wmaraci reklam
lidertakipci

Teknoloji ve haber sitesi l WEBDE DESTEK

9 Mesajlar 965 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BurakTarakci BurakTarakci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Elektrik-elektronik mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba :)

Bu forum sitesine daha önce birçok kez ziyaret ettim ve en sonunda üye olmaya karar verdim.Üyeliğim kabul edildikten sonra bana bir mesaj geldi ve o mesajda forum kurallarını okudum.Okuduğum forum kurallarının 11. maddesinde şu yazıyordu;

11- Kendi sitesinin reklamını yapacak şekilde, hit veya backlink almak amaçlı mesajlar yazmak kesinlikle yasaktır. Tespit edildiği taktirde süreli uzaklaştırma cezası uygulanır.

Amacım reklam yapmak falan değil.Yani maddi bir kazanç sağlamak değil.Aynı zamanda bu konuyu "Site Tanıtım" bölümünde açtığım ve açıklamada "Sitenizi bu bölümde site tanıtım konusu açarak tanıtabilir, görüş ve öneri alabilirsiniz." yazdığı için bir mahsur görmedim.

Blogger platformu üzerinden kurduğum bir web sitesi var.Sitenin kategorisi teknoloji,bilim,bilgisayar,yazılım,donanım,güvenlik,internet,android,yerli üretim,sinema,oyunlar alanlarında yaşanan güncel ve önemli gelişmeleri aktarma ve Windows 10 işletim sisteminde yaşanan yazılımsal sorunların analizi ve çözümü üzerine kuruludur.Aynı zamanda donanımsal sorunlarda ele alınmaktadır.Ek olarak birde teknolojik ürün (akıllı telefon,bilgisayar gibi),bilgisayar yazılımları ve oyun inceleme yayınları paylaşmaktayız.

Sizden ricam siteyi eleştirmeniz.Oradan bakınca,ziyaretçi gözüyle sitedeki eksiklikler nelerdir ? Sizden yapıcı eleştiri yapmanızı ve siteyi olumlu yada olumsuz eleştirmenizi istiyorum.Aynı zamanda birkaç makale okur (özellikler Sorunlar ve çözümler bölümünden) ve anlatım şeklimizin nasıl olduğunu değerlendirirseniz çok memnun olurum.

Site içerisindeki "Reklam ver" bölümü yapım aşamasındadır.Şuan için basit kod ve reklam yapma hizmetidir.Lütfen bu bilgi doğrultusunda reklam hizmetini değerlendirin.

Birde bu siteye uyumlu kişilerden oluşan bilgisayar mühendisliği,yönetim bilişim sistemleri,yazılım mühendisliği,elektrik-elektronik mühendisliği yada bilgisayarla haşır neşir olan,paylaşmayı seven,genç arkadaşları site yazarı olarak ekibime dahil etmek istiyorum.Maddi kazançtan çok kaliteli içerik üretmek isteyen herkesi beklerim.

Tabi ki bunu kimsenin üzerinden para kazanmak amacıyla yazmıyorum.Kimsenin hakkını yemem ama her zaman birinci önceliğim kalite ve özgün olmaktır.Eğer ilgilenen varsa sitenin "İletişim" bölümündeki "Yazarlık Başvurusu" sayfasına beklerim.

Sitenin adresi https://www.webdedestek.com 'dur.

Eğer bu konuyu açmakla bir hata yapmış veya kusur işlemişsem affola.Seviyeli bir üslup ile olumlu/olumsuz eleştirilerinizi bekliyorum.

wmaraci
reklam

ekyildiz ekyildiz Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 66 / 83
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam siteniz hayırlı olsun bol içerik girmişsiniz ve geliştirmeye çalışıyorsunuz azminizi kırmak için söylemiyorum ama farklı bir tema deneyebilirsiniz bence ayrıca logoyu da değiştirmenizi tavsiye ederim hatta azminizden dolayı kendimce size bir tasarım yapacağım beğenirseniz kullanırsınız. Ayrıca yazı içerikleriniz gayet akıcı güzel bir dil kullanmışsınız ama her cümlenin bitiminden sonra bir boşluk bırakırsanız daha iyi olur. Örneğin; "asdasd.Asdasd" olarak gitmiş "asdasd. Asdasd" şeklinde yazın göze daha hoş gelir ve yazılarınızı iki yana yaslı şekilde yapın (Justify olarakta geçebilir Blogger panelinde). Son olarak Reklam sayfası düzelecek dediğiniz için çok fazla bir şey söylemek istemiyorum ama yeni sayfa tasarımında renkli font kullanımından kaçının bence belki bazı kelimelere dikkat çekmek için kırmızı gibi renklerle yazabilirsiniz.

Kişisel Blog - http://ekyildiz.co

• Üyelik 23.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Eleştiri için teşekkür ederim.Peki hangi tür temaları önerirsiniz ? Örneğin bana önerdiğiniz bir temanın linkini atabilir misiniz ? (Tabi eğer link vermek yasak değilse.Bu forumda üye olarak yeniyim.)

bekirdogan bekirdogan Bekordi Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 2, (%100)
Eleştiriden çok bir tavsiyede bulunabilirim. Acilen Wordpress e geç. Emek veriyorsun karşılığını alman lazım. Bir yerde eğleniyoruz doğru, ama asıl amacımız emekleri kazanca çevirmek. Forum un host domain kısmına yazsan sponsor hosting bulursun. Başarılı olacağını düşünüyorum güzel hazırlamışsın siteyi. Senle rakibiz ben de teknoloji blogu yazıyorum kendimce. Ama benim blog daha çabuk index alıyor senin blog a bakış. Tek fark da wordpress kullanıyor olmam. Bence sen kısa zamanda yükselirsin. Şimdiden başarılar diliyorum. (yanlış anlama sponsor bulamazsan ve durumun yoksa hosting i ben alayım sana) Tekrardan iyi çalışmalar.

