wmaraci reklam

Özgün İçerik Hırsızları

16 Mesajlar 2.610 Okunma
smmexpress

Tarikb Tarikb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Satış Danışmanı
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 39 / 25
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba;
Bu yazıda hem hırsızlara karşı korunma için sizden bilgi alacağım hem de hırsızı bildireceğiz. Eğer hırsızı bildirmem yanlış ise yetkili kişiler mesajım üzerinde düzeltme yapsınlar. Hırsızı bildirme sebebim ise benim gibi bir çok siteden yazı çaldıklarını görmüş olmam. Bu forumu kullanan bir çok yazısını da gördüğümü söylemek isterim. Elbette forumdaki bir çok siteyi takip ediyorum. Kendi yazılarım gibi bir çok kişininkileride gördüm sizinde vereceği adresi kontrol etmeniz gerektiğini düşünüyorum.

memurvadisi . com ve memurvadisi.blogspot . com adresleri utanmadan ve yazıların üstünde hiç bir değişiklik yapmadan yazıları kendilerine çekiyor. Kimseye haber vermiyor ve yazının içine link koymuyorlar. Haberleri yazmasına kesinlikle lafım yok ama içeriği biraz olsun değiştirin. Biraz emek verin. Resime, noktaya ve virgüle kadar herşey aynı. Gayri ahlaki ve saygısızca bir durum.

Kendilerine uyarı gönderdim. An itibari ile son yazılar kısmında görünen 6 yazı 10line.net sitesine aittir.

Bunu Yapan Ceza Ödeyecek
Blackberryler Android mi Olacak?
Halka Arz Facebook’a Yaramadı
Artes i708 Tablet PC
Baz İstasyonları Şehir Dışına mı Atılacak?
Türkiye İlk Madalyasını Aldı

Bunlar benim tespit edebildiklerim. Daha çok fazla çaldıklarına eminim. Ve eminim bu forumdan bir çok kişinin yazıları çalınmıştır bu site tarafından.

Bu hırsız site blogger tabanlı. Bot ile çekiyor olabilir mi? eğer bot ile yazıları çekiyorsa bunu nasıl engelleyebilirim. DMCA'ya kayıt oldum. Yakında içeriğimi listeleyecektir. Ama bu site daha önceden DMCA'ya kayıt olmuş sanırım. Yani benim içeriğimi benden önce koruma altına almış olabilir burda ne gibi sıkıntılar yaşarım. Başka neler yapılabilir?

Ek: Şimdi eklediğim

<script>
function disableselect(e){
return false
}
function reEnable(){
return true
}
document.onselectstart=new Function ("return false")
if (window.sidebar){
document.disableselect
document.onclick=reEnable
}
</script>

koduyla blogumda seçme ve sağ tık özelliklerini kaldırdım... Ama bu sitelerin bu yöntemle aldıklarını sanmıyorum. Hem bu yöntemde onayladığım bir yöntem değil. Link vermek kaydıyla insanlar blogtan istediğini alabilmeli. İyi niyetli alıntı yapanlarda bu tür ahlaksızlar yüzünden zarar görüyor...

wmaraci
reklam

HaydarSahinn HaydarSahinn yazilimca.org Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 61 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
DMCA nin ona pek yararı olmaz sen en iyisi google amcaya şikayet et.

Kalashnikov Kalashnikov WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bankacılık &amp; Finans
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 105 / 82
  • Ticaret 13, (%100)
Sitenin ismiyle içeriği bambaşka duruyor. İçerikleri inceliyorum. Kendi sitemden de karşılaştırma yapıyorum şu anda.

• Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Satış Danışmanı
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 39 / 25
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar tam hatırlamıyorum size yardımcı olsun diye söylüyorum yakın zaman içinde blogger eklentileri ile ilgili bir sürü inceleme yaptım. Bir sürü blogtan yazı okudum ve çoğunu da yukarda verdiğim hırsız sitelerde gördüm. Özellikle blogger eklentileri konusunda içeriği olanların araştırmalarını tavsiye ederim

wmaraci
wmaraci

Yrlmz Yrlmz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 794
  • Beğeniler 24 / 137
  • Ticaret 5, (%100)
RSSden çekebilirler sanırım hocam.

yazıların altına da not düşmüş :)

Bu haber: memurvadisi*com sitesine aittir. Neyse

Elbet birgün...

Replay Replay Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 15 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Yok DMCA da takedown diye bir özellik bar heralde ? onu kullanma şansınız ne kadar bilmiyorum ama bir bilgi verirelrse

Ek Olarak: bu arada sitenin %90 ı kopya ayrıca "Blogda bulunan yazı ve resimler izinsiz ve kaynak belirtilmeden kopyalanamaz." yazmışlar :D
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Satış Danışmanı
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 39 / 25
  • Ticaret 2, (%100)

Haydar Şahin adlı üyeden alıntı

DMCA nin ona pek yararı olmaz sen en iyisi google amcaya şikayet et.

Google şikayeti biraz uzun ve sanırım tek tek yapılıyor. Ayrıca telif hakkının bana ait olduğunu kabul etmiş oluyorum. Burda sıkıntı çıkmasın. Ben yazıların %99'unu MS Wordde yazar o şekilde bloga Wordden kopyalarım. Hepsinide Word şeklinde yedekler Google Drive'a upload ederim. Hepsinin kayıt tarihleri hem blogger tabanlı blogumda hemde Wordün kendisinde var ama bunun geçerli olacağından şüpheliyim. İlk defa bu şekilde birşey yaşadığım için tam bilgim yok.

Bu sitenin önüne geçmezsem bana çok büyük zararı olacak. Hem benden eski hem de daha çok ziyaretçi alıyor. Bu durumda Google içeriklerin ona ait olduğuna karar vermesi an meselesi. Hadi bir iki gün gecikmeyle çekse yazıları zamanla Google anlayacaktır ama aynı gün çekiyor hırsızlar. Gerekirse saatlerimi verip tek tek şikayet ederim. Daha öncesinde Blogger yardım forumlarında danışayım bakalım.

Omercitak Omercitak Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci / Php Developer
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 64 / 45
  • Ticaret 1, (%100)
o footer da ne öyle, harp meydanı gibi. o sitenin takipçilerinin aklından şüphe etmek gerek zaten.

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Dostum büyük ihtimal bu site senden Rss ile veri çekiyordur sende gece saat 3-4 gibi sitende adult bir içerik yayınla içinde adult resimler küfürlü kelimeler vs. olsun diğer site bu içeriği senden çekince içeriği sitenden silersin ;)
Tarikb Bipixel kasparow116

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Satış Danışmanı
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 39 / 25
  • Ticaret 2, (%100)
Sanırım yarın nasıl içerik çektiğine karar vereceğim. Burakisci muhtemelen kendimi o şekilde tehlikeye atamam :) Ama mantıklı. Adult değilde normal bir habermiş gibi başlayan ama sonlara doğru bu sitenin ne yaptığını gösteren bir içerik paylaşabilirim. Okuyanları biraz olsun soğutabilirsem ne ala... Bilemiyorum belki uyarılarımı dikkate alıp içerikleri kaldırırlar ya da link eklerler. Yoksa google'a başvuracağım.
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al