wmaraci reklam
lidertakipci

Google sıralama tekniği mi değişiyor,ya da bana mı öyle geliyor.

18 Mesajlar 3.335 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

savaser savaser WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek webmaster
  • Mesajlar 409
  • Beğeniler 57 / 76
  • Ticaret 2, (%100)
Site makale dizini olunca ,webmaster arkadaşların yazdığı makaleleri takip ediyorum ister istemez.İlk gün makaleler çok gerilerde veya hiç yok.2. gün hafiften 4/5 sayfalarda,3. gün ilk sayfa ilk sıra veya ona yakın bir sıralamaya geliyor.Nedir google'ın derdi anlatacak olan var mı?
Örnekler:

Online Oyun Siteniz ve Blogunu:konu bu ayın 2'sini 3'üne bağlayan gece açıldı.Ortalıkta görünmedi dün.Bu gün ilk sırada.

Tatil Yerleri Hakkında Yeni Bir Bakış:Konu hiç ortalıkta yoktu.2'si sabahı açılmış. 19. sıradan girmiş bu gün.

Diamond Kit | Para kazanmanın yolları: Bu da hiç ortalıkta yoktu.Bu gün 3. sıradan girdi.

Ya bu ara site seosuna bakmadım ya da google bişeyler çeviriyor gibi geliyor bana.Nedir düşünceleriniz beraber paylaşalım.

Drupal haber ve e-ticaret siteleri yapılır.
wmaraci
reklam

mirach mirach Hepimiz Gugılız Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bence artık google her siteye şans verecek,yani aynı konularda yazılmış bir makalede ayrı sitelerin sıraları eskiye nazaran daha fazla oynama gösterecek.Bir hafta önce ilk beşte olan bir site ikinci hafta 2.sayfaya düşebilecek.Tabi bazı siteler hariç youtube,facebook vs vs. Sizin dikkat ettiğiniz bu sıralama mevzusuna bende dikkat ettim ben böyle düşünüyorum.Bir kaç gündür benim sitemde gerileme var;eskiden 2. veya 3. çıktığım kelimelerde ilk sayfanın sonlarına doğru kaymışım.İşin ilginç tarafı sitemin PR'si 2'den 3'e çıktı ceza mı bu ödül mü anlamadım.Bakalım ilerleyen zamanlarda göreceğiz...

• Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek webmaster
  • Mesajlar 409
  • Beğeniler 57 / 76
  • Ticaret 2, (%100)
Bunun yanında asıl anlamaya çalıştığım şey gerileme değil aslında.Site konuları eskiden en geç 5/6 saat içinde iyi bir yerlere ya da sıralamaya girerdi.Şimdi bu 2/3 günde oluyor.İyi yere gelse de bunun süresi uzamış.

mirach adlı üyeden alıntı

Bence artık google her siteye şans verecek,yani aynı konularda yazılmış bir makalede ayrı sitelerin sıraları eskiye nazaran daha fazla oynama gösterecek.Bir hafta önce ilk beşte olan bir site ikinci hafta 2.sayfaya düşebilecek.Tabi bazı siteler hariç youtube,facebook vs vs. Sizin dikkat ettiğiniz bu sıralama mevzusuna bende dikkat ettim ben böyle düşünüyorum.Bir kaç gündür benim sitemde gerileme var;eskiden 2. veya 3. çıktığım kelimelerde ilk sayfanın sonlarına doğru kaymışım.İşin ilginç tarafı sitemin PR'si 2'den 3'e çıktı ceza mı bu ödül mü anlamadım.Bakalım ilerleyen zamanlarda göreceğiz...

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Aynı şeyi bende düşünüyorum. Yeni eklenen yazıların google sıralamasının oturması eskisine göre daha geç oluyor. Sanki bir içerik eklediğimizde google o yazıyı çok iyi inceleyip, ona benzer diğer yazılarla karşılaştırıyor ve hak ettiği sıralamayı veriyor.

Eklediğim bir konuya bakıyorum ikinci sayfada çıkıyor. İlk sırada çıkan sitelere bakıyorum ne yazmışlar çok az bilgi bile olsa onlar ilk sırada çıkıyor. Ama bir kaç gün sonra bakıyorum eklediğim yazı ilk iki sıradan birine yükselmiş.

