Soru & Cevap tarzı siteler açmak isteyenleri gördüm. Yine Soru-Cevap sitesi olan-daha gelişmişi- bir Çince web sitesine denk geldim.

Tasarımsal olarak çok hoşuma gitti. Aynı tasarıma benzer bir kaç web sitesi daha vardı, farklı konseptte.

Siteyi biraz inceledim. Bu tarz web sitesi açmak isteyenler için başka bir yol olmasını umuyorum.

Siteyi anlatmadan önce konuya sitenin ismi ve ana sayfanın bir resmi ile giriyorum.
(Çincem yoktur)
Web sitesinin adı:Zhihu

Makaleler ve Sorular aynı şekilde ana sayfada yer alıyor. Tabii ki farkları var.

Link kısmı farklı; Makalelerde /p iken, Sorularda /question ile başlıyor.

Diğer bir farkı ise arayüzde, cevap sisteminde;
Makale;

Soru; Cevabı okuduktan sonra diğer cevapları göstermek için sonsuza kadar aşağı inebilirsiniz. Cevapların kısa bir özetlerini gösterir, cevabı detaylı görüntüle tarzı bir butonla istediğin cevabı görüntüleyebilirsin.

Canlı kısım; Canlı derslerin yapıldığı yer. Gerçek zamanlı soru-cevap, anlatım vs.

Yuvarlak Masa; Canlı konferans gibi bir şey. Sorular soruluyor önceden. Organizatörler, konferansı yapcak kişi ve konuşacak misafirler var.

Sütun; Sütunların altında makaleler var.

Danışmalık:
Onaylanmış kişilere-mesleki, sertifikalı vs.- danışabilirsin. Danışmanlığın ücreti yazar. Kategoriler vs. var

Ansiklopedi; Gelişmiş...

Daha bir çok özelliği var. İlgilