aynen, seo sosyal medya, link wheel usulü paylaşımlar. ama en önemlisi para gerekli. mesela o haber sitesi para ile 1 milyon takipçili hesap yapıyor hem de her mecrada. adwords çıkıyor 24 saat, hiç reklamsız bırakmıyor, ben sözcü oldum deyip reklam vermeyi kesmiyor. bizler parasız yapıp neden bir şeyler bekliyoruz onu anlamış değilim. kendi yağımızda kavrulmaya devam edeceğiz işte. 14 yaşında haber sitem olmasına rağmen (hiç haber girmiyorum, makale ağırlıklı, blog tarzı) banner reklam alamıyorum. ajanslar diyor ki otoriter sitelerden link alın, yani sözcü, milliyet vs vs eeeeee ben onlardan 2-3 aylık bir linki nasıl 1.500 ila 5.000 TL arasına alayım ki. yani ben şahsi olarak diyorum ki ne sitesi olursa olsun, yatırım yapıyor ki kazanıyor, bu kadar basit. bir de hep şunu merak etmişimdir neden mesela Türk yazılımcılar bir Twitter yazıp para kazanamıyor ?? malum twitter Türkiyede her hesabı askıya almaya başladı, şu an büyük boşluk var. en yaın örneği yazbee idi, şu an o bile kapandı, ama neden?