wmaraci reklam
lidertakipci

Google PageSpeed ''Web yazı tipi yüklemesi sırasında metnin görünür halde kalmasını sağlayın'' hatasını düzeltemiyorum

5 Mesajlar 2.910 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BlackCowboy BlackCowboy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Satış
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar.
Google PageSpeed üzerinde sitemin testini yaptığımda ''Web yazı tipi yüklemesi sırasında metnin görünür halde kalmasını sağlayın'' hatasını düzeltemiyorum. Aslında düzeltme yöntemini anladım ama kullandığım tema içinde yerini bulamıyorum.
Astra pro tema kullanıyorum. Normalde aşağıdaki kodu style.css içine eklememiz gerekiyormuş ancak style.css dosyasının içinde fontla alakalı ''@font-face'' diye bir başlangıç yok. Bu başlangıç acaba nerededir? Nerede olabilir? Yardımlarınızı rica ederim.

Saygılarımla.

Örnek:
@font-face {
font-family: 'Pacifico';
font-style: normal;
font-weight: 400;
src: local('Pacifico Regular'), local('Pacifico-Regular'), url(https://fonts.gstatic.com/s/pacifico/v12/FwZY7-Qmy14u9lezJ-6H6MmBp0u-.woff2) format('woff2');
font-display: swap;

wmaraci
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Astra temasını denemiştim şu an aktif olarak kullansam doğrudan yerini söylersim style.css üzernde yoksa doğrudan fontların bulunduğu ayrı bir css dosyası olabilir.

Bu özellik için eklemeniz gereken tek satır font-display: swap; satırıdır.

Temayı bilgisayarınıza indirip notepad gibi editörler yardımıyla tüm dosyaları taratarak font face satırını bulabilirsiniz.

Astra popüler ve destek alan güzel bir tema olduğu için benim tavsiyem doğrudan geliştiricilerine ulaşmanız ve bu özelliği eklemesini talep etmeniz. En azından opsiyon olarak ekleyebilirler kodlarla uğraşmanıza gerek kalmaz.

Not, font-awesome fontundan bahsediyorsanız ona bu satırı eklememelisiniz. Sadece google fontlar gibi normal yazılara font-display: swap; eklemelisiniz.
BlackCowboy

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Satış
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Hızlı cevap için teşekkürler. Dediğin gibi yapıp @font-face cümlesini aratarak bulmaya çalışacağım. Eğer bu arada yerini bilen bir arkadaşımız varsa mesajını bekliyorum. Son seçim olarak yazılım üretici firmaya başvuracağım.

Saffet Saffet Web Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 966
  • Beğeniler 198 / 326
  • Ticaret 0, (%0)
Altyapı Wordpress ise eklentisi var diye biliyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Satış
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Evet, alt yapım wordpress.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al