Gittikçe bence bu süre uzayacaktır. Google eklenen içerikleri ciddi anlamda inceliyor
savaser smhayhan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek webmaster
  • Mesajlar 409
  • Beğeniler 57 / 76
  • Ticaret 2, (%100)
Evet bunun olma ihtimali yüksek.Ama bu durumda güncel konulardan hit kazanma şansımız kalmayacak.Mesela o gün önemli bir olay oldu.Ya da yüksek hit çekecek bir gündem var.Bu durumda ciddi hitler kaybedilecektir,yazı ne kadar iyi olursa olsun.

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Aynı şeyi bende düşünüyorum. Yeni eklenen yazıların google sıralamasının oturması eskisine göre daha geç oluyor. Sanki bir içerik eklediğimizde google o yazıyı çok iyi inceleyip, ona benzer diğer yazılarla karşılaştırıyor ve hak ettiği sıralamayı veriyor.

Eklediğim bir konuya bakıyorum ikinci sayfada çıkıyor. İlk sırada çıkan sitelere bakıyorum ne yazmışlar çok az bilgi bile olsa onlar ilk sırada çıkıyor. Ama bir kaç gün sonra bakıyorum eklediğim yazı ilk iki sıradan birine yükselmiş.

Gittikçe bence bu süre uzayacaktır. Google eklenen içerikleri ciddi anlamda inceliyor

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Artık Google bir konu yazdın diye sıralama çıkartmıyor kendim denedim bizzat mesela özgün 400-500 kelimelik makale yazdınız diyelim bu makale bundan sonra da bloga düzenli yazı girmeye devam ettiğiniz takdirde ilk sıralara kadar gelebiliyor daha sonra da bloga birkaç gün yazı eklemeyince makale sıralamadan düşüyor ancak yeniden içerik girmeye başlayınca tekrar yükseliyor ;)

• Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek webmaster
  • Mesajlar 409
  • Beğeniler 57 / 76
  • Ticaret 2, (%100)
Bu yöntem uzun süre güncel olacak konularda faydalı olabilir,ya güncel konular üzerinden giden sitelerde ne olacak.Bilmiyorum belki siteleri içeriğine göre sınıflandırmaya başladılar.Mesela bir haber sitesinde bunu uygulamak ters tepebilir google'ın kullanıcı memnuyetinde azalmalar meydana gelebilir.Böyle bir algoritma eğer genelse,% 50 den fazlası haber okuyan bir kitle için faydalı olmaktan çıkacaktır.

burakisci adlı üyeden alıntı

Artık Google bir konu yazdın diye sıralama çıkartmıyor kendim denedim bizzat mesela özgün 400-500 kelimelik makale yazdınız diyelim bu makale bundan sonra da bloga düzenli yazı girmeye devam ettiğiniz takdirde ilk sıralara kadar gelebiliyor daha sonra da bloga birkaç gün yazı eklemeyince makale sıralamadan düşüyor ancak yeniden içerik girmeye başlayınca tekrar yükseliyor ;)

GizemliLORD GizemliLORD Tof AŞ-K Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1331
  • Beğeniler 1632 / 280
  • Ticaret 34, (%100)
Benim konularda da gerileme var hocam ne yazık ki konuyu googleye yazıp aradığımda eskiden en başlarda çıkardı :(

Neden TürkNet'li Olmalıyım>>> https://birurl.com/5nHED

Gizlen Gizlen localhost Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek 312 Ajans
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 8 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Google yazi yazilan siteye seotrust dedigimiz bir kavrama gore deger sunuyor
1saat icinde 1.sirada olan makalede yazdim 10.sirada cikanda
Tamamen siteyle alakali arkadaslar google belirli kriterler organik ziyaretci vb detayli goz ardi etmiyor artik

Gizlen.net

• Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek webmaster
  • Mesajlar 409
  • Beğeniler 57 / 76
  • Ticaret 2, (%100)
Bu genel bir sorun gibi,pr 7 güncel üniversite sitesinde de aynı sorunu yaşıyoruz bu aralar.Özgünlük şu bu anlatmaya gerek yok sanırım.

Gizlen adlı üyeden alıntı

Google yazi yazilan siteye seotrust dedigimiz bir kavrama gore deger sunuyor
1saat icinde 1.sirada olan makalede yazdim 10.sirada cikanda
Tamamen siteyle alakali arkadaslar google belirli kriterler organik ziyaretci vb detayli goz ardi etmiyor artik

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al