lostyazilim

Elementor ve Tagdiv Composer çakışması.Lütfen yardım edin.

12 Mesajlar 1.908 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

molozli molozli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, wordpress tabanlı sitemde Newspaper temasını kullanıyorum post taslaklarını da elementor eklentisi ile oluşturuyorum fakat elementor eklentisi sürekli hata veriyor. Tüm eklentileri deaktif edip tek tek aktif ederek hangisiyle çakıştığını aradım ve mantık olarak aynı işi yaptığı tagdiv composer eklentisi ile aynı anda aktif edilirse çalışmıyor. Temanın kendisi Tagdiv Composerla hazırlandığı için iptal etmem pek mümkün görünmüyor ama bu eklenti ile de post'larda oynama yapamıyorum elementora ihtiyacım var. Bu çakışmayı engelleyebileceğim bir yol var mı lütfen yardımınıza ihtiyacım var.

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5151
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
sayfaları Elementor ile yeniden yapılandırmanız gerekebilir.

• Üyelik 28.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Ya siz beni anlayamadınız ya da ben sizi anlayamadım :) Ben iki eklentinin de sağlıklı şekilde çalışacağı bir yol arıyorum

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Muhakkak bir yol bulunur ama incelemeden bir şey diyemeceğim. Daha önce azad35avsar ile buna benzer bir tecrübemiz oldu. Bıraz karmaşık sorunlar...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5151
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

molozli adlı üyeden alıntı

Ya siz beni anlayamadınız ya da ben sizi anlayamadım :) Ben iki eklentinin de sağlıklı şekilde çalışacağı bir yol arıyorum

Anlıyorum, ama tema yapımında her ikisininde kullanılmış olması durumu, sadece farklı sayfaların tasarımlarında mümkündür.

Siz her iki düzenleyiciyi de sorunsuz kullanmak istiyorsunuz. Ama bu pek mümkün değil. İki eklentinin birbirinden farklı elementlere sahip olduğunu unutmamalısınız.

Yani Ana sayfa,iletişim gibi sayfaları Tagdiv ile hazırlandıysa, Yazılar bölümü Elementor ile hazırlanmış olabilir. Tema size düzenleme esnasında bunun için öncelik olarak bu sayfa yapıcıları sunmaktadır. Size tercih etmek kalıyor.
Yapmanız gereken, ilgili sayfalar hangisi ile yapılandırılmış ise onunla düzenlemenizdir.
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdi anladım galiba. Elementor temada mevcut olmayan benim sonradan eklediğim bir eklenti bu durumda elementorla sayfa oluşturmam pek mümkün görünmüyor. Fakat şöyle bir sorunum da composer'la post editleyemiyorum. Herhangi bir postta edit template dediğim anda Bu post Composer'la oluşturulmadı uyarısı veriyor. Sıfırdan Composer ile taslak nasıl oluşturabilirim acaba onu bulsam zaten elementor'a ihtiyacım kalmayacak. Bununla ilgili bir video falan var mı acaba bilginiz var mı?

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5151
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

molozli adlı üyeden alıntı

Şimdi anladım galiba. Elementor temada mevcut olmayan benim sonradan eklediğim bir eklenti bu durumda elementorla sayfa oluşturmam pek mümkün görünmüyor. Fakat şöyle bir sorunum da composer'la post editleyemiyorum. Herhangi bir postta edit template dediğim anda Bu post Composer'la oluşturulmadı uyarısı veriyor. Sıfırdan Composer ile taslak nasıl oluşturabilirim acaba onu bulsam zaten elementor'a ihtiyacım kalmayacak. Bununla ilgili bir video falan var mı acaba bilginiz var mı?

Herhangi bir postta edit template dediğim anda Bu post Composer'la oluşturulmadı uyarısı veriyor.

Postlar genellikle Wordpress in kendi Gutenberg editörü ile revize edilebilir yada oluşturulabilir.
Newspaper temasında POST AYARLARI ile şablon seçebilir ve burada görünmesini istediğiniz istemediğiniz ayarları seçebilirsiniz.

• Üyelik 28.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Tamamdır. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
newspaper ile post sayfasını standart olarak detaylıca değiştiremezsiniz. sadece belli şeyler olur. fakat bununda admin tarafından 'tagDiv Cloud Library' pluginini kullanarak ve ayarlardan da ''Cloud Templates'' kısmından tıklayıp açılan alanda ''single post'' diye aratırsanız karşınıza gelecektir. her ikisinide aynı anda kullanmak iki cache aynı anda kullanıp sorun çıkarması gibidir. composer eğer alışırsanız yapamayacağınız bişey yok gibi. özellikle 'tagDiv Cloud Library' kısmı olduğu için.

• Üyelik 28.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam ben bu dediğiniz cloud library'e baktım bir tane de single post yükledim. Ama benim istediğim taslağa yakın bir şey bulamadım. Ben sıfırdan kendim bir template oluşturmak istiyorum composer'la. Bu mümkün müdür yoksa hazır template yükleyip üzerinde oynama yaparak mı kendi istediğim şekle benzetmeliyim?

wmaraci
Konuyu toplam 7 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 7 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al