atlas14 adlı üyeden alıntı

bakın siz bir freelance çalısana iş teslim ediyorsunuz sebebi ney; daha ucuz olması revizelere açık olması gibi gibi yani siz işinize geldiği için bu kişi ile iş yapmıssınız ve size işin bir kısmını teslim etmiş bir kısmını ise özel sebep ile teslim etmemiş bunun yerine siz yarın teslim etmek veya 50 tl vermeyi uygun görmüş burada bir mağduriyet söz konusu değil anlayacağınız siz bu işinizi elinizi kolununuzu sallaya sallaya resmi bir grafikerlik hizmeti veren işletmeye verseydiniz sonuc bumu olurdu tabiki olmazdı ama sizde pahalı diye onları tercih etmezdiniz yani burada ucuz etin yahnisi devreye giriyor. ne iş yaparsanız yapın sözleşme yapın sizin resmi olarak gidebileceğiniz hiç bir merci bulunmamamktadır.

Bütün freelancerları aynı kefeye koymayın lütfen, ben de freelance çalışıyorum birçok farklı sektörde,ve sözleşmemi de yapıyorum faturamı da kesiyorum ona göre de fiyatımı biçiyorum, "abi gel 10 liraya yaparım ben yaa" diye komik rakam sunan 3 gün photoshop kullanmış hayatında vektörel çizim yapmamış kendini grafiker sananlar ve bu gibi birçok sektörde 3 5 liraya iş yapıp milleti ucuz etin yahnisiyle zehirleyenler yüzünden biz de mağdur oluyoruz maalesef...