wmaraci reklam

Özgün İçerik Hırsızları

16 Mesajlar 2.612 Okunma
smmexpress

JankeN JankeN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek online pazarlama
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
bende birşey duymuştum sizle paylaşıyım. Google webmaster tool da google gibi getir diye bir sayfa var. Yeni yazdığınız yazıyı google gibi getir ypın. Aden gelince dizine gönderiyor. Ve siteniz index almasada googlenin arşivibne kayıt edebiliyorsunuz. Yani içeriğiniz kopya içeriğe düşmesini engelliyorsunuz. Bazı siteler sizden hızlı index alabilir içeriğiniz kopyaladığında hemen index alabilir. Ve kendi yazdığınız içerik kopya durumuna düşebilir. Bu durumu engelleyici bir önlem.

wmaraci
reklam

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)
Hiç uğraşıpta kafa patlatmaya değmez.

Youtube: NovaMobi Teknoloji

Tarikb Tarikb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Satış Danışmanı
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 39 / 25
  • Ticaret 2, (%100)

NovaCep adlı üyeden alıntı

Hiç uğraşıpta kafa patlatmaya değmez.

Evet ama sizin siteden cidden eski ve seo açısından daha iyi bir site düşünün. Bunları bu konuda bahsettiğim hırsızlar için demiyorum ama. Sizden çaldığı anda içerik onun olur. Google botların sizin lehinize karar vereceğini hiç sanmıyorum. Daha çok o siteye güvenecekler ve yazıyı siz çalmış gibi olacaksınız ne kadar korkunç bir durum.

Bir tane forum vardı. Eski bir blogumda yayınladıklarımı ordada paylaşmaya çalışıyordum. Bir gün forumda bi yetkili yazının hepsini koymazsan yazılarını silerim dedi. Doğal olarak ben yazımdan biraz koyup kaynka gösteriyordum. O bana böyle birşey yapamayacağımı hepsini koymamı söyledi. Yoksa yazılarımı silermiş. Bende nolcak ki koyarım dedim sonra ne olacağını gördüm. İçeriğimiz kopyala yapıştır olarak görüldü ve filtreye girdik. Ondan sonra çık çıkabilirsen. Sanki ben forumdan yazı araklıyormuşum gibi algılandı. Normal ama forum hem benden eski hem benden iyi. Böyle bir durumda ben mi ondan yazı çalmış olabilirim o mu benden yazı çalmış olabilir?

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)

Atassh adlı üyeden alıntı

Evet ama sizin siteden cidden eski ve seo açısından daha iyi bir site düşünün. Bunları bu konuda bahsettiğim hırsızlar için demiyorum ama. Sizden çaldığı anda içerik onun olur. Google botların sizin lehinize karar vereceğini hiç sanmıyorum. Daha çok o siteye güvenecekler ve yazıyı siz çalmış gibi olacaksınız ne kadar korkunç bir durum.

Bir tane forum vardı. Eski bir blogumda yayınladıklarımı ordada paylaşmaya çalışıyordum. Bir gün forumda bi yetkili yazının hepsini koymazsan yazılarını silerim dedi. Doğal olarak ben yazımdan biraz koyup kaynka gösteriyordum. O bana böyle birşey yapamayacağımı hepsini koymamı söyledi. Yoksa yazılarımı silermiş. Bende nolcak ki koyarım dedim sonra ne olacağını gördüm. İçeriğimiz kopyala yapıştır olarak görüldü ve filtreye girdik. Ondan sonra çık çıkabilirsen. Sanki ben forumdan yazı araklıyormuşum gibi algılandı. Normal ama forum hem benden eski hem benden iyi. Böyle bir durumda ben mi ondan yazı çalmış olabilirim o mu benden yazı çalmış olabilir?

Seni anlıyorum bende zamanında birçok önlem aldım ama önüne geçemiyorsun çalıyorlar.Bende usandım artık hiç takmıyorum google ilk indexse bakar.. ;)

Youtube: NovaMobi Teknoloji
wmaraci
wmaraci

Tarikb Tarikb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Satış Danışmanı
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 39 / 25
  • Ticaret 2, (%100)

NovaCep adlı üyeden alıntı

Seni anlıyorum bende zamanında birçok önlem aldım ama önüne geçemiyorsun çalıyorlar.Bende usandım artık hiç takmıyorum google ilk indexse bakar.. ;)

Benim blog biraz yeni olduğundan kuvvetle muhtemel benden daha önce indeksleniyor onun ki. Çünkü yazıları yazdığım gün çekiyor sitesine. Bir gün falan sonra çekse sorun yokta :)

Ek olarak: Uyarım sonucu site sahibi benden aldığı yazılara sitemin linkini kaynak göstermiş.

alkinkasap alkinkasap girişimci, öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek girişimci, öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
http://www.whois.com.tr/?q=memurvadisi.com burada whois bilgisi var.Yalnız privacy protect uygulamışlar.Ne hissettiğini anlıyorum ve kesinlikle haklısın.Hostları isimtescilde.Privacy protect olmasaydı kimin olduğunu bulup ona göre işlem yaptırabilirdin.En iyi yapacağın şey google amcaya şikayet etmek ve diğer çalınan içeriklerin asıl sahiplerinide bulup onlarla beraber hareker etmek.Birlikten güç doğar hesabı beraber şikayet eder ve hareket ederseniz istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.Bide adsense eklemiş la havle ya :)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al