Sorumluluk, Zorunlu.
Zorunluluk, Sorunlu.
https://www.detayli.net/
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Blogger başlangıç için iyi ama sonraki zamanlarda yetmiyor insana.Wordpress'e geçmek istiyorum ama siteyi,Google indexini kaybederim diye geçemedim.

Yani sorunum şu;

Blogger'dan Wordpress'e geçtikten sonra www.webdedestek.com alan adını nasıl kullanacağım ? Google'da bazı konularda birinci sırada bazı konularda da ilk sayfada yer kaptım.Şimdi Wordpress'e geçersem o sıralamaları kaybetmez miyim ? Google Search Console var illa ki biliyorsundur.Oradaki istatistiklerden bahsediyorum.Onları kaybetmez miyim ?

Birde yazar arkadaşlarım var.Onları da kesinlikle mağdur etmek istemiyorum.

bekirdogan bekirdogan Bekordi Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 2, (%100)
Link yapısı değişir mi onu bilemiyorum bloggerdan wordpress e taşıma yapmadım hiç. Ama deneyeceğim bunu. Domain i kullanırsın şu an senin domain blogspot.com olan adresine yönlendirilmiş onun yerine hosting in ns ye yönlenecek. yaniwebdedestek.com u kullanmaya devam edeceksin. Bence yazarların memnun olur. Sonuçta wordpress içerik ekleme konusunda daha rahat bence. Eklentiler sayesinde istediğin yazı editörünü kurabilirsin. bu link değişir mi tek sorun bu. Ben bunu bir deneyeyim sonra da blogum da yazayım :) Uzmanlara danışmak lazım bu konuyu. Ne yazık ki uzmanı değilim :/

Sorumluluk, Zorunlu.
Zorunluluk, Sorunlu.
https://www.detayli.net/

• Üyelik 23.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Blogger'dan Wordpress'e geçiş var.Bütün yayınlar,içerik,görseller aktarılıyor ama alan adı ne olacak orası belirsiz işte :/

ekyildiz ekyildiz Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 66 / 83
  • Ticaret 4, (%100)
Blogger'dan Wordpress'e geçersin orası çok kolay ama geçtikten sonra link yapısında değişiklik olacaktır. Örneğin; Blogger linkin site adresinden sonra bu şekilde devam ederken /2020/04/kaspersky-security-cloud-free.html Wordpress'te kaspersky-security-cloud-free.html bu şekilde yapacaksın (bu link yapısını yine Blogger'daki gibi arşivli şekilde yapabiliyorsun ama bu seferde Wordpress'teki arşiv tarihini baz alacağı için /2020/04/kaspersky-security-cloud-free.html yerine atıyorum /2020/05/kaspersky-security-cloud-free.html Wordpress'e geçiş tarihin olarak gösterecek). Bu sorunu belki 301 yönlendirmesi gibi yönlendirmelerle giderebilirsin ama atıyorum 50 tane yazı linkini htaccess dosyası üzerinden yönlendirme yaparsan bu sefer SEO açısından sorun yaratabilir mi ondan çok emin değilim. Eğer güzel yerler elde etmeye başlamışsan bence Blogger'da devam et, sonuç olarak forumda birçok insan Blogger ile harikalar yaratıyor. Benim imzamdaki kişisel blogumda da Blogger kullanıyorum mesela. İlla ki geçmek istiyorum Wordpress'e diyorsan da geçmeden önce detaylı bir araştırma yap hatta kullanmadığın başka bir Blogger sitesi ile ilk denemelerini yap sonra ona göre karar ver geçersen neleri kaybedebileceğini net görmüş olursun. Site teması içinde https://smag-soratemplates.blogspot.com/ bu temayı önerebilirim benim hoşuma giden temalardan biridir.

Kişisel Blog - http://ekyildiz.co

• Üyelik 23.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Çok teşekkür ederim eleştiri,logo ve tavsiyeleriniz için.Dediğiniz yerden de temalara bakacağım.Aslında şuan hali hazırda "webdedestekbeta.blogspot.com" adresinde ikinci bir tema daha var ama onu kullanmayı düşünmedim hiç.Bir şeyler ekleyip çıkardım ama beğenemedim bir türlü.Kullanmak istediğim temaların sağ kenar çubuğu sabitlenmiş (yani position:fixed ile pozisyonlandırılmış) olmasını istiyorum.Birde sayfayı aşağıya doğru kaydırınca Navbar'ın en üstte sabitlenmesini istiyorum ama Blogger'da böyle bir tema bulmak neredeyse imkansız.Bulsam bile temanın konteynerini (tüm içeriğin kapladığı alan,örneğin sitedeki içerikler tam ekran değil.Sayfanın belirli bir kısmını kaplıyor.) beğenmiyorum.Onunda tam ekran olmasını istiyorum.Böyle bir tema bulursam kesinlikle kullanacağım.

Tekrar teşekkür ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al