All in One SEO
+ Description'daki gereksiz kelimeler kaldırın.
++ En uygun karakter sayısına ulaşın.

Pingleme Servisleri
+ Ping Servislerini güncelleyin ve güçlendirin.
++ (Bu sayede eklenen içeriğin daha hızlı indexlenmesi sağlanılıyor.)

İçerik eklerken karşılaşılan hatalar
+ W3C standartları dahilinde, sitenize içerik eklerken yanlışlıkla bile olsa HTML kod eksikliği yada fazlalığındaki hataları kontrol edin.

Site Haritası

+ Sitemap önceliklerini değiştirerek, googlebotlarının daha fazla ziyarete gelmesini sağlayın.
+ Ana sayfanın alt kısmında /sitemap.xml şeklinde verdiğiniz link http://www.siteadresi.com/sitemap.xml haline getirin.

Ping.FM
+ Ping.fm eklentinizi güncelleyip backlink akışını daimi hale getirin.

Simple Tags
+ En etkili indexlenme ve hitlendirme eklentilerinden olan Simple Tags sayesinde, sitenizde bulunan etiketleri yazılar içerisinde aktif bir şekilde kullanılır hale getirin.
+ Bu sayede şuana kadar eklemiş olduğunuz BÜTÜN yazılarda sitenize eklemiş olduğunuz etiketler yazı içerisinde geçiyorsa, etiket sayfasına linkler veriliyor.
+ Eklentiyi sitenizin Feed'i için aktif hale getirin.

RSS Footer
+ Bu eklenti ile, sitenizi FEED aracılığıyla ziyaret edenlere ve yine FEED'iniz yardımıyla sitenizden içerik çalmaya çalışanların önüne geçmek için, bu eklentiyi aktif hale getirdim. Bu sayede site linkiniz feed'de de aktif bir şekilde kullanılıyor.

Site içi link yapıları
+ Sitenizde mevcut link yapılarınızı rel tagleri sayesinde daha aktif kullanarak güçlendirin.
+ Bu sayede googlebotları sitenizi ziyaret ettiğinde hem daha hızlı, hem de daha sağlıklı sonuçlar elde edecektir.

Resimlere yönelik optimizasyon
+ Sitenizde bulunan tüm resimleri bir arada toplayıp, resimleriniz için sitemap dosyası oluşturun.
+ http://www.siteadresi.com/sitemap-image.xml adresinden sitemap'e erişebilir olsun.

Güncellemede nasibini alan birisi olarak bu konular üzerinde yoğunlaştım, istediğim sonuçları da elde ettim. Güncellemede siteleri çakılan arkadaşlar varsa deneyebilirler. Bende ki site WP.

Yazıyı kullanmak isteyen arkadaşlar, kaynak olarak wmaraci.com'u gösterebilirsiniz.

Kolay gelsin.