wmaraci reklam

1 Milyon Yazılımcı Projesi

21 Mesajlar 2.993 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Aksoydogalgaz Aksoydogalgaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Bilgisayar grafik ve html
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 38 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
İşte bunun için 1971 de Sultanahmet Sanat Enstitüsü' nden mezun olduğumda , kimse beni kırmızı halılar ile beklemiyordu, yıllarca her yere burnumu sokarak öğrendim, bugün yaptığım işleri sadece TABANI öğretmek ve vermek ile, SOKAK ta Uzman olunmaz, Uzmanlık zaman ile doğru orantılıdır, hergün Ansiklopedinize bir sayfa ekleyebiliyorsanız, sizden daha mutlusu yoktur.

En azından arkanızdan gelenlere bırakacak birşeyleriniz , ve çevrenizdekilere vereceğiniz bilgiler vardır.

Örnek ben : Yazılmcı değil TADİLAT TERZİSİ yim... ASP de keser biçer ve dikerim.. ama yazamam :)

Örnek : www.verigir.com

Örnek : www.pmr446turkey.org
Nizamulmulk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Nizamulmulk Nizamulmulk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 6 / 22
  • Ticaret 9, (%89)

Aksoydoğalgaz adlı üyeden alıntı

İşte bunun için 1971 de Sultanahmet Sanat Enstitüsü' nden mezun olduğumda , kimse beni kırmızı halılar ile beklemiyordu, yıllarca her yere burnumu sokarak öğrendim, bugün yaptığım işleri sadece TABANI öğretmek ve vermek ile, SOKAK ta Uzman olunmaz, Uzmanlık zaman ile doğru orantılıdır, hergün Ansiklopedinize bir sayfa ekleyebiliyorsanız, sizden daha mutlusu yoktur.

En azından arkanızdan gelenlere bırakacak birşeyleriniz , ve çevrenizdekilere vereceğiniz bilgiler vardır.

Örnek ben : Yazılmcı değil TADİLAT TERZİSİ yim... ASP de keser biçer ve dikerim.. ama yazamam :)

Örnek : www.verigir.com

Örnek : www.pmr446turkey.org

Bende bu işe ilk asp ile başladım. Hatta piyasada çalışırken, kendi yol paramızı bile kendimiz karşılıyorduk. Teknik liseden mezun olup, üniversiteye gittiğimde şunu fark ettim ki üniversiteler bilim yeridir. Benim hayalim bilim adamı olmaktı. Ancak şu da bir gerçekti ki, bilim yapabilmek için bile PARA lazımdı. Para gücün olmadan, yaptığını bilimin hiçbir anlamı kalmıyordu. Sadece üniversitelerde, birilerinin oyuncağı oluyordun akademisyen olarak. O zaman karar verdim.

Hem bilimsel bir konu ile uğraşıp hem de para kazanabileceğim bir sektörde çalışmam gerekiyordu. Yazılım şak diye karşıma çıktı. Okulu falanda bıraktım. Hatta iki üniversite bıraktım. Açıkçası pişman da değilim. Çünkü mezun olan dönem arkadaşlarımın hepsi işsiz şuanda. En önemlisi işsiz olmalarından daha da kötüsü, kendilerini düze çıkartacak bir iş fikri ya da iş projeleri yok.

Önlerine konulan üç kuruş maaşa talim etmeyi kendilerine kurtuluş görüyorlar. Yazılımın diğer bir sevdiğim tarafı da, kendi işinin patronusun. Yani kendi kendinin liderisin bir nevi. Eğer işinde iyi olursan, yazılımda çok güzel paralar kazanmak hayal bile değil.

Ama işin püf noktası, herkesin yapmadığını yapmak.
Aksoydogalgaz

kişi bu mesajı beğendi.

