Selamlar. Ben geçen hafta sıfır bir Dell ürünü aldım. Modeli i5 2020 yılı 1 TB 4 GB MX230 ekran kartı 15 inç özellklerde bir model. Şimdi benim sorunum şu; laptopu aldım eve geldim Photoshop ve Youtube için video montaj, fotoğraf edit yaptım. Buraya kadar her şey tamam ekrandaki renkler fıstık gibi, beyazı jilet beyaz vs... Fakat görüntüleri Samsung 7 Galaxy telefonumda bir açtım aman tanrım!! Sapsarı ve aşırı doygun renkler. Dişlerim bile sararmış gibi duruyor... :( Aynı sorunu I phone kullanan bir arkadaşım da dile getirdi ve farklı pcden baktığımızda da renkler yine aşırı doygun. Yani benim anladığım şu; daha sıfır kutusunu benim açtığım ürün renkleri doğru vermiyor. Genel geçer standartlarda değil ve bu benim için büyük kayıp. Bu konuyla ilgili olarak çözüm öneriniz var mıdır?

Hangi renk doğru mu desem? Yani Dell laptop ekrandaki mi yoksa diğer cihazlardaki mi?

Ya da Dell soluk gösteriyorsa ondan Photoshop'da mesela fotoğrafı belki de farketmeden aşırı doygun yapıyorum ama bana öyle gelmiyor. Bu da olabilir.

Sonuç olarak Laptop'u yeni aldım, işin içinden çıkamadım. Bana bir hal çare gösterseniz...