wmaraci reklam
lidertakipci

Sitem Yükselişteyken Birden Neden Çakıldı?

18 Mesajlar 2.222 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

jorphy jorphy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Profesyonel Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 968
  • Beğeniler 101 / 284
  • Ticaret 9, (%100)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Merhaba. Tahminimce sorununuz duplicate content. Bu yüzden eksi score yemiş ve algoritmalardan birine yakalanmış olabilirsiniz. Araştırmanızı öneririm.

Dralix adlı üyeden alıntı

Teşekkürler hocam. Testleri yaptım 2.1 Saniye sonuç aldım. Hedef kelimede ki 5 site ile kıyasladım ve 2. Sıra da kalıyorum. Tekrar teşekkürler.

Öncelikle ilginiz için teşekkürler hocam. Galiba yanlış anladınız. Bu durum sitede ki belirli içerikler için değil, ön sıralarda çıkan içerikler yerini koruyor sorun ana anahtar kelimem de. İlk sayfadan 2. Sayfaya ardından da iyice gerilere düştüm ve en sonunda tamamen o kelimede indexden silindim. Zaten ana anahtar kelime olmadan o içeriklerin iyi hitler alması da mümkün değil, çünkü içeriklerin hedef anahtar kelimeleri çok düşük aranıyor. Bu yüzden de hitlerim düştü.

Sitede yavaşlama söz konusu değil. Tekrar ilginiz için çok teşekkür ederim.

ana anahtar kelimelerin diğer anahtar kelimelerden zaten bir farkı yok domain keyword olmadığı sürece..

ayrıca ana anahtar kelime diye tabir ettiğiniz kelime %sitename% de geçiyor mu?

ana anahtar kelimenizi içeren makale girişi yapıyor musunuz?

ana anahtar kelimenizi yükseltecek ne yaptınız son zamanlarda?

wmaraci
reklam

Dralix Dralix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Tasarım / SEO
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

jorphy adlı üyeden alıntı

ana anahtar kelimelerin diğer anahtar kelimelerden zaten bir farkı yok domain keyword olmadığı sürece..

ayrıca ana anahtar kelime diye tabir ettiğiniz kelime %sitename% de geçiyor mu?

ana anahtar kelimenizi içeren makale girişi yapıyor musunuz?

ana anahtar kelimenizi yükseltecek ne yaptınız son zamanlarda?

Ana anahtar kelime domain'de geçmiyor. Her makale de ana anahtar kelime eksiksiz olarak geçiyor, aslında mecburi.

Aslında bu düşüşten sonra hiç bir şey yapmadım, sadece site içi seo düzenlemeleri yaptım. Daha öncesinde belirli aralıklarla backlink alıyordum.

wmandro wmandro Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek bilgi işlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeş çalıntı içerik varsa sorun çok ciddi. Sen demişsin ki baya bir süredir vardı tamam ama google sürekli güncelleme yapıyor botlar belki çalıntı içeriği yeni algıladı. Yani bir süredir çalıyordum şimdi niye oldu der gibi yazmışsın. Google zaten eninde sonunda çalıntı içeriği yakalıyor bunu daha yeni mi öğrendin.

Hem sana bir kötü haber daha vereyim google çalıntı içerik yakaladıysa bundan sonra başka site yapsan bile işin zor çünkü seni bir kere çalıntı içerik sahibi olarak damgaladıklarında daha sonraki projelerinde de bu eksi puan olarak işleniyor. Bunu çoğu kişi bilmese de google ın Amerikann tarzı bir sabıkalaması var. Yani google gözünde bir kere hırsız olduysan hep hırsız kalırsın. Çalıntı içerik yapan kişi web sitecilik geleceğini çöpe atmıştır nokta. Çalmadan alnınızın teriyle üretin kardeşim neden başka insanların emeğinden alıyorsunuz

• Üyelik 09.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek bilgi işlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Merhaba. Tahminimce sorununuz duplicate content. Bu yüzden eksi score yemiş ve algoritmalardan birine yakalanmış olabilirsiniz. Araştırmanızı öneririm.

Yıllardır söylüyor goolge dublicate yapmayın diye eninde sonunda yakalıyorlar işte. Bir de kendini google yerine koymalı insan dimi. Yani benim teferruatımda olan bir yazı varken ben niye dublicate edilmiş olanı yükselteyim demez mi adamlar? Google da haklı yani

wmaraci
wmaraci

gaometri gaometri WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 178 / 179
  • Ticaret 4, (%100)
Sitende kopya içerik var ise ne yaparsan yap, kesinliklikle google affetmez. Bunun yanı sıra siteyi genel olarak olumsuz etkiler. Tabi bu da ister istemez sarf edilen emek :) boşa gider. Bunu çevremdeki kişilerden biliyorum. Para kazanmak için o anki hevesle açıp ve kopya içerikleri toplarken, neden sitem yükselmiyor, para kazanamıyorum diye söylenirlerdi.

6 aydır 1 site geliştiriyor ve o kadar özen gösteriyorum ki, google amca da sağolsun gösterdiğim özenin hakkını veriyor. Sitemde bir tane bile kopya içerik yok. Yazdığım yazıların hepsi snippet oluyor yani öne çıkarılan yazı şeklinde arama motorlarında görünüyor.

Sana tavsiyem eğer sana getirisi yoksa sitenin, sıfırdan başla ve aynı hataları yapma. Sosyal medyada paylaşım yapmayı unutma.
wmandro

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek bilgi işlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

gaometri adlı üyeden alıntı

Sitende kopya içerik var ise ne yaparsan yap, kesinliklikle google affetmez. Bunun yanı sıra siteyi genel olarak olumsuz etkiler. Tabi bu da ister istemez sarf edilen emek :) boşa gider. Bunu çevremdeki kişilerden biliyorum. Para kazanmak için o anki hevesle açıp ve kopya içerikleri toplarken, neden sitem yükselmiyor, para kazanamıyorum diye söylenirlerdi.

6 aydır 1 site geliştiriyor ve o kadar özen gösteriyorum ki, google amca da sağolsun gösterdiğim özenin hakkını veriyor. Sitemde bir tane bile kopya içerik yok. Yazdığım yazıların hepsi snippet oluyor yani öne çıkarılan yazı şeklinde arama motorlarında görünüyor.

Sana tavsiyem eğer sana getirisi yoksa sitenin, sıfırdan başla ve aynı hataları yapma. Sosyal medyada paylaşım yapmayı unutma.

Aynısını ben de yaşıyorum güzel ve uzun içeriklerim var şimdi yan gelip yatıyorum sitelerim tıkır tıkır çalışıyo. Ben uğraşıp yazıyorum sıfırdan ama bazı çakallar düşünsene yazanın emeğini kopyalayacak sonra da niye google beni çıkarmıyo diye soracak bu mümkün mü ya :laugh::laugh: sorması gereken şu: google beni neden çıkarsın?
gaometri

kişi bu mesajı beğendi.

gaometri gaometri WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 178 / 179
  • Ticaret 4, (%100)
wmandro 3 gün önce trafiği yüksek olan bir kelimeden makale yazdım şuan snippet. Bu demek oluyor ki site güvenirliği ne kadar çok ise, google'da o kadar değer vermekte. Değer yoksa değer vermez, var ise baş tacı yapar. Yazdığım yazı ilk sayfada yer almamakta bu arada

ozgur9111 ozgur9111 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
kopya icerikten olmaz kopya ozgun degil daha cok backlink konusur ozgun makale backlinksiz siteyi yukseltir ama backlinkli site kopya icerikle de basarili olur ve backlinkleri dogal gorunuyorsa kolay ceza da yemez bence negatif seo olabilir ahrefs ve majestic puanlarinda dusus de varsa daha fazla suphelenebilirsin bir de sitede belki teknik sorun da olabilir bence linklerin calismamasi falan cunku dusus cok sert olmus search console hatalarini detayli kontrol et derim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al