Aksoydogalgaz Aksoydogalgaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Bilgisayar grafik ve html
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 38 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Demekki ben doğru yoldayım , ilk 345 ASP Script indirdiğimde yıl 2006 Şubat idi,

hala onların birisi ile yıllardır oynuyorum,

olmayan bir özellik ekledim, kendi becerim ile , dışarıdan üye ve pass ekleyebiliyorum artık. ( 67 yaşından sonra )

şimdi tek soru kadı gelen ziyaretçinin ( kullanıcı ) IP sini yazabilmek :) yavaş yavaş gidiyorum sonuca ne yapalım... :)

Şimdi YAZILIMCI geçinen bir ŞARLATANIN 250 TL ye yapmaz istediği işi ( sadece TEK SATIR ) kendim yaptım, ama ben yazılımcı değilim.

ahmetakgun ahmetakgun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Aşçı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 10 / 35
  • Ticaret 1, (%100)
Bu işe 2012 yılında hazır site oluşturma panellerinden html ile başladım tabi bilgisayarım yoktu telefondan yapıyordum ve tabiki telefonum android değildi NOKIA'nın Symbian işletim sistemli dokunmatik bir telefonum vardı neyse sonra hırs yapıp bu hazır site oluşturma panelinden bende yapıcam dedim subdomain.site.com mantığı ile çalışıyordu sadece html sayfa oluşturabiliyordun. Bunun için php mysql vs öğrenmek gerekiyordu eğitim videoları vs yerine hazır cms scriptler denedim , düzenlemeye başladım türkçeleştirip düzenlemeler yaparak php'nin mantığını anlamaya başladım 2-3 hazır scripti böyle düzenleye düzenleye boza boza ufaktan öğrenmeye başladım ve sonunda kendi site oluşturma panelimi yaptım ve diğer sistemlere göre ozamanlar sitem gerçekten tutmuştu ve php mysql css html ilk adımlarımı atmıştım.

Özetle: Kodlamaya telefon ile script düzenleyerek başladım.
deprotect Aksoydogalgaz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

melanor melanor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Yahu önce yetişmiş yazılımcılara bir istihdam sağlasalar daha makul olurdu. Birde geçenlerde 1 milyon Delphi lisansı almışlardı. Sanırım bununla ilgili.
Aksoydogalgaz

kişi bu mesajı beğendi.

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)

ahmetakgun adlı üyeden alıntı

Bu işe 2012 yılında hazır site oluşturma panellerinden html ile başladım tabi bilgisayarım yoktu telefondan yapıyordum ve tabiki telefonum android değildi NOKIA'nın Symbian işletim sistemli dokunmatik bir telefonum vardı neyse sonra hırs yapıp bu hazır site oluşturma panelinden bende yapıcam dedim subdomain.site.com mantığı ile çalışıyordu sadece html sayfa oluşturabiliyordun. Bunun için php mysql vs öğrenmek gerekiyordu eğitim videoları vs yerine hazır cms scriptler denedim , düzenlemeye başladım türkçeleştirip düzenlemeler yaparak php'nin mantığını anlamaya başladım 2-3 hazır scripti böyle düzenleye düzenleye boza boza ufaktan öğrenmeye başladım ve sonunda kendi site oluşturma panelimi yaptım ve diğer sistemlere göre ozamanlar sitem gerçekten tutmuştu ve php mysql css html ilk adımlarımı atmıştım.

Özetle: Kodlamaya telefon ile script düzenleyerek başladım.

Aynen katılıyorum, yazılım istekle öğrenilebilecek bir konu. Kaldı ki 1 milyon yazılımcı nedir? 80 kişiye bir yazılımcı demek eldeki gerçekten iyi yazılımcılarıda kaybetmek bu işten soğutmak demektir.
Aksoydogalgaz

kişi bu mesajı beğendi.

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
1 milyon yazılımcı dünyayı yazar :) Şuan ülkemizde 1 milyon yazılımcıya ihtiyaç var mı ki? Önce atama bekleyen 1 milyona yakın öğretmeni atasaydık...
Aksoydogalgaz

kişi bu mesajı beğendi.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!

volume volume İyi günler Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek editör
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 78 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Tek cümleyle özetleyeyim konuyu.

'Hükümetin hedeflediği Barış Özcan talep edilen ise Enes Batur'
RootFRM Aksoydogalgaz

kişi bu mesajı beğendi.

deprotect deprotect WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek işletmeci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 9 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Hayırlı olsun, inşallah faydalı olur herkese.
Katıldım üyeliğim onandı uzman bir yazılımcı olamayabiliriz ama bir çok faydalı eğitimler var.
Aksoydogalgaz

kişi bu mesajı beğendi.

darkknightt darkknightt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1132
  • Beğeniler 72 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
"1milyonİstihdam uygulaması için ilk önce eğitim mi alınması gerekiyor başvuru talebi için?"
canım Türkçem...
Aksoydogalgaz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al