Konu hortlatma postu. Aralıkta yazmam lazımdı ama kaçırmışım.
Neyse kendime not: siteyi açmamın üzerinden 3 yıl geçti. Şuanda üye sayım 2794 her gün artık ortalama 8-10 üye geliyor. 2,336,668 resim indirilmiş. İndirme sayısının yavaş gitmesi artık üye olmadan indirmeyi yasakladım. 61,880 resim var yayımlanmış. Yayınlanmayan yaklaşık 20.000 resim felan +-500 civarı. Hit geçen yıl google güncellemesinde çok darbe yedi ama son 2 aydır artmaya devam ediyor. Sunucu olarak da turkcell veri merkezindeyim 2 aya yakındır. artık istersem kendi ip mi bile anons ettirebilirim de gerek yok :) Sunucu özelliklerine gelince de işlemci ve ram aynı sadece 8 tb ssd disk kullanıyorum. Bi diski arttırmak zorunda kaldım. Çalıştığım şirket sitenin yedeğini 3 günde felan alabiliyor (normal olarak). Site üzerinden yakında resim - fotoğraf yada tasarım dosyası satılabilecek. .ai ve .psd dosyalarını eklenebilir hale getirdik. Fotoğraf satmak isteyenler için geliştirme bitti gibi birşey test de şuanda. Load değerleri 0,26 0,32 0,21 görünüyor. Google'dan gelen ayda gelen para 1 blade ssd anca alıyor. özetlersek hala masrafı getirisinden yüksek. Ama önemli değil, Türkiye'nin en değerli sitesi olana kadar devam. Bu kadar yazıdan sonra kendime link çıkim bari :) manzara resımlerı kalp resmi arka plan resmi
Ha bu arada mobil uygulamayı da yaklaşık 8 bin kişi indirmiş. Ağzım açık izliyorum :D