wmaraci reklam
lidertakipci

Hosting Alırken Aylık Trafik Kaç Gb Alınmalı

17 Mesajlar 4.401 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Revil Revil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 71 / 82
  • Ticaret 15, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

100 ziyaretçinin her biri 3 sayfa gezse ve bir sayfanızın ortalama boyutu (resimler dahil) 2MB olursa eğer

Bu durumda günlük 600 MB trafik gerekir. Aylık ise 18 GB. Tarayıcı önbelleği de işin içine girdiğinde 15 GB civarına düşebilir bu sayı. Botlar da gelecek ayrıca onu da varsayarsak 20-25 GB alabilirsiniz.

Yalnız yıl oldu 2020, hala hosting paketlerinin bant genişliği limitinin bu şekilde düşük olmasını anlamıyorum.

Sayfaların boyutlarının düşürülmesi çabasından dolayı olsa gerek

wmaraci
reklam

robertokim robertokim Vunu Web - Site Yapımı Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Tasarım - Site Yapımı
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 450
  • Beğeniler 36 / 111
  • Ticaret 8, (%100)
Siteni sıfırdan kurıyorsan ücret mukabilinde yardımcı olurum. 5gb bant genişliği ile nasıl 50gb trafik alrısın gösteririm. Temadan, hostindige alan adına en iyi servisleri en ucuza temin ederim. Dönüş yaparsın

StreetStiLLs StreetStiLLs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Matematik Öğretmeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 756
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 3, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

100 ziyaretçinin her biri 3 sayfa gezse ve bir sayfanızın ortalama boyutu (resimler dahil) 2MB olursa eğer

Bu durumda günlük 600 MB trafik gerekir. Aylık ise 18 GB. Tarayıcı önbelleği de işin içine girdiğinde 15 GB civarına düşebilir bu sayı. Botlar da gelecek ayrıca onu da varsayarsak 20-25 GB alabilirsiniz.

Yalnız yıl oldu 2020, hala hosting paketlerinin bant genişliği limitinin bu şekilde düşük olmasını anlamıyorum.

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
Ben de aynen sizin yazdığınız gibi 1-2 mb olur diye düşünüyordum ama birçok blogda sayfa başı 40-50 kb dan bahsedilmiş. İmkansız gibi gelmişti bana o kadar az ama haklıymışım :)
Bu arada resimleri farklı bir yere yüklersem sanırım bu trafik azalacak. Siz bunu önerir misiniz? Genelde nereye yüklüyorlar?

115880 115880 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 52 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
Kendi sunucunuza yüklemek hem SEO açısından hem de silinmeme açısından daha iyi olacaktır. Güzel'in 3 gb depolama 50 gb trafik paketini alırsanız trafik her türlü yeter ama depolama yeter mi bilmiyorum size bağlı.

wmaraci
wmaraci

Simurg Simurg Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1109
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 19, (%100)
1 ve 1.5k hitli blog site için 10gb bw yeter

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)

StreetStiLLs adlı üyeden alıntı

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
Ben de aynen sizin yazdığınız gibi 1-2 mb olur diye düşünüyordum ama birçok blogda sayfa başı 40-50 kb dan bahsedilmiş. İmkansız gibi gelmişti bana o kadar az ama haklıymışım :)
Bu arada resimleri farklı bir yere yüklersem sanırım bu trafik azalacak. Siz bunu önerir misiniz? Genelde nereye yüklüyorlar?

Resimleri ayrı yere yüklemek (CDN firması vs.) demek zaten ekstra masraf demek. Cloudflare kullanabilirsiniz sizin için doğru bir adım olur. Cloudflare ile görselleriniz, fontlar, stiller, javascrip istekleri vs. hepsi kendi sunucunuzda durur ama gelen ziyaretçiler Cloudflare sunucusundan çekeceği için sizin bant genişliğinizi etkilemez.

Gok94 Gok94 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Adwords
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 8 / 76
  • Ticaret 0, (%0)
Benim bildiğim min trafik 500 GB olur bunlar nasıl kotalar böyle yıl olmuş harbiden 2020

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al