wmaraci reklam

Myn.Uzm.Çvş. ne demek?

19 Mesajlar 2.699 Okunma
wmaraci reklam

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
hocam İzmire geliyorsun hadi iyisin 75 gün acemilik yapacaksın (tabi mayıncı kalırsan ve sistem değişmedi ise) Allah hepinize hayırlı teskerelr nasip etsin
s1b3r

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

s1b3r s1b3r Asker yolcusu Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad B** Ü**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 70 / 66
  • Ticaret 1, (%0)
cthax çok teşekkür ederim iyi dileklerin için. Sanırım acemilikten sonra %90 doğuya gönderiyorlarmış askerliktir bu vatanı bir görev, Ülkemizin her yeri bizimdir
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
kadron uzman cavus onu yaziyor sende normal asker olarak gidiyorsun
s1b3r

kişi bu mesajı beğendi.

s1b3r s1b3r Asker yolcusu Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad B** Ü**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 70 / 66
  • Ticaret 1, (%0)
OTTOMAN1453 teşekkür ederim

wmaraci
wmaraci

68136 68136 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 24.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1016
  • Beğeniler 380 / 381
  • Ticaret 5, (%100)
Aydinlatayim uzman çavuş kadrosu buluyor gitti yerin yani prof askerler. Çay çorba takilirsin 🙂

