lostyazilim

Grafik Tasarıma Nerden Başlayabilirim ?

16 Mesajlar 2.238 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

aea48300 aea48300 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 266 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Bu güzel ve uzun faydalı yorumlarınız için çok teşekkürler.@mujdatsayar Çok teşekkürler.

wmaraci
reklam

huseyinemanet huseyinemanet Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 2024 / E
  • Meslek Designer & Front-End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 1 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Konudaki yorumları okuyacak kadar vaktim olmadı ancak ilk mesajına cevap vermek istedim. Biraz da forumda aktif görüneyim. :)

1. sorunu şöyle yanıtlayayım. Eğer kara kalem - kağıt ikilisini kullanarak çizdiğin şeyi dijitale aktarmak istiyorsan, evet. Resim yeteneğine kesinlikle gerek var. Ama diyorsan ki "Ben sadece web arayüzleri tasarlayacağım." Bu durumda gerek yok. Ama kağıt üzerinde çok başarılı resim çizen birinin de dijital ortamda çok iyi işler çıkaracağına dair bir garanti de yok. O yüzden ne yapmak, ne olmak istediğine karar vermen gerekiyor.

2. Kurslar yalan ve yılan :) Bu benim şahsi görüşüm. Katılıp katılmamak sana kalmış. Eğer zaman sıkıntın yoksa otur kendini geliştirmeye bak. Ücretli kurslara yapacağın yatırımı kendine ve materyallerine sakla.

3. Türkçe takip ettiğim fazla döküman yok. Sebebi de maalesef yeterli kaynak üretmiyor ve üretemiyor oluşumuz. İngilizcen iyi derecedeyse, yani okuduğunu anlayabiliyor ve yorumlayabiliyorsan Türk siteleri ile ilgilenme. Bu işi dünya çapında iş haline getirmiş networkler mevcut. Örnek vermek gerekirse Smashing Magazine bu işi kapacağın yegane kaynaktır. Ama İngilizcem yeterli değil diyorsan Hasan Yalçın'ın websitesini önerebilirim. Zamanında Makaleler bölümünü devirmişliğim vardır. İnsana çok şey katar kesinlikle. Mutlaka oku, düşüncelerin değişecek ve şekillenecek.

Bazı arkadaşlar Sanal Kurs falan demişler ama maalesef çağın gerisinde kalmış bir kaynak Sanal Kurs. Gördüğüm kadarıyla gündemi çok geriden takip ediyorlar.

Bana katılmadığın noktalar varsa bunları belirt, oturup konuşalım.

Şimdiden bol şans.
Berk

kişi bu mesajı beğendi.

mujdatsayar mujdatsayar M.Kemal Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1285
  • Beğeniler 452 / 308
  • Ticaret 0, (%0)
Bazı arkadaşlar Sanal Kurs falan demişler ama maalesef çağın gerisinde kalmış bir kaynak Sanal Kurs. Gördüğüm kadarıyla gündemi çok geriden takip ediyorlar.
Gündemi geriden takip etmiyorum hocam o arkadaş daha hiç birşey bilmiyor ve daha hiç birşey bilmedigi için o 3 programı önerdim ona ve az çok nasıl kullanılacagını ve o 3 programın görevleri neler gibi bilgide vermek istedim aslında, vede bir link daha verdim ps ileri düzey dersleri diye ve bunlara bakarakta faydalı olur ve ben burda sadece o siteden ayrılma hep onları takip et demiyorum ilk başlayan insana biraz daha yardımcı olmak istedim bende bu işin egitimini almadım grafiker olarak bende kendim çabaladım ama kötü bir site degildir sanal kurs benim gözümde Ordaki insanlardan ALLAH razı olsun izleyerek görerek çok bilgi edindim yani insana yardımcı olmak gündemi geriden takip etmek degildir hocam en azından fikri olur he şu programla bu tarz, şu programla bu tarz şeyler yapılıyor muş diye bilgi edinir.

www.mujdatsayar.com

huseyinemanet huseyinemanet Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 2024 / E
  • Meslek Designer & Front-End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 1 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Müjdat estağfurullah sana ithafen yazmadım ben o yorumu. Sanal Kurs'un yönetiminden bahsetmiştim. Yazdıkların tabi ki doğru. Yanlış yönlendirmek istemedim, o yüzden. Üzerine alındıysan özür dilerim ama dediğim gibi sana ya da bir başkasına gönderme yapmamıştım.
mujdatsayar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

MetinBiyik MetinBiyik @_metinbiyik Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Radio Network Teknik
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 194 / 195
  • Ticaret 7, (%100)
Dostum sana kendi uyguladığım taktiği söyliyeyim ben Photoshop'u kendi çabalarımla öğrendim 1 tane bile video izlemedim ve photoshop'ta kendim öğrendiklerim aklımdan zor silinir fakat bir videodan öğrenip uyguladımmı hemen unuturum kendin çözmeye çalışsan photoshop illustrator daha sağlam bir grafiker olabilirsin bencee... Tabi ben çok iyi bir grafiker değilim yani grafiker değilim :)

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)
Bu tamamen senin yaratıcılığına bağlı bir olay.

İnternetten örneklere bak. Baktığın örneklerde göz alıcı noktalar var ise bunların nasıl yapıldığını araştır. Sonra baktığın örneklerden ve araştırmalarından yola çıkarak işe başla, nasıl farklı birşeyler yapabilirim diye düşün. Ve sonra tasarlamaya başla.

Dediğim gibi bu tamamen yaratıcılığa bağlı bir olay.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al