wmaraci reklam

e ticaret fikir

5 Mesajlar 567 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

profeal32 profeal32 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 18 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba, okulumu okurken ekstra gelir oluşturmak istiyorum aklıma e ticaret geldi,
kendime site yapma şansım var o konuda bilgiliyim.
E ticarette satılacak şeyler için örnek verir misiniz?
ekstra fikirlere açığım.

wmaraci
reklam

bilisimciblog bilisimciblog Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 141 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
Dropshipping

azembilisim azembilisim azembilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Profesyonel Web Çözümleri
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 873
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)
Hocam boyle gidersen cep harçlığını zor çıkarırsın. Burada herkes daha önce yapılan projeleri söyler en fazla. Daha önce olan bir şeyin yenisini çıkarmak da çok saçma.
Ayrıca gerçek bir e-ticaret'e başlaman için ilk önce 4-5k şirket açma masrafın olacak. Ardından mal alman gerekecek. Türkiye'de yaşadığımızı unutmazsak, malı kaç liradan alıp kaç liraya satabileceksiniz, bir de bu satış üstünden vergi vereceksiniz, kart ile ödeme alıyorsanız sanal posa komisyon ödeyeceksiniz, işleriniz resmi olacağı için lisanslı sistemler kullanmanız lazım ki ileride başınız ağrımasın, e tabi sunucu masrafınız olacak. Bu saydıklarım gerçek ve tecrübe ile öğrenilmiş şeyler. .

Eğer kendi imal ettiğiniz malınız yoksa veya yurt dışından malın kalitesi bozulmadan gerçek anlamda ucuza alabilirseniz öyle girin e-ticaret'e.

azembilisim.com | Profesyonel Web Çözümleri

sokrates sokrates WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster | Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 223 / 222
  • Ticaret 60, (%100)
Kesinlikle ama kesinlikle söylediklerine katılmıyorum @emreyavsan
Böyle durumlarda gerçekten kızıyorum. Bu forum binlerce E ticaret girişimcisiyle dolu ve ciddiye alıp birtek ben senin yorumuna cevap yazıyorum sanırım. Hadi tecrüben yok en azından eleştirme lütfen. Yanlış yönlendirme yapıyorsun ve insanların umudunu , girişimini kısıtlıyorsun.

@profeal32 Soruna gelecek olursam öncelikle evet düşünülbilir. E ticaret kimi zaman hüsranla konuçlansada kimi zaman seni tekrar diriltir öyle ki E ticaret girişimi sonrası mesleğini bırakan, memurluğu bırakan onlarca arkadaşım oldu. Yorumda yazan kardeşimin dediği gibi bir olay yok. Bu işi Legal olarak yapmak istiyorsan şirket açılış ıvırın zıvırın tüm masrafların ilk ay için 300 hadi diyelim 400 TL (Maximum) sonrasında yine maximum 150-250 TL aralığında bir şahıs şirketin olmuş olur. Prosedürleri forumdan öğrenebilir yada Pm ile öğrenebilirsin. Uygun olduğum ilk vakit tek tek cevaplarım. Ürünlere gelecel olursak; Aslında bu noktada tecrübe edinmek istediğin kısım çok daha önemlidir. Önceliği çocuk ürünleri yada bayan ürünlerine vermeni öneriyorum. Kart ile ödeme vs denmiş birde. Bunun için birçok firma mevcut ve düşük komisyonlar ile ihtiyacını karşılamakta ki önceliğini İnstagram satışlarına vermeni öneririm. Giderlerinde olacak elbette ancak ürün masraflarını çıktıktan sonra yalnızca reklam masrafı ve aylık şirket masrafın olacaktır. Ayrıca 29 Yaş altındaysan ki öylesin devlet genç girişimci desteği veriyor ve bağkur içeriğini ilk yıl için karşılıyor ( Yanlışsam bilen biri doğrulayabilir) Bunlar dışında ekstra bir mücadeleye girersen o senin bileceğin iş. Ancak genel olarak söyleyeceklerim bundan ibaret. Umarım kısmende olsa bilgilendirebilmişimdir. iYi forumlar herkese :)

Recbook Creative 
wmaraci
wmaraci

KazanamayanAdam KazanamayanAdam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 85 / 39
  • Ticaret 0, (%0)

sokrates adlı üyeden alıntı

Kesinlikle ama kesinlikle söylediklerine katılmıyorum @emreyavsan
Böyle durumlarda gerçekten kızıyorum. Bu forum binlerce E ticaret girişimcisiyle dolu ve ciddiye alıp birtek ben senin yorumuna cevap yazıyorum sanırım. Hadi tecrüben yok en azından eleştirme lütfen. Yanlış yönlendirme yapıyorsun ve insanların umudunu , girişimini kısıtlıyorsun.

@profeal32 Soruna gelecek olursam öncelikle evet düşünülbilir. E ticaret kimi zaman hüsranla konuçlansada kimi zaman seni tekrar diriltir öyle ki E ticaret girişimi sonrası mesleğini bırakan, memurluğu bırakan onlarca arkadaşım oldu. Yorumda yazan kardeşimin dediği gibi bir olay yok. Bu işi Legal olarak yapmak istiyorsan şirket açılış ıvırın zıvırın tüm masrafların ilk ay için 300 hadi diyelim 400 TL (Maximum) sonrasında yine maximum 150-250 TL aralığında bir şahıs şirketin olmuş olur. Prosedürleri forumdan öğrenebilir yada Pm ile öğrenebilirsin. Uygun olduğum ilk vakit tek tek cevaplarım. Ürünlere gelecel olursak; Aslında bu noktada tecrübe edinmek istediğin kısım çok daha önemlidir. Önceliği çocuk ürünleri yada bayan ürünlerine vermeni öneriyorum. Kart ile ödeme vs denmiş birde. Bunun için birçok firma mevcut ve düşük komisyonlar ile ihtiyacını karşılamakta ki önceliğini İnstagram satışlarına vermeni öneririm. Giderlerinde olacak elbette ancak ürün masraflarını çıktıktan sonra yalnızca reklam masrafı ve aylık şirket masrafın olacaktır. Ayrıca 29 Yaş altındaysan ki öylesin devlet genç girişimci desteği veriyor ve bağkur içeriğini ilk yıl için karşılıyor ( Yanlışsam bilen biri doğrulayabilir) Bunlar dışında ekstra bir mücadeleye girersen o senin bileceğin iş. Ancak genel olarak söyleyeceklerim bundan ibaret. Umarım kısmende olsa bilgilendirebilmişimdir. iYi forumlar herkese :)

Olay tam da @emreyavsan ın anlattığı gibi.
E ticaret olayı öyle 200 liraya şirket açıp 100 liraya bilmem ne yapıp para kazandırmıyor kimseye. E ticaret değil ticaretin özüne aykırı herşeyden önce. Bilmem kim yapıyor aydada da şu kadar kazanıyor hikayeleri bitmez bu olaylarda çünkü sektörün içine çekmek isterler insanı. Çünkü bazılarının tek kazanç kaynağı bu. Olmayacak işlere olur olur bal gibi olur diyip prosesyonel destek sunarlar. Uzun lafın kısası e ticaret bir de ben deneyeyim mantığıyla başlandığı zaman, hayatınıza hiçbişey katmaz. Çünkü hiç bir şirket böyle kurulmaz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al