CivanDemir adlı üyeden alıntı

Ben bi konu hakkında kesin görüş belirtmedim. Aksine olabilecek ihtimalleri göz önünde bulundurdum. Siz şu sidik yarıştırır gibi ve ukalaca üslupları bir kenara bırakırsanız hoş olacak artık. birsevda

Kimse ile birşey yarıştırdığım yok ama bilginiz yoksa dahi araştırın sonra insanların başı yandığında ben öyle demek istemedim demeyin.
Dipnot; Evet ben tabiri caizse yazılanları okuyunca çıldırdı. Resmen Konu sahibini yakacaksınız.

bordomavi adlı üyeden alıntı

Bir sorum olacak, olmaz ama diyelim bu arkadaşta bi şekilde aynı domain isminde çok farlı sınıfta tescil yaptı o zaman genede wipo ile alınır mı?

Hocam öncelikle bilgim dahilinde olanı söyliyeyim. Turkcell Global bir isim değil (global isimlere örnek; elma armut free, ev vb.) örnek şekilde açıklamasını yapmaya çalışacam size. Turkcell Bir marka öncelikle marka olarak Türkiyede mi tescillenmiş yoksa dünya çapında mı ? Eğer Türkiyede tescillenmiş ise Türkiye dışında kullanabilirsiniz. Tescil olayı dünya çapında ise. Her şekilde wipo ile alınır. Global tescillerde bildiğim kadarıyla sektöre bakılmaz.