rangers07 rangers07 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek tüccar
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 63 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar sistem değişmiş ancak şunu belirtmeliyim. Özellikle askere gidecek olan arkadaşım iyi okusun. Al kardeşim çayını kahveni otur üşenmeden oku. Belki burada okudugun herhangi bir cümle senin işine yarar hiç bilemezsin.94/1 olarak askere gittim. İlk olarak acemi birliğim amasya 15.piyade tugayı idi. Oradan 25 30 gündü sanırım tam hatırlayamıyorum acemi eğitim aldıktan sonra ankara zırhlı birlikler kurs tabur komutanlığına görevim çıktı şoför olarak. Ankaraya gittim teslim oldum birliğe ilk 1.5 2 ay mıntıkadır temizliktir nerede pis iş var onu yaptım. Aklınıza gelen gelmeyen. Çim biçmesinden tut tuvalet temizliğine. Tuvalet temizliğinden tut tümen komutanı gelecek diye ağır eşya taşıyıp düzen oturtmalara hatta ankara zırhlı birlikler efsane birlik olduğu için zamanın genel kurmay komutanı gelecek diye asfaltta toz bile olmasın tertemiz gözüksün diye saatlerce asfaltı sert fırçalarla kazırdık resmen. Üst devre alt devre farketmiyor. Altdevre gelince biraz rahatlıyorsun ama yine asker değil asker kıyafeti giymiş temizlikcisin batıda. Diyorsun ki ulan hayallerini kurduğum askerlik bumu. Şafağa bakıyorsun daha 460 civarı kafayı yiceksin ve askerlik benim olduğum dönem 15 ayken 18 aya çıkarıldı terör yüzünden ve ben cezalarla birlikte askerliğimi 29 ay yaptım. Şaka değil :) Dua ediyorum biran önce şöfor olayım. Kursa git gel falan aldım ehliyeti beni tabur komutanı şöforu yaptılar işte o zaman rahatladım. Sabah evinden alırdık komutanı getirirdik tabura sonra ben 2 3 saat yatış. Uyurdum. Tabi hep değil genellikle mermi taşımacılığı içinde çalışırdım çünkü çok aktif bir birlikti.Tek işim gündüz tabur komutanına ve tümene araç hizmeti vermek gece ise 2 saat tümen içinde ve şimdi ki mit binasının oraları devriye atmak. Daha sonra bizim birlikten 440 civarı kişiye doğu emri geldi. O zamanlar erler operasyona çıkıyordu ve durum vahimdi. Komutanımız gece 3 de bizi aradı ve gelin beni alın evden çabuk dedi hemen giyindik tabi milleti çavuş kaldırdı kaldırma dememize rağmen herkes öğrendi koğuş şok noluyor bu saatte diye herkes uyandı. Gittik aldık komutanı bütün listede ismi çıkanları topladılar büyük içtima alanına. Tümen komutan tabur komutanı vb geldi. Konuşma harfiyen aklımda..Arkadaşlar. Hepiniz burada anasından babasında yarinden ayrılıp asker ocağına gelmiş görevinizi icraa ediyorsunuz. Biliyorsunuz ki doğu da karakollarımız eş zamanlı baskınlara uğruyor. Kamyon kasaları ile kayıplar veriyoruz. Durum çok kötü. Şuan burada bulunan herkese doğru emri çıktı. O yüzden buradasınız. Herkes şok. Gitmem diye bağıranlar ağlayanlar vs. Ben nasıl seviniyorum ama yıllardır kin kustuğum teröre kurşun atıcam.15 Gün orada zırhlı birliği bilenler bilir geniş alanda eğitim aldık atış vs yetersiz ama elden birşey gelmiyor asker lazım..15.Günün akşamı gönderdiler herkesi doğu illere.Feto olayları falan çok kayıp veriyorduk. Tabur komutanı beni oğlu gibi severdi gitmemem için herşeyi yaptı ama olmadı. Bende istemedim zaten. Hakkari şemdinli 5.hudut tabur komutanlığı aktütün karakoluna görevim çıktı. Görür görmez vay şansımı s.... dedim çünkü görev yerime 1 hafta önce saldırı olmuş saldırı 6 saat sürmüş ve 19 şehit vermiştik. Medya ya 8 diye yansıdı :) Ancak Türklüğümün vermiş olduğu vatan aşkı ile seve seve koşarak gittim yemin ederim. KTM De beklemek kadar acı bişey yok :) Allah yaşatmasın bir daha ktm yi çorbanın yanında verdikleri ekmek taş niyetinde çorba desen Allah affetsin köpek içmez. Neyse.. Geldi kobra aracı karakol ismini okudu isimleri okudu 3 kişi çıktık. biri benim ankaradan arkadaşımdı onunda orada olduğunu bilmiyordum birbirimizi görür görmez çok mutlu olduk. Bu süper bir motivasyon kaynağı oldu bize. Bindik kobra araca karakola gidiyoruz. Baya yol gittikten sonra bir bölgeye geldik oradan helikopter ile geçiş sağladık. Tabi ki varana kadar kobraya bi atom bombası atmadıkları kaldı. Diğer askeri araçlar ve polisler püskürtüyor terör itlerini ama işte hatırlarsınız belki en kötü dönemleriydi. Neyse..Helikopterde ki yüzbaşı arkadaşlar ilk öncelikle sakin olun çevre karakollarda eş zamanlı saldırı var şuan karakolda hazırlık var ya sizi yerleştirirler yada elinize silahı verip operasyona çıkarırlar dedi. Ne olduğunu anlamadan operasyona çıkıcaktık ve dediği gibide oldu. Karakola adım atar atmaz zamanın karakol komutanı binbaşı yasin koçaktı sanırım o komutan bizi direk odasına çağırdı durumu anlattı bizi psikolojik