freelance iş ilanları

Artık AdSense onayını zor alacaksınız

9 Mesajlar 1.453 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

jorphy jorphy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Profesyonel Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 968
  • Beğeniler 101 / 284
  • Ticaret 9, (%100)
Artık google tüm yayıncıların daha incelikli çalışmasını istediği için adsense onayı zorlaştı, bundan sonra sadece genel eksiklikleri gidererek alamayacaksınız maalesef.

yeni kurallar ve kriterler eklendi, bunlara uymayan kişiler yeni red mesajları da görebilirler maillerinde, önceden sadece tek 1 otomatik mesaj atılıyordu çünkü..

zamanım oldukça konu konu gezip ücretsiz destek olmaya çalışıyorum bazı kişilere, elbette sadece "benim" yardımcı olmak istediklerimle sınırlı, yoksa mümkün değil yetişemeyiz kimseye..

konu açarken ingilizce şekliyle çeviri yapmadan paylaşırsanız gelen maili burada yardımcı olmaya çalışırız hepimiz.

iyi forumlar :)

Peer adlı üyeden alıntı

arkadaşın yazdığı doğru bilgidir. Business adsense temsilcisi de aynen iletti. bende devamlı dile getiriyordum. a den z ye kadar inceliyorlar. artık onay almaktan ziyade çalışma şekli değişicek. kesin onay alıyorum bu arada. Business adsense hesabından
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Kaynak nedir hocam? Ocak güncellemesinden mi bahsediyoruz?

• Üyelik 07.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 968
  • Beğeniler 101 / 284
  • Ticaret 9, (%100)

tolhur adlı üyeden alıntı

Kaynak nedir hocam? Ocak güncellemesinden mi bahsediyoruz?

google'a "adsense onay alamıyorum" şeklinde yazıp aramayı son 1 ay yazarsanız bile göreceksiniz ne kadar arttığını ve yeni politikaların çıktığını :)

VTAhmet VTAhmet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Oyun Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 37 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Bunları google'ın kendisinin söylediği bir kaynak var mı hocam?

Akla Karşı Tezler
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 968
  • Beğeniler 101 / 284
  • Ticaret 9, (%100)

VTAhmet adlı üyeden alıntı

Bunları google'ın kendisinin söylediği bir kaynak var mı hocam?

bulduğumda ekleyeceğim.

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Anladım hocam yani bu sadece tahmin.

Google adsense kayıt politikaları 2019 temmuz ayında güncellendi. Adsense işi yapan çoğu kişi ilanlarını kapattı. Temmuzdan bu yana onay zorlaştı zaten.
Standart yıllık ban fırtınasıda yapıldı.
Ocak ayı çekirdek güncellemeside geldi.
Tüm bunları göz önünde bulundurunca onay almak evet zorlaştı. Fakat şuanda politikada bir değişiklik yok en azından resmi olarak söz konusu değil. Adsense alamayan arkadaşların maalesef yetersiz araştırma yaptıklarını düşünüyorum. Genel olarak onay süresi hala aynı. Tabii son güncellemeden sonra bazı domainler onaya takılıyor neredeyse onay almak imkansız hale geliyor. Bunun dışında extrem bir değişiklik görmedim. Standart şeylere bakılıyor hala, gerekli sayfalar, özgün yazılar, özgün resimler ve bildiğiniz diğer detaylar işte

• Üyelik 07.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 968
  • Beğeniler 101 / 284
  • Ticaret 9, (%100)

tolhur adlı üyeden alıntı

Anladım hocam yani bu sadece tahmin.

Google adsense kayıt politikaları 2019 temmuz ayında güncellendi. Adsense işi yapan çoğu kişi ilanlarını kapattı. Temmuzdan bu yana onay zorlaştı zaten.
Standart yıllık ban fırtınasıda yapıldı.
Ocak ayı çekirdek güncellemeside geldi.
Tüm bunları göz önünde bulundurunca onay almak evet zorlaştı. Fakat şuanda politikada bir değişiklik yok en azından resmi olarak söz konusu değil. Adsense alamayan arkadaşların maalesef yetersiz araştırma yaptıklarını düşünüyorum. Genel olarak onay süresi hala aynı. Tabii son güncellemeden sonra bazı domainler onaya takılıyor neredeyse onay almak imkansız hale geliyor. Bunun dışında extrem bir değişiklik görmedim. Standart şeylere bakılıyor hala, gerekli sayfalar, özgün yazılar, özgün resimler ve bildiğiniz diğer detaylar işte

örneğin alttaki konudan da artık içeriklerin daha detaylı kontrol edildiğini görebiliriz.
forumda en ilginç olarak gördüğüm bu zamana kadar almadığım bi politika kararı (konu bugün açılmış.)

3 gün önce yayınlanan yabancı bir sitede "otomatik reklamların aktif ettirilmesiyle %6 oranında gelir kârı arttırıldığı" da açıklanmış.
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

Peer Peer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Admin
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 10 / 37
  • Ticaret 2, (%100)
arkadaşın yazdığı doğru bilgidir. Business adsense temsilcisi de aynen iletti. bende devamlı dile getiriyordum. a den z ye kadar inceliyorlar. artık onay almaktan ziyade çalışma şekli değişicek. kesin onay alıyorum bu arada. Business adsense hesabından
jorphy

kişi bu mesajı beğendi.

AlmaciBurak AlmaciBurak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Video Animasyon & Grafik Tasar
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 2 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel haberler bence bunlar... Google'dan para kazanıldığını duyan; işten anlamayan insanlar, hemen özenti saçma siteler açarak, google çeviri veyahut makale özgünleştirici araçlar kullanarak hiç okunmayacak makaleleriyle interneti çöplüğe çeviriyorlar. Daha zorlaşmalı bence; işin gerçekten ciddiyetini bilerek, hakkını vererek, kaliteli yapan insanlarımız kazansın...
berkaycatak webloggi jorphy

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.youtube.com/geneloji - Bu kanal canlı çok heyecanlı...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al