lostyazilim

Python mu Php mi?

14 Mesajlar 5.454 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

HapyMan HapyMan Full Stack Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek What do you do exactly ?
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 171 / 208
  • Ticaret 0, (%0)

GunduzT adlı üyeden alıntı

@HapyMan

peki sizin kişisel siteniz neden PHP?

diğerleri kötüdür öğrenmeyin gibi bir iddiam yok ama PHP'ye gereğinden fazla yükleniliyor gibime geliyor.

Bilmem neden php diye dusunmedim sonucta onuda biliyorum ve o zaman onunla yapmak kolayima gelmis yapmisim ki site cok onceden yaptigim bi site, php kotu bir dil demedim ama artik daha farkli teknolojilere odaklanilmali diyorum. ve yukarida yazdigim yorumun ana konusu PHP KOTU degil, dilin onemi yok farkli teknolojik kodlama mantiklari ogrenin idi. GunduzT

wmaraci
reklam

• Üyelik 14.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 171 / 208
  • Ticaret 0, (%0)

Supercalifirigida adlı üyeden alıntı

aslında sadece ML değil hocam, veri analizi içinde pythhon kullanılabilir. bir çok alanda

Ek edit: istediğiniz tek bir dile yoğunlaşıp programlamanın mantığını öğrenmek, otomatik olarak sonrasında diğer diller için altyapı oluşturucağı için daha rahat öğrenebiliceksiniz. kaldı ki zaten bu zamanda 1-2 dil bilen adam işsiz kalması zor olmasa gerek :D

ML ne diye soru gelince belirtmek istedim, anlatmak istedigim sey python'u agir matematiksel islem kasacagin zaman kullanman gerektigi. ki sadece python degil c# veya .netcode da ayni mantikta ek olarak bence dil degil akgoritma ve mantiksal programlamalar, fonksiyonel programlama ve asyc dusune bilme. neden burada k insanlar dil tabanli gidiyor.

• Üyelik 14.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 171 / 208
  • Ticaret 0, (%0)

LizGate adlı üyeden alıntı

Node.js ve goLang.

Firmalar bu teknolojilere geçiş yapmakta. Sebebi ise iş yükü ve harcama azaltması. Sektörde açık var ve olmaya devam edecek.

Eğer Türkiye içinde orta ölçekli ve büyük ölçekli (10+ senelik paket program geliştiricileri) firmalarda çalışmayı düşünüyorsanız firmalar programlarını web'e taşımakta. Onlarda çoğunluk .netCore+Angular, bir kısmı ise Laravel+Vue.js tarafından yanalar. İş bulması kolay fakat maaş düşük(ne kadar .netcore teknolojilerine hakim olsanızda c# cı gözüyle bakmaktalar, personel konusunda alternatifi bol demekteler.)

Kaynak konusunda yabancı kaynaklara bakın.

Emrah Yüksel'in eğitimlerini alacaksanızda sıfırdan başlayanlar için tavsiye edemem. Belirli bir seviye birikiminiz var ise geliştirmek için olabilir. Eğer sıfırdan başlayıp kendisini eğitimlerinden örnek alırsanız araştırmacı değil, kopyala yapıştırcı olursunuz. + olarak ingilizce telaffuzlarda sorun var.

Gelecek vaad etmesinden ziyade sizin ilgi alanınız ne olacak ? Her laravel, .net bilen kişi e-ticaret sitesi kodlamıyor, her php bilen kişi blog kodlamıyor.

uzun zamandir foruma ugramiyorum, ama bu arkadasin yorumu su ana kadar okudum en mantikli cevap. +1

Simurg Simurg Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1109
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 19, (%100)
Ajanslarda ya da freelancer olarak Web sitesi yapıcam dersen php öğrenebilirsin
Yapay zeka ile ilgilenicem dersen pythonı öğrenebilirsin django flask ile Web uygulamaları yapabilirsin ama daha çok startup gibi firmalar kullanılıyor
Biraz büyük firmalar java. C# node.js kullanıyor örneğin
Sahibinden java, trendyol go ve c# getir node.js kullanıyor
Sonuç olarak herhangi birini iyi derece bildikten sonra aç kalmazsın ama

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al