wmaraci reklam
lidertakipci

Opencart Tema Türkçeleştirme ve Optimizasyon

6 Mesajlar 833 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

andacgvn andacgvn andacguven.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar herkese kolaylıklar dilerim.

Ben opencartı temel düzeyde biliyorum diyebilirim, bir alan adı, hosting ve tema satın aldım. Temayı kurdum türkçe dil seçeneğini ekledim ama bir çok türkçeleşmeyen yer kaldı. Admin panelinin bir kısmı türkçe çünkü theme forest sitesinden aldığım sanırım so diye bir yapımcı tarafından yapılmış özel bir tema paketi çoklu olanlardan değil tekil olarak bir iş dalı için yapılmış. Ayrıca buradaki resimler de ingilizce. Bir sorunum da anasayfanın seo url olmaması ve instagram ve google apilerini gösterilen eklentilere girmeme rağmen eklentilerin doğru çalışmaması. Yani genel anlamda gelen tema ve sitenin tamamen türkçeleştirilmesini ve sitenin toparlanmasını, ürün yükleyecek son haline getirilmesini istiyorum. Şuan yüklenmez mi yüklenir ama profesyonel gozukmez eticaret siteleri profesyonel gozukmek zorunda. Ftp vermek istemiyorum daha önce kimseye iş vermedim daha önce temaları çalınan arkadaşlar olduğunu duydum bu gibi bir risk almak istemiyorum. Konuyla ilgili iş yöntemini işi almak isteyen arkadaşla belirleyeceğim fiyat ve yöntem konusunda tekliflerinizi bekliyorum.

İş için çok bir bütçem yok (malum durumdan işler düştü) bu yüzden opencart yoluna girdim. Aslında sorunumu çözecek translate mate adında bir eklenti var fakat bu eklenti benim sürümümde çalışmıyor. Eğer biriyle anlaşamazsam sürüm düşürerek bu yolu denemeyi düşünüyorum.

Eğer alternatif olarak ücretsiz bir çözüm öneren arkadaşlar olursa onları da yapmaya çalışırım.

www.andacguven.com
wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Magentech temalarından birini kullanıyorsanız işiniz biraz zor diyebilirim.

Patch dosyası var diye hatırlıyorum.

http://userguide.smartaddons.com/opencart/so-document/index.html#installlanguage burayı incelerseniz mantığı anlarsınız.

Bu temanın en büyük dezavantajı ise hız konusunda problemlidir, tema yapımcısına destek attığınızda kendileri sizden bilgileri alarak işlem yapabiliyor.

• Üyelik 07.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam ilginize teşekkürler, bu dökümantasyon benim indirdiğim dosyadan çıktı orayı takip ederek php dosyalarını manuel elle türkçeleştirmeye çalıştım iyi de gittim ama yüklediğimde site açılmadı sanırım ufak bir kod sildim ve hata oluştu bende yedekten geri yükleyerek siteyyi geri aldım.

www.andacguven.com

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
İngilizce dosya üzerinde değişiklik yapmadan; TR dosya oluşturarak düzenlemelisiniz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
iki tarafa da yükmledim ama site açılmadı. tr dosyasına da en dosyasına da.

www.andacguven.com

KomutPenceresi KomutPenceresi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
İşi vermeyi düşünüyorsanız yardımcı olabilirim. Fiyat konusunda da anlaşabiliriz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al