olarak hazırladıktan sonra(bir 10 dakikasını falan aldı sanırım)giyindik üniformamızı aldık sırtımıza eşşek yükü gibi çantamızı verdiler g3 ü koyulduk yola..Dizildik arada 10 15 metre mesafe kalacak şekilde başladık yürümeye. Hiç dağda yürümemişim ama çıta gibiydim vallahi :) toplam 3 saat civarı yürüdükten sonra helikopterler ile belirlenen yere hakkari çukurcada bulunan geçimli karakoluna yakın yerde indirildik. Çatışma yoğun şiddeti ile devam ediyor ve ben gururlanmaktan ölücem :) Ben çok yabancılık çekmedim çünkü yılların hayalini kurduğum durumu yaşıyordum. Çabuk adebte olmaya ve kendimi kontrol altına almaya çalıştım.Karakola yaklaştık yerlerimizi aldık ortalık yağmur gibi akıyor. Tespit yapıyoruz nereden sıkılıyor karakola diye. Yerleri tespit ettik ancak inanın 20 dakika kadar emir bekledik anasını ağlattığım ankaradan. Tabi o zaman feto var başımız belada tsk nın bütün bilgileri pkknın elinde. Emir geldi sıktık ettik 9 saat çatışmışız. Çatışma bitti gün ağardı kulaklar duymuyor benim. Başım dönüyor midem bulanıyor denge kuramıyorum bacaklarım var mı yok mu hissedemiyorum tam üstüm kan olmuş ulan dedim vuruldummu acaba ama yok. Noldu bilmiyorum hala.Kendimize geldikten sonra geçitli karakoluna indik diğer askerler dağlardan leşleri toplayıp getirdi karakola. 12 şehit verdik o gece. 24 teröristte öldürüldü. Tabutlara koydular şehitleri ben bakamadım tabi.İlk sert çatışmamızı yaşamışta olduk. Aktütüne geri dönmek için yola çıktık öğleden sonra ama içim buruk neden bilmiyorum anlamsız bir üzüntü var çok üzgünüm biri gelip oğlum iyi misin dese hıçkırarak ağlıcam. 6 saatlik yolculuğun ardından karakolumuza geldik yemeğimizi yedik bir kısım o bitkinlikte nöbete giderken bir kısım yatışa geçti devirdaimli olarak. Karakola geldik ulan ankaradan birlikte geldiğimiz arkadaşım ortalıkta yok. Telefonla aradım köşede ama yok koğuşta yok nöbette yok duşta yok yok anam yok.ulan çıldırıyorum komutana gittim dedim nerede benim arkadaşım. Bana dedi ki senin haberin yok mu. Dün kü çatışmada şoka girdi orta yere koşmaya başladı bilinçsizce komutanlarında engel olamamış şehit düştü oğlum dedi. Dondum kaldım. Hiç unutamıyorum o anı. Kanı yerde kalmadı kanını yerde bırakmadım ama bunu hiç unutamıyorum. Sonra intikamını alıcam arkadaşımın ve yılların verdiği öfkenin kayıpların. Diğer operasyonlara benden eser olmayan şekilde kalpsiz duygusuz kin ve öfke dolu şekilde çıktım. Zaten hep oralarda ceza yedim de askerlik 29 ay oldu.Olsun ama kanını yerde bırakmadım. Askerlik bitinceye kadar vurulmadım sadece sıyrıklar oldu dağda yağmurdan dolayı düşüp yaralanmalar oldu. Kan aktı ve kan akıttık tabi ki :) Şehire iniyoruz halkıylamı uğraş pkk ile mi. Kendi ülkende hain damgası yemenin nasıl bir şey olduğunu asker olmadan bilemezsiniz.Zamanında içimizde ki hainlerden çok çektik. Nereye gitsek hangi güzergahı kullansak hep pusuya düştük. Hiç sekmedi hemde..Birde pkkyı görünce emir bekle muhabbeti yok mu o beni delirtiyordu. Cezamın 4 aylık kısmını buradan yedim çünkü gördüğüm an pozisyonu alıp incelemeleri yapıp sıktım. Ben sıkınca karşılık geldi mecburen bütün karakol çatışmaya çok girdik :) dayakta çok yedim sayısını hatırlamam bu yüzden ama hiç pişman olmadım çünkü kelleler alıyorduk.Hücreyede kapattılar mahkemeye çıkardılar ifademi aldılar hemde defalarca bununda sayısını hatırlamıyorum hapis cezasıda aldım ama vatanını seven hakime denk geldikte affetti beni ama yılmadım.İyi sezerdim saldırırsam bunlar bize zarar verebilir mi diye herşeyi gözetler ona göre saldırırdım. Sayıları bizden fazla olursa saldırmazdım ama hangi pkk grubunu bizden az gördüysem hepsine saldırdım. RPG Atışı bile yaptım. Sınırdan sigara uyuşturucu silah mermi vs kaçıran teröristleride yakalayıp karakola getirip veya olay yerinde öldüresiyede dövdüm. Evet inanın çok dayak yedim ve kalıcı hasar oluştu. İnanın kulağım askerliğim bittiğinden beri çınlıyor. Tedavi edemedi doktorlar. Şuan bunu yazarken bile çoğunlukla sağ kulağım olmak üzere iki kulağımda çınlıyor.Pkk ya lanet olsun. Ölemesinlerde sürüm sürüm sürünsünler. Yeri geldi operasyonda saatlerce yürüdük yeri geldi 3 ay dağda kaldık yeri geldi eksik asker yüzünden kamyonlar ile asker sevkiyatıda yaptık uykusuz kaldık aç kaldık donduk ama ne kadar zorlanırsak zorlanalım ne kadar kayıp verirsek verelim asla hainlik yapmadık. Neden anlattım bilmiyorum ama rahatldım biraz psikolog gibi oldu :)) Yine olsa gider miyim ? Evet giderim. 8 9 Ay önce seferberlik emri çıktı herkese çok dua ettim banada çıksın tekrar o duyguyu yaşayayım diye ama bana çıkmadı. ALLAH Bütün askerlimizi korusun.
s1b3r

