wmaraci reklam

Wordpress Pagespeed hk.

10 Mesajlar 736 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

foxx foxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 115 / 115
  • Ticaret 13, (%100)
Arkadaşlar merhaba,

Startup bir siteyiz henüz reklam vs. yapmadık. 500 tane içeriğimiz var. Newspaper theme kullanıyoruz. Çok ağır bir tema(düşüncem) AMP destekli falan ama aklıma takılan çok nokta var. bunlardan biriside Pageseed rakamları.

Sunucu ile biraz bilgi paylaşayım. Vargonen'den bildiğiniz 3 aylık 350₺ ödediğimiz cloud sunucu kullanıyoruz. Yani cloud olması gayette iyi olması anlamına geliyor aslında. Hani size ait vs. sitenin tarfiği olmadığı halde sunucudan kaynaklı problemlerde olabilir mi?

Pagespeed sürecindeki detayları iyi analiz edemiyorum ve bu konuda desteğinize ihtiyacım var. Ekran görüntüleri paylaşıyorum.

MOBİL

DESKTOP

wmaraci
reklam

88644 88644 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)
LiteSpeed Cache eklentisini kurun.

• Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 115 / 115
  • Ticaret 13, (%100)
akrep01 w3 total cache kullanıyoruz.

1yenibilgi 1yenibilgi Bilgi paylaştıkça çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 16 / 46
  • Ticaret 4, (%100)
ben de kendi sitem için mobil page speed değerini yükseltmeye çalışırken bir durum fark ettim.
Google reklamları varken performans en iyi seviye olarak 60 a geldi ama google reklamları kaldırdığımda 95 - 99 seviyelerine çıktı.

İnternetteki çözümlere baktığımda pagespeed insight user agentlarına reklamları kapatın önerisini gördüm ve uyguladım şuan mobilde 95 - 99 arasındayım.

Çözüm ne kadar doğru tartışılır tabi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 115 / 115
  • Ticaret 13, (%100)
Kapattıktan sonra mı bu rakamlara geldi. Ciddi fark var fakat gelir gider modeli nasıl oalcak?_

Bende şunu analiz ettim. Büyük olan bir çok siteyi pagespeed testi yaptım. Aslında rakamlar hiç iç açıcı değil fakat site çok hızlı çalışıyor :D Bu ne kadar önemli olabilir diye sorgulamaya başladım açıkçası..

mstfsarica mstfsarica WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım ve SEO Uzmanı
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
aslında size ne yapılması gerektiğini madde madde sıralıyor pagespeed. mümkün olanları adım adım yaomaya başlayabilirsiniz. örneğin javascript yüklenme süresi demiş, script kodunuza defer yazmanız yeterli. böyle böyle araştırarak sonuca ulaşabilirsiniz.

1yenibilgi 1yenibilgi Bilgi paylaştıkça çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 16 / 46
  • Ticaret 4, (%100)

foxx adlı üyeden alıntı

Kapattıktan sonra mı bu rakamlara geldi. Ciddi fark var fakat gelir gider modeli nasıl oalcak?_

Bende şunu analiz ettim. Büyük olan bir çok siteyi pagespeed testi yaptım. Aslında rakamlar hiç iç açıcı değil fakat site çok hızlı çalışıyor :D Bu ne kadar önemli olabilir diye sorgulamaya başladım açıkçası..

Evet kapattıktan sonra arttı ancak şuan ki çözümümde reklamlar sadece google botlarına kapalı. normal kullanıcılar girdiğinde yine reklamlar gözükmeye devam ediyor. Yani gelirle ilgili bir sıkıntı olmuyor
foxx

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
https://tools.pingdom.com/#5c2070a216800000 Pingdom üzerinde Newspaper temaya ait demo analiz edildiğinde Content size by content type bölümünde tema dosyalarının ne kadar yer kapladığını görebilirsiniz. Yani aslında tema ağır değil, resimlerden oluşan bir ağırlık söz konusudur.

Siteye yüklenen resimlerin mutlaka optimize edilmesi gerekir.

Gtmetrix ile analiz ederek tavsiyelere göre düzenleme yapmak, ardından webpagetest ile analiz ederek neyin ne kadar sürede yüklendiğine bakabilirsiniz. Bu şekilde sitenin hızlı açılmasına yönelik çalışmalarda başarılı olursunuz. Zaten bu çalışmaya oranla pagespeed puanları da yükselecektir.
foxx

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 115 / 115
  • Ticaret 13, (%100)

1yenibilgi adlı üyeden alıntı

Evet kapattıktan sonra arttı ancak şuan ki çözümümde reklamlar sadece google botlarına kapalı. normal kullanıcılar girdiğinde yine reklamlar gözükmeye devam ediyor. Yani gelirle ilgili bir sıkıntı olmuyor

Güzel bir sistem o zaman. Teşekkür ederim bilgi için..

• Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 115 / 115
  • Ticaret 13, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

https://tools.pingdom.com/#5c2070a216800000 Pingdom üzerinde Newspaper temaya ait demo analiz edildiğinde Content size by content type bölümünde tema dosyalarının ne kadar yer kapladığını görebilirsiniz. Yani aslında tema ağır değil, resimlerden oluşan bir ağırlık söz konusudur.

Siteye yüklenen resimlerin mutlaka optimize edilmesi gerekir.

Gtmetrix ile analiz ederek tavsiyelere göre düzenleme yapmak, ardından webpagetest ile analiz ederek neyin ne kadar sürede yüklendiğine bakabilirsiniz. Bu şekilde sitenin hızlı açılmasına yönelik çalışmalarda başarılı olursunuz. Zaten bu çalışmaya oranla pagespeed puanları da yükselecektir.

Çok muhteşem bir detay olmuş. Teşekkür ederim.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al