freelance iş ilanları

Telefon camını kırdın diyerek dolandırıcılık yöntemi

27 Mesajlar 3.253 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

DMBYazilim DMBYazilim DMBYazılım & Adsizy Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi & SEO Dan
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 4 / 44
  • Ticaret 5, (%100)

esrefyasa20 adlı üyeden alıntı

ben cidden anlamıyorum usta, tüm istatistikler önlerinde, millet açlıktan ölüyor ama bunlar halen ehonomimiz iyi yav ehehehe demeye devam ediyor. Ya bunların tuzu kuru yada cidden biz başka bir Türkiye de yaşıyoruz. Yazık cidden yazık.

Aynı ülkede yaşıyoruz, fakat insanlar sadece kendi gözüyle bakmayı seviyor. Geneli düşünenler de senin benim gibi laf konusu oluyor, laf ediliyor.

Ben de şu an hayatımı az çok idame ettiriyorum. Kendi hayatıma bakarsam her şey çok güzel olmasa da idare edilecek seviyede. Ama işte konuştuğumuz konular benle senle düşünülecek konular değil. Geneli algılamak gerekiyor. Dışarı çıkınca kaç kişi ne zorlukta yaşıyor bilmek gerekiyor. Bu ülkede yoksula yardım edenler seviliyor ama yoksulun neden yoksul olduğu sorgulanmıyor. Bu yüzden de ekonomimiz çok güzel. Evet sana göre güzel, bana göre güzel, peki 2 çocuğunu, eşini asgari ücretle gecekonduda yaşatmaya çalışan kişiye göre nasıl güzel?

İstanbul Kadıköy'de, 40-50 yıllık küçük dairelerin aylık kirası 2000'den aşağı zor bulunuyor. Kadıköyde çalışan bir insan, 2300 lira asgari ücretle nasıl ailesine bakıcak ? Hadi Çekmeköy'e gitsin daha ucuza bulur dersin, 1000 lira orası da. Faturalar vs. derken 1 ay geçinebilmek için 1000 lira paran kalıyor. Bu 1000 lira ile nasıl yemek alıcaksın hele ki İstanbul'da? Nasıl çocuklarını okula göndereceksin, nasıl kıyafet alacaksın. Sonra bu adam bu ailesini nasıl geçindirsin? bunu soran adam da kötü yolu seçip hırsızlık yapacak. Sonra da biz gelip buraya ekonomiyle bağdaşlaştırdığımızda laf yapacaklar. Sorsan hayatında istatistik, iktisat dersi görmemiş, kelime anlamlarını bile bilmeyen insanlar ama burada ekonomi konuşuyorlar.

Eskiden 100 liraya alınan spor ayakkabılar şu an 600 lira. El insaf. Dolar olmuş 7.20 hala ekonomimiz iyi diye geçiniyorsun. Dışarıdan hiçbir şey almayalım, telefonu da kendimiz üretelim, içindeki tüm aksamları da kendimiz üretelim. Eyvallah. Ama sen dışa bağımlı bir ülkesin. Amerika'da bir olay olduğunda senin para birimin nasıl etkileniyorsa, fiyatlar zamlanıyorsa sen dışa bağımlısındır. Biz şu an bağımlı bir ekonomi ile karşı karşıyayız. Ama cahili cühelası hala mutluluk peşinde. Mutlu olmaya devam edin, ama sizin mutluluğunuz bu ülkede doğru dürüst şekilde yaşamak isteyenlerin cezası oluyor.
ArizaNotlari 34numara Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Bu tarz profesyonel **************lar hemen her yerde vardır ve maalesef ki ekonomi ile alakası yoktur.

Hepsi de zengindir. Kumar uyuşturucu vs derken paraları biter ama yine kendi yöntemleri ile farklı numaralarla para alırlar insanlardan.

Ve asla tek çalışmazlar, mutlaka bir gözcüleri olur. Bu yüzden mümkün olduğunca kavgaya girmemek gerek. Ve mutlaka olay yaşandığının hemen ertesinde en yakın emniyet birimine haber vermelisiniz.

Bunların çoğunluğu korkmaz falan ama esas cesareti şikayet edilmedikleri için alıyorlar. Bu yüzden şikayet edin ki kısa süre sonunda yakalansınlar. İnanın yakalanıyorlar. Belki paranız gelmiyor iyi bir meydan dayağı yiyorlar, emin olabilirsiniz.
Dorebar Abdullahx

kişi bu mesajı beğendi.

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
Hocam çomar bunlar laf anlatılmaz bunlara

esrefyasa20 adlı üyeden alıntı

ben cidden anlamıyorum usta, tüm istatistikler önlerinde, millet açlıktan ölüyor ama bunlar halen ehonomimiz iyi yav ehehehe demeye devam ediyor. Ya bunların tuzu kuru yada cidden biz başka bir Türkiye de yaşıyoruz. Yazık cidden yazık.
esrefyasa20

kişi bu mesajı beğendi.

kozlunet kozlunet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 328 / 90
  • Ticaret 2, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Bu tarz profesyonel **************lar hemen her yerde vardır ve maalesef ki ekonomi ile alakası yoktur.

Hepsi de zengindir. Kumar uyuşturucu vs derken paraları biter ama yine kendi yöntemleri ile farklı numaralarla para alırlar insanlardan.

Ve asla tek çalışmazlar, mutlaka bir gözcüleri olur. Bu yüzden mümkün olduğunca kavgaya girmemek gerek. Ve mutlaka olay yaşandığının hemen ertesinde en yakın emniyet birimine haber vermelisiniz.

Bunların çoğunluğu korkmaz falan ama esas cesareti şikayet edilmedikleri için alıyorlar. Bu yüzden şikayet edin ki kısa süre sonunda yakalansınlar. İnanın yakalanıyorlar. Belki paranız gelmiyor iyi bir meydan dayağı yiyorlar, emin olabilirsiniz.

Yılmaz hocam şikayetçi olmak istedim ama hiç bir sonuç alamadım. Konuyu editledim, okuyabilirsiniz.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Gazozcuk Gazozcuk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 12 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Geçmiş oIsun, siz en doğrusunu yapmışsınız adamın ne yapacağını biIemeyiz.
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Şu anda resmen şoktayım. Demişler ya bu suç değil sana saldırması gerekiyordu falan diye... Yahu o zaman çıkalım hepimiz birilerini durdurup dolandıralım para isteyelim hafifte göz dağı verelim tehlikeliyiz havasında parasını alıp gidelim... Niye emek harcayıp para kazanmaya çalışıyoruz ki...
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

DMBYazilim adlı üyeden alıntı

Geçmiş olsun, ekonomi çöktükçe her yolu denemeye başladılar.

Ekonomi çökük bu tamamda şu konuyla ne alaka? Yani **************lık vakalarının sebebi ekonomi, o **************ların ************** olma sebebi de ekonomi kötü diye öyle mi?

O zaman hırsızların da suçu yok, tecavüzcülerin de yok. Birisi ekonomiden etkileniyorken diğeri de evlenemiyor. Pırıl pırıl maşallah.

Her konuyu siyasi ideolojilerinizle değerlendirmeyin konuları mahfetmeyin. Sizin gibi yüksek bilgi siyasi bilimler bilgilerini her konuya yazanlar yüzünden güzelim konular siliniyor ve muhtemelen bu konu da silinecek.
yilmaz70 Abdullahx

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

darknov4 adlı üyeden alıntı

Hocam çomar bunlar laf anlatılmaz bunlara

Hayırdır?

Çomar falan?

Her konuya maydanoz oluyorsun.

**************lık ile ekonomi ne alaka be..

Sen nesin adammısın ki çomar falan diyorsun hadsiz.

berkaykrx berkaykrx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 974
  • Beğeniler 269 / 229
  • Ticaret 17, (%100)
Buna benzer bir olay da Ankara otogar yolu üzerinde çok oluyor. Araç ile durduğunuz da hemen birileri geliyor abi Polatlıya gidicem otobüs param yok burda kaldım yardım eder misin vs diye yapışıyorlar. Hatta bir gün otostop çeken birini aldım yazıktır götüreyim yol üstüdür diye bana Polatlıya gidicem öğrenciyim param yok yürücem dedi(yürümek mümkün değil oraya) sonra param yok param olsa otobüsle giderdim vs dedi dedim rica et alırlar insanlık ölmedi vs yok almıyorlar filan baktı para vermiyorum dedi ben burda iniyim durdum indirdim. Yani bunları napsak bilmiyorum ülkenin yüz karaları

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
Asıl sana ne oluyor? Sen kimsin? Kime çomar dediğimi nereden biliyorsun? Sorduğun soruları aynen sana iade ediyorum sen benim adamlığını sorgulayamazsın. Haddini bil ağzımı bozdurma. Ben ekonomiyle alakalı falanmı dedim nereden çıkardın bunu?

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Hayırdır?

Çomar falan?

Her konuya maydanoz oluyorsun.

**************lık ile ekonomi ne alaka be..

Sen nesin adammısın ki çomar falan diyorsun hadsiz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al