kişi bu mesajı beğendi.

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Bakalım bize ne çıkacak hocam şimdiden hayırlı tezkereler :)
s1b3r

kişi bu mesajı beğendi.

aturkoglu aturkoglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest Meslek Erbabı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 15 / 70
  • Ticaret 20, (%100)
Alacağınız eğitimle ilgili bir kod o.
Üstteki arkadaşın dediği gibi myn. ve eyp ile ilgili eğitim alacak ve bununla ilgili bir görevde çalışacaksınız.
s1b3r

kişi bu mesajı beğendi.

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
Tahminen mayın ile ilgili uzmanların eğitim aldığı bir birliğe gidiyorsun. Gittiğin yer şansına sıracılık, daha kötü şans ise devrecilik olması.

Sıracılıkta; en yeni gelen takım 10 gün oryantasyon sonrası her şeyi yapmaya başlar. Alt devresi gelesiye kadar neredeyse tüm iş onda.
Devrecilik; Kep kimdeyse öttürür borusunu. Aynı tertipte değilsen ve bu veled-i z.... en tepedeyse istediği gibi öttürür borusunu.

Tavsiye;
+Herşeyi ben yaparım diyerek en önden gitmek, veya ne ellicem ya diyerek en arkada takılmak kötü bir tercih. Ortada git :)
+Hergün yatak yorgan taşıcan. Çengel iğne al önce. Sonra badin olucak. Yani ranza arkadaşın. Her ikinizin yatağını birazcık kanırtarak ayağ ve baş bölgesinden çekin. Sonra çarşafı alttan bağlayın. Bir daha acemilik boyu uğraşmazsınız yatakla. İş bitiminde de alt kısımdan çengelli iğnelerle tutturun destek olsun.
+ Soğuk yere gidiyorsanız termal içlik veya yün (özellikle termal) alın. Hatta çok soğuksa yün üstü termal kombini iyi gider.

Kantin, Nizamiye, Yazıhane, en iyi işlerdir. Pisliği en az, en azından. Bulunduğun odayı temizler geçersin. Kantinde herkes sana muhtaç, istediğin gibi gıcık veletlerle oynarsın. Nizamiye de de herkes sana muhtaç. Tav olduğun kişiyi donuna kadar ara veya arat :). Yazıhane de efsanedir. Yaz nöbeti, çak görevi, en üst devre bile olsa yazıcı bozuk deyip 1 2 gün daha geç çıkartırsın adamı. 1 2 gün ne koyar ama püfff..

Eski peygamber ocağı şimdiki çay ocağı. Kolay gelsin.
melankolia s1b3r

kişi bu mesajı beğendi.

the World shall know Pain
Interface Designer / IT
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al