wmaraci reklam

Öğretme şekilleri

10 Mesajlar 858 Okunma
wmaraci reklam

CodeR92 CodeR92 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Coder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 14 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Kitap olsun yada videolar olsun,PHP konuları anlatılırken ‘şu kod şöyle yazılıyor’ diye öğretiyorlar fakat site tasarlarken nerede kullanılacağını anlatmıyorlar.Ben mi gerizekalıyım yoksa öğretim şekilleri mi yanlış ?

wmaraci
reklam

carasar carasar All ızz well... Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1116
  • Beğeniler 499 / 498
  • Ticaret 16, (%100)
Temel dersler bu şekilde olmak zorunda. Nerede nasıl kullanılacağını öğrenmek için Sıfırdan ... Sitesi Yapma tarzında videolar izleyin. Bu da zamanla yeterli gelmeyecek size. Çünkü güvenlik açığı, hız vs. işleri için farklı videolar izleyip sisteme entegre edeceksiniz. Php dersleri videolarının çoğu kod bilgisini öğretir, geliştirmek için önce dediğim tarzda videolar izlemek sonra kendinizi denemek için basit scriptler yapmanız gerekiyor. Belli bir süre sonra artık php de gereksiz kod yazıyorum diyecek ve frameworklere yöneleceksiniz. Bu bir evrimdir ve basamak basamak çıkmanız gerekiyor.
Aykut CodeR92

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Coder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 14 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Yani o zaman şuan yapmam gereken kafamda bir proje belirleyip onu nasıl yapacağımı araştırarak tasarlamam gerekiyor ancak öyle öğrenirim değil mi?

carasar carasar All ızz well... Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1116
  • Beğeniler 499 / 498
  • Ticaret 16, (%100)
Mesela basit bir blog yapacaksınız. Bunun için admin paneli gerekli. Youtube php admin paneli yapma diye yazın. Burayı hallettikten sonra kademe kademe veri ekleme silme düzenleme diye videoları bulursunuz zaten. Ama kendi projenize başlamadan bütün bir seriyi komple izleyin. Site yaparken klasör yapısı, dosya yapisi, kod yapısı nasıl olur bunu genel olarak görmüş olursunuz. Zamanla kendi fonksiyon yada sınırlarınızı yazıp hazir sisteminizi olusturursunuz. Benim mesela hazır bir admin panelim vardı. Her admin panelde olması gereken temel fonksiyonları mevcuttu. Her proje için sıfırdan yazmak yerine bu admin panel üzerinden geliştirme yapıyordum.
CodeR92

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Coder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 14 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Anladım,Teşekkürler

DMBYazilim DMBYazilim DMBYazılım & Adsizy Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi & SEO Dan
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 4 / 44
  • Ticaret 5, (%100)
Temel kurslar ile mantığı az çok öğrenirsiniz fakat bir şeyi nerede kullanacağınızı ancak pratik yaparak kavrarsınız. Bu hususta tavsiyem, temel bilgileri öğrendikten sonra hem kendiniz bir şeyler yapmaya başlayın araştıra araştıra hem de internetten "uygulamalı " eğitimleri araştırın. Uygulamalı eğitimler yani proje üzerinden giden eğitimler hızlı şekilde pratik yapmanızı sağlar.
CodeR92 webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Coder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 14 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Temel bilgiler o kadar çokki aklımda tutamam,en iyisi proje üzerinden giden eğitimleri takip edicem

elfmns elfmns WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 19 / K
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 0 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Söylediğiniz gibi en doğrusu proje üzerinden gitmek. Sadece eğitim amaçlı diye düşünüp sürekli geliştirilecek bir proje belirleyin. Ve eğitime ayırdığınız zamanda onu geliştirin. Zaten takıldığınız yerde araştırıp öğreneceksiniz. Projeye uyguladığınızda da aklınıza yerleşecektir. En iyi yöntem bu.
CodeR92

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Coder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 14 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler

hozyapici hozyapici WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 0 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
kod öğrenmek uzun bir süreç. İlk zamanlarda ortaya eller tutulur bir şey çıkmayınca bir çok kişi vaz geçiyor. Önemli olan o eşiği geçebilmek. Zaman geçtikçe tecrübe artar ve mutlaka iyi bir yazılımcı noktasına yaklaşmaya başlarsınız. Gerekli olan zaman ve azim.
CodeR92

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al