Zaten "genelde " yazdım.

CamelWhite adlı üyeden alıntı

yaşasın yeşilay buna bende katılıyorum .
ama yasakla kısıtlama ile değil
eğitimle bilgilendirme- bilinçlendirme ile .
yasakalrla hiçbir yere varılmaz.

kaldı ki sigara içipte sigara yüzünden tecavüz edeni hiç görmedim. alkol ve uyuşturucu farklı sigara farklı. Bunları ayırt etmek gerek. hiçkimsenin arabada yada sokakta uyuşturucu içmesini savunmuyorum.

Ek not olarak belirteyim.
hırsızlık
kul hakkı
tecavüz
istismar
rant
doğa katliamı
çocuk istismarları

sadece sigara alkol uyuşturucu içenler bunları işlemiyor. bunları kullanmayıp bu olaylara karışanlarda fazla. yazdıgım cevap bunlar deseteklemek amaçlı yazılmadı.
ama sigara içipte hortum yapan hırsızlık yapan bunuda sigaraya maledeni görmedim.
ilk defa burada denk geldim.
sanırım rüşvet yiyenlerde sigara uyuşturucu ya da alkol alıp yiyor

Tütün ürünleri ve nikotin insan beyni üzerinde olumsuz etki yaratıyor ve psikolojiyi bozuyor. ABD'nin Northwestern Üniversitesi Feinberg Tıp Fakültesi Psikoloji ve Davranışsal Bilimler Bölümünden Dr. Brian Hitsman, son 10 yıl içinde tütün içiminin insan beyni üzerindeki olumsuz etkilerini anlamakta önemli ilerlemeler kaydettiklerini belirterek, kronik sigara içiminin beynin yapısında ve olumsuz duygulara, hatta psikiyatrik hastalığa yatkınlığı artıran kimyasallarda değişikliğe neden olduğuna dair farklı düzeylerde elde edilen kanıtların gitgide arttığını bildirdi.