freelance iş ilanları

Format Garanti Kapsamından Çıkarırmı

29 Mesajlar 7.983 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

bsakizli bsakizli Bilgisayar Programcısı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yönetim Bilişim Sistemleri Uzm
  • Mesajlar 925
  • Beğeniler 102 / 79
  • Ticaret 2, (%100)

utkubrs adlı üyeden alıntı

Yıllardır bilişimciyim bu saçma soruyla hep karşılaştım :) Saçmalamayın bilgisayar sizin ister windows kullanırsınız ister linux kurarsınız yazılımsal olarak ne yaptığınıza hiç kimse karışamaz. Arkasındaki garanti etiketini söküp tornavida değirmediğiniz sürece bilgisayarınız garanti kapsamından çıkmaz.

Aynen katılıyorum hocam :) Keyfimin kahyaları sanki :D
UtkuBrs

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

umutr umutr Project Development E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Digital Marketing
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)

Yıllardır bilişimciyim bu saçma soruyla hep karşılaştım :) Saçmalamayın bilgisayar sizin ister windows kullanırsınız ister linux kurarsınız yazılımsal olarak ne yaptığınıza hiç kimse karışamaz. Arkasındaki garanti etiketini söküp tornavida değirmediğiniz sürece bilgisayarınız garanti kapsamından çıkmaz.

Evet Utku hocam haklısınız, düşününce mantıklı geliyor. Cevabınız için teşekkur ederim..

Ek Olarak:

sinova adlı üyeden alıntı

Aynen katılıyorum hocam :) Keyfimin kahyaları sanki :D

HaHaHa :D

Juglans Juglans WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Ziraat
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 42 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
korsan kurarsanız tutanak tutabilirler ilgili kanunlara göre de ceza alabilirsiniz. onun haricinde korkmanız gereken birşey yok.

bakarmisin bakarmisin Gel Teskere Gel Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web tasarım,
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 11 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
:) kendi deneyimlerine dayanarak söylüyorum servise göre değişiyor o. bulunduğum şehirde aynı markaya ait iki yetkili sevis var :) birisi işletim sistemini değiştirdim diye garanti kapsamından çıkar dedi(aklından zoru olduğunu düşündüm), diğeri ise hiç bir sorun olmayacağını hatta kullandığım notebook'un harddisk ve ram yükseltmelerimide yapabilceğimi söyledi.

Juglans adlı üyeden alıntı

korsan kurarsanız tutanak tutabilirler ilgili kanunlara göre de ceza alabilirsiniz. onun haricinde korkmanız gereken birşey yok.

Eğer ki işletim sistemini kendilerine yüklettirsekte(ürün kurtarma dvdsi yoksa) gene yükleyecekleri korsan yazılım oluyor

wmaraci
wmaraci

Juglans Juglans WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Ziraat
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 42 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

bakarmisin adlı üyeden alıntı

:) kendi deneyimlerine dayanarak söylüyorum servise göre değişiyor o. bulunduğum şehirde aynı markaya ait iki yetkili sevis var :) birisi işletim sistemini değiştirdim diye garanti kapsamından çıkar dedi(aklından zoru olduğunu düşündüm), diğeri ise hiç bir sorun olmayacağını hatta kullandığım notebook'un harddisk ve ram yükseltmelerimide yapabilceğimi söyledi.

Eğer ki işletim sistemini kendilerine yüklettirsekte(ürün kurtarma dvdsi yoksa) gene yükleyecekleri korsan yazılım oluyor

mesela casperden bahsedelim onlar işletim sistemlerini microsofttan toplu şekilde aldıklarından ellerindeki dvd casper bilgisayarlara lisanslı olarak geliyor. yani microsoft ile doğrudan bizim ilişkimiz yok. casper dvdlerinde zaten lisans key casper bilgisayar içindir. sizin bilgisayarınızla birlikte windows 7 home basic vermişlerse yine aynı işletim sistemini kurmaları gerekiyor. bu şekilde korsana girmiyor.

Ama dediğiniz gibi bilgisiz teknik servisler farklı sürümü kurabiliyorlar. Öyle yaparlarsa uyarmanız gerekir.

Riza Riza 1337 @ trendyol Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)
Yazılımsal yapılan birşey garantiyi etkilemez diyen arkadaslara soruyorum , siz bir Android telefona custom rom kurup gönderin garantiye. :) Korsan kullanmadıgınız halde cıkmayabilir belki.

1337

vs337 vs337 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 11 / 12
  • Ticaret 1, (%100)
Orasını burasını açmadığınız sürece kesinlikle çıkmaz. Sıfır aldığımız laptoplara müşterinin istediği sistemi yükleyip teslim ediyorduk.

Ayrıca windowsa para vermek zorunda değilsiniz, firmanın size kurup da verdiği windows için 30$ gibi bir ücret ödemiş oluyorsunuz yanlış hatırlamıyorsam. http://www.mecburdegilsiniz.com/gerekceli-karar/

soulmy soulmy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 1722
  • Beğeniler 398 / 400
  • Ticaret 20, (%100)
Format atmak bir nevi çamurlanan arabayı temizlemek gibi birşey. Garantiyi bozmaz rahat olun. ;)

.

UtkuBrs UtkuBrs WM Aracı Yönetici
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad U** P**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 527 / 527
  • Ticaret 186, (%100)

Rick35 adlı üyeden alıntı

Yazılımsal yapılan birşey garantiyi etkilemez diyen arkadaslara soruyorum , siz bir Android telefona custom rom kurup gönderin garantiye. :) Korsan kullanmadıgınız halde cıkmayabilir belki.

Rom bellek ile harddisk arasında çok fark var birine firmware yüklüyorsunuz öbürüne işletim sistemi.

GsliKahraman GsliKahraman Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci :)
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 761 / 199
  • Ticaret 2, (%100)

Bunu hep söylerim :)

Rick35 adlı üyeden alıntı

Telefon Hafızasına bir şey yazmıyor ki.. ROM a yazıyor..
ROM = Read Only Memory = Sadece Okunabilir Bellek..
ROM'a yazmak için özel yazılım kullanıyorsun buna firma izin vermiyor bu yüzden bu garanti dışı bırakabilir...

Rom bellek ile harddisk arasında çok fark var birine firmware yüklüyorsunuz öbürüne işletim sistemi.

:)

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al