wmaraci reklam
lidertakipci

Yeni fikirlere ihtiyacım var. (Reklam Yayınlama)

4 Mesajlar 586 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba değerli Wmaracı üyeleri.

Vaktinizi almamak adına konuyu elimden geldiğince kısa tutup anlatacağım.

Ciplakyazar.com'da 2016 dan bu yana blog yazıyorum. Yani eski ve köklü bir blogum var.

Blogum için şimdiye kadar sadece 1 reklam alabildim. Pazarlama konusunda açıkçası hep beceriksiz olmuşumdur. Yani bana elma olmayan bir ülkede, 1 kg elma sat deseniz satamam.

Blogum güzel bir ivme yakalamış durumda ve günden güne büyüyor. Uzun zamandır zaten bu büyümeyi gözlemliyorum. Ancak ben bu blogdan (en azından yıllık masrafını çıkararak kadar) para kazanmak istiyorum artık. Ama diğer yandan da bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Adsense deseniz malum, yerlerde sürünüyor. Sayfanın her yerine reklam doldurmayı da ben sevmiyorum. Anlayacağınız her türlü kazanamıyorum.

Arada reklam için iletişime geçenler oluyor, ama sonra ne oluyorsa artık vazgeçiyorlar.

Bir yerde yanlış yapıyormuşum gibi geliyor. Bu yüzden ben de fikirlerinizi almak istedim.

Sizce neden reklam alamıyorum?

Buyurun bunlar da güncel veriler:

Son 1 aylık veriler :
https://i.hizliresim.com/Wz6vKN.png

Güncel alexa: https://i.hizliresim.com/ApBRRe.jpg

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler
wmaraci
reklam

aries aries WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 827
  • Beğeniler 150 / 383
  • Ticaret 1, (%100)
ciplakyazar blogunuzu başarılı buldum, güzel yazılarınız var takip edeceğim sizi :)

Konuya çok vakıf olmamakla beraber reklam konusunda sanki nokta atışı yapmanın daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Benim size nacizane tavsiyem; Örnek olarak "hikayeler" kategorisine günde 200 hit geliyor diyelim. Yüzlerce yayınevi/kitabevi var. En büyüklerinden başlayarak hepsine, günlük veya aylık hit sayısı, hemen çıkma oranı, alexa sıralaması vs gibi verilerin olduğu güzel bir sunum hazırlayarak sponsor olmak istemez misiniz? diye sorabilirsiniz... Aynı şekilde "sinemaskop" kategorisi için büyük sitelere (beyazperde vs) teklif sunabilirsiniz, keza biraz geliştirildiği zaman "rüya günlükleri" kategorisi için yine büyük siteler ile görüşebilirsiniz... Geri dönüş olursa şayet kategori sponsoru adı altında o kategoride yayınlanan yazıların içine belki banner veya link çıkışı şeklinde tanıtım/reklamlarını yaparsınız...

Rakam olarak abartıya kaçmayın ki devamlılık olsun, amatör olduğunuzu söylemekten çekinmeyin, 2016'dan bu yana sitenizin geliştiğini gösterin, daha da gelişeceğini hissettirin... Özellikle kitabevi/yayınevi sektöründen geri dönüş olacağını düşünüyorum...

Kaleminiz sağlam yazın güzel bir şeyler :) umarım istediğiniz yönde ilerlersiniz. Başarılar diliyorum...
ciplakyazar

kişi bu mesajı beğendi.

ArchLarch ArchLarch WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 21 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdiye dek denk geldiğim en iyi blog sitelerinden biri tebrikler. Her konuda başarılı. Reklam konusunda da aries hocama katılıyorum. Başarılar.
ciplakyazar

kişi bu mesajı beğendi.

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
Dikkate alacağım arkadaşlar teşekkür ederim.

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al