wmaraci reklam

Makalelerim Google'da istediğim sıralarda değil

17 Mesajlar 1.687 Okunma
smmexpress

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

gfo adlı üyeden alıntı

Google Mobil PageSpeed 60
Google PageSpeed 91

Alexa PageSpeed:

'Very Fast
(0.896 Seconds)
83% of sites are slower
Average Load Time'

Hızdan olduğunu sanmıyorum hocam.

Açılış hızı için Pagespeed veya Alexa baz alınmamalıdır.

Mesela bir script ortalama 5 sn de açılıyor ama Alexa very fast veriyor. Bu normal değil :)

Genel lokasyon değerinde Pingdom, detaylı bir analiz için webpagetest kullanmalısınız. Bunun için önce Gtmetrix tavsiyelerine göre hareket edebilirsiniz.

Ayrıca Google mobil indexe önem veriyor; dolayısı ile mobil açılış hızı çok önemli artık. https://www.thinkwithgoogle.com/intl/tr-tr/feature/testmysite/ kullanabilirsiniz.

Açılış hızı önemli değil diye düşünmeyin asla.
gfo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

gfo gfo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO & Content Manager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 2, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Açılış hızı için Pagespeed veya Alexa baz alınmamalıdır.

Mesela bir script ortalama 5 sn de açılıyor ama Alexa very fast veriyor. Bu normal değil :)

Genel lokasyon değerinde Pingdom, detaylı bir analiz için webpagetest kullanmalısınız. Bunun için önce Gtmetrix tavsiyelerine göre hareket edebilirsiniz.

Ayrıca Google mobil indexe önem veriyor; dolayısı ile mobil açılış hızı çok önemli artık. https://www.thinkwithgoogle.com/intl/tr-tr/feature/testmysite/ kullanabilirsiniz.

Açılış hızı önemli değil diye düşünmeyin asla.

Yok estağfurullah tabii ki asla önemli değil diye düşünmüyorum. Mutlaka çok önemli. Sadece Google PageSpeed öyle dediği için hızlı olduğunu düşündüm.

Şu attığınız sitede Mobilde 2.9 Saniye 'Yavaş' çıktı. Ayrıca şu GTMetrix'de %78 çıktı.

Medium

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

gfo adlı üyeden alıntı

Yok estağfurullah tabii ki asla önemli değil diye düşünmüyorum. Mutlaka çok önemli. Sadece Google PageSpeed öyle dediği için hızlı olduğunu düşündüm.

Şu attığınız sitede Mobilde 2.9 Saniye 'Yavaş' çıktı. Ayrıca şu GTMetrix'de %78 çıktı.

Mobil en azından 2.5 sn altında olmalıdır. Gtmetrix üzerinde önerileri dikkate alarak düzenleme yaptıktan sonra webpagetest üzerinde neyin ne kadar sürede yüklendiğini görebilirsiniz. Bu şekilde daha sağlıklı bir şekilde ilerlemiş olursunuz.

Siteniz daha çok yeni olduğu için başında açılış hızına dikkat ederek devam ederseniz ileride sıkıntı yaşamamış olursunuz.
gfo

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 2, (%100)

Mobil en azından 2.5 sn altında olmalıdır. Gtmetrix üzerinde önerileri dikkate alarak düzenleme yaptıktan sonra webpagetest üzerinde neyin ne kadar sürede yüklendiğini görebilirsiniz. Bu şekilde daha sağlıklı bir şekilde ilerlemiş olursunuz.

Siteniz daha çok yeni olduğu için başında açılış hızına dikkat ederek devam ederseniz ileride sıkıntı yaşamamış olursunuz.

Anladım, önerileriniz için çok teşekkür ederim.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Medium
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 2, (%100)

Resim optimizasyonları ile 2.2'ye indirdim şu an.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Medium

• Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 2, (%100)

Başka optimizasyonlar da yaptım.

Google PageSpeed Mobil: 70
Google PageSpeed: 99
GTMetrix Page Score: 87
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Medium

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
gfo Sitenizin linkini özelden gönderirseniz, içeriklerinizi nasıl yazacağınız hakkında detaylı bilgi verebilirim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al