Benim gibi işveren olmaz demişsiniz ve devamındada akşam teslim edeceğiniz işe sabahtan yazmaya başlamışım diye yazmışsınız. Birincisi ben size c.tesi öğlen verdim işi ve ertesi gün yazdım . Sizin sabah sanırım öğlen oluyor ve 24 saate yakın zamandan sonrada en tabii hakkımdır işin gidişatını ve vardığı noktayı merak edip sormak. Ve sizin zaten bir meşguliyetiniz var. O meşguliyetinizde başka bir iş yerinde çalışmak ben değil sizi meşgul eden o çalıştığınız diğer iştir. Evet size iş başı %50 de ödeme yaptım ve daha sonra size iş başı ücreti ödemedende iş teklifinde bulundum. Aslında bunu size yapmamalıydım. Çünkü başka bir işte çalışırken başka işlerle meşgul olana tekrar iş verilmez. İşine sahip çıkmayandanda sağlıklı iş çıkarmasını beklemek yanılgı olur. Ve işini verdiği zamanda bitiremeyene tekrar neden ön ödeme yaparak iş vereyim ki ilkinde ön ödeme yapmamam gerektiğini bana zaten ispatladınız. Bu yüzden ön ödemesiz tekrar iş teklifinde bulundum hata yaparak. Ve size hatırlatmak istiyorum sizin gibiler yüzünden işinin ehli olanlarada iş başı ücreti ödemede insanların temkinli yaklaşmasını sağlıyorsunuz bu iyi bir şey değil. Terslediğiniz durum bahsettiğiniz gibi şeyler değil karşılığını alamadığım iş için yaptığım ödemenin geri iadesidir. Siz iş yapmadan nasıl hemen ücret isteyebiliyorsanız. Bende karşılığını alamadığım iş için yolladığım ücreti hemen istemek sizinkinden daha haktır. Daha çok yazacak şey var lakin işi uzatmaya gerek yok. Tekrar yineliyorum sizin gibi çalışanlara iş verirken defalarca düşünmek gerekir.