Ghost adlı üyeden alıntı

Bilgili arkadaşları da konuya bekliyorum. Bu konu çok merak ettiğim bir konu. Mesela bazı kişiler, tanıtım yazılarını 1 ay sonra komple siliyorlar.

Merhaba;

Bakın;

Tanıtım yazısının mantığı şu değildir;

Örneğin ben gidipte;

"Spor Araçlar" Kelimesi ile ilgili bir site açtım. Örnek site adresi : sporaracisitesiactim.com olsun.Siz gidipte tek bir tanıtım yazısını onlarca siteye verirseniz bu yanlış olur.Bir fayda sağlamaz.Sağlar ancak %40 fayda sağlıyorsa bu şekilde, her eklediğiniz siteye farklı kelimenizden ve farklı yazdığınız tanıtım yazınızdan link çıkışı verirseniz bir sorun olmaz.Özgünlük önemlidir tanıtım yazılarında.Sizin eklettiğiniz aynı makale alıntı gibi konuma düşer ve bir çok tanıtım yazısı önemsenmez Google gözünde.Bizim en büyük yanlışımız bu.Yani tanıtım yazısı aldığımız sitelere gidip tek yazdığımız 150-300 kelimelik 2-3 link çıkışlı makalemizi ekletiyoruz.Bu şekilde süreklilik ve güncellik beklemeyin.Ekleyecekseniz;

Her site için ayrı ayrı makale ve ayrı kelimelerden link çıkışı sağlayıp(örnek 1.site için "spor araba" kelimesine link verdiyseniz,2.yazdığınız makale için "araç sitesi" linkini veriniz.) tanıtım yazınızı ekletirseniz uzun vadede bir problem olmaz.

Sizin düşündüğünüz "fazla olmaz mı" mantığı ile düşünecek olursak,o zaman bir çok büyük sitenin yazılarını bir çok site alıntılayarak ve linkini kaynak olarak göstererek yayımlıyor.Düşünsenize o makalenin 50 forum sitesinde tanıtıldığını ve sadece ana makale sitesindeki o makaleye çıkış olduğunu? Birde böyle düşünün? Bunun bir zararı olacağını sanmıyorum.Bunlar doğal backlinkler.Backlink almak zararlı olabilir bazı zamanlar ancak doğru ve organik backlink almanın bir zararı yoktur kanaatindeyim...

Saygılarımla,Kolay Gelsin...

SEO DANIŞMANLIĞI