Merhaba arkadaşlar, dün biraz değişiklik olsun diye sinemaya gitmeye karar verdim.Daha doğrusu verdik, çünkü sinemaya iki kuzenimle birlikte gittim.Sinemaya gitme fikri ortaya atıldığında hemen internetten gösterimde olan filmlere baktık.Daha önce 3D filme gitmediğimiz için “Buz Devri 4 Kıtalar Ayrılıyor” filminde karar kıldık.Neyse gittik, (tabii giderken bir adet de otobüs değiştirdik, şansımıza otobüs arızalandı :D ) filme de biraz ucu ucuna yetiştiğimiz için hemen biletleri gözlükleri alıp girdik salona (Zaten ilk 20 dakika reklam olduğu için sıkıntı yok :D ) Filmin başlangıcı gerçekten çok güzeldi, sincap karakterimiz bir fındık uğruna dağı taşı yerinden oynatıyordu.Mamutlarımızın bebekleri “Şeftali” ise büyümüş genç kız olmuş, ayrıca genç kız modellemesini gerçekten çok başarılı yapmışlar.Buz Devri 4 serinin diğer filmlerine nazaran daha macera dolu ve aksiyonlu olmuş diyebilirim.Bu avantaj mıdır, dezavantaj mıdır? Siz karar verin artık :) . Dünyanın yer kabuğunun şekillenmesi sırasında evinden uzaklaşan baba mamut, yolda karşılaştığı vahşi maymun ve tayfasıyla epey mücadele ediyor.Ama bu sırada bulunan sözde savaş sahneleri gerçekten çok hoş.Tabii “Sid”in babaannesini de unutmamak gerek, “kıymetli”si ile kesinlikle durumu kurtarıyor diye bilirim, ayrıca babaanne çok tatlı bir karakter olmuş.Tabii bu sırada mamutun kızı “Şeftali” yi seven “Louis”in yaptığı cesaret gösterisi ise ayrı bir güzel ve komik.Kısacası,film genel olarak güzel, senaryoda kopukluk yok ve çok akıcı bir şekilde ilerliyor.Karakterler zaten serinin önceki filmlerinden oturmuş ve mükemmel olan dublaj konusunda güncel olaylara yer verilmesi ve motamot çevrilmemesi filme ayrı bir renk katıyor.
Hah unutmadan, daha önce hiç 3D film izlememişseniz ben hiç denemeyin derim.Kesinlikle baş ağrıtıyor, ayrıca burnunuzu rahatsız eden bu gözlükler filmi daha karanlık bir şekilde izlemenize neden oluyor.Migreni falan olanlar denemesin derim. :)

KAYNAK:

http://www.iyisimi.org/05/08/2012/izledim-buz-devri-4-kitalar-ayriliyor/

(Hem sitem üzerinden hem buradan yorumlarınızı eksik etmezseniz sevinirim :))

Hepsi Ve Daha Fazlası İçin