wmaraci reklam
lidertakipci

phpMyAdmin Neden Aşırı Yavaş Çalışıyor?

12 Mesajlar 3.795 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mucosoft mucosoft Mucosoft Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)
Bir test yaptım. PHP ile uzun uzun satırların bulunduğu 3000 konuyu MySQL ve PDO sistemi ile sayfaya çektim. 1 saniye içerisinde hepsini okudu. Belkide daha kısa sürdü, hesaplamadım.

Fakat phpMyAdmin uygulaması bazen 20-30 saniye geç açılıyor. Sayfalar aşırı yavaş yükleniyor. SQL komutları bu kadar hızlı iken neden bu uygulama aşırı yavaş?

wmaraci
reklam

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
phpMyadmin'den doğa üstü güçler beklemeyin fakat sorgu süresi yine sunucu yoğunluğu ve paylaşımlı hosting ile doğru orantılı. Zaten normalde haricen veritabanını sql şekilde çalıştırınca farklı sql.zip şeklinde yükleyince farklıdır.

• Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

phpMyadmin'den doğa üstü güçler beklemeyin fakat sorgu süresi yine sunucu yoğunluğu ve paylaşımlı hosting ile doğru orantılı. Zaten normalde haricen veritabanını sql şekilde çalıştırınca farklı sql.zip şeklinde yükleyince farklıdır.

phpMyAdmin 20-30 saniye geç yükleniyor diyorum sen olağanüstü şeyler beklemeyin diyorsun. Ben kendim SQL sistemi kodlasam daha hızlı olur. Normalde 1000'lerce SQL komutunu anında çalıştıran bir sistemde phpMyAdmin yavaş ise sorunlu olan bu yazılımdır.

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
3000 konu için bir saniye biraz fazla değil mi?

wmaraci
wmaraci

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Dostum burada sana yardımcı olmaya çalışıyorum sen ters cevaplar verme peşindesin bu şekilde insanlar yardım etmekten kaçınacaktır.

Öncelikle local mi sorun yaşıyorsunuz hosting mi ?

phpMyadmin yavaş olamaz zaten yanıt süresi ping, load ve cpu, sorgu sayısına göre yavaşlar veya hızlanır, ama siz Açılışta mı yavaşlıktan bahsediyorsunuz, sorgu yaparken m ?

Hangi panel kullanıyorsun. cPanel ise kaçıncı versiyon, phpMyadmin kaçıncı versiyon. Sunucu yanıt süresi ve cpu durumu nedir, Farklı bir bilgisayardan kontrol sağladınız ve eşleme yaptınız mı ?

Phpmyadmin'e ait config.inc.php dosyasını yedek alıp

$cfg['MaxExactCountViews'] = 0;
$cfg['MaxExactCount'] = 0;

kodlarını ekleyip test etmeniz mümkün mü ?

Hosting kullanıyorsanız, sunucudaki diğer hosting sahipleri ile iletişime geçip aynı problemi yaşayıp yaşamadığını sorun yaşanıyorsa sunucu ayarlarına bakalım yaşanmıyor ise reseller kullanıyorsanız whmden kullanmıyorsanız sizden kaynaklı olup olmadığına bakalım. iyi çalışmalar

• Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)

berkaycatak adlı üyeden alıntı

3000 konu için bir saniye biraz fazla değil mi?

Ama her bir konu uzun konular. Bağlantı, görsel vs. her şey var.

• Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

Dostum burada sana yardımcı olmaya çalışıyorum sen ters cevaplar verme peşindesin bu şekilde insanlar yardım etmekten kaçınacaktır.

Öncelikle local mi sorun yaşıyorsunuz hosting mi ?

phpMyadmin yavaş olamaz zaten yanıt süresi ping, load ve cpu, sorgu sayısına göre yavaşlar veya hızlanır, ama siz Açılışta mı yavaşlıktan bahsediyorsunuz, sorgu yaparken m ?

Hangi panel kullanıyorsun. cPanel ise kaçıncı versiyon, phpMyadmin kaçıncı versiyon. Sunucu yanıt süresi ve cpu durumu nedir, Farklı bir bilgisayardan kontrol sağladınız ve eşleme yaptınız mı ?

Phpmyadmin'e ait config.inc.php dosyasını yedek alıp

$cfg['MaxExactCountViews'] = 0;
$cfg['MaxExactCount'] = 0;

kodlarını ekleyip test etmeniz mümkün mü ?

Hosting kullanıyorsanız, sunucudaki diğer hosting sahipleri ile iletişime geçip aynı problemi yaşayıp yaşamadığını sorun yaşanıyorsa sunucu ayarlarına bakalım yaşanmıyor ise reseller kullanıyorsanız whmden kullanmıyorsanız sizden kaynaklı olup olmadığına bakalım. iyi çalışmalar

Konuyu okumadan yorum yapmanız hiç hoşuma gitmedi beyefendi. Web sitesinde sayfalar anında açılıyor, sorgular anında yükleniyor ama phpMyAdmin yavaş ise yazılımın sorunlu olduğunu düşünürüm.

Ben sunucuda makineye kendim kurdum. Xampp üzerinde en güncel PHP sürümünü kullanıyorum.

SancarSaran SancarSaran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 4 / 111
  • Ticaret 0, (%0)
3000 satırın tamamı açılıyorsa normal. 10 satır için 20 sn bekliyorsan sende bir sıkıntı var.

Bunun yanında sende ayrıca bir sıkıntı var.

• Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)

SancarSaran adlı üyeden alıntı

3000 satırın tamamı açılıyorsa normal. 10 satır için 20 sn bekliyorsan sende bir sıkıntı var.

Bunun yanında sende ayrıca bir sıkıntı var.

Yani web sitesi jet gibi hızlı ama phpMyAdmin aşırı yavaş olduğu için aldığım makinede sorun mu var diyorsunuz?

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)
phpMyAdmin api'ları kullanarak sorguları çalıştıran ve çıktı veren bir çözüm. İşin içine bir de güvenlik katmanını eklediğinde yavaşlaması normal. Kısaca yapısından ötürü gelen bir yavaşlık söz konusu. Hız arıyorsan adminer'e bir bakıver.

no time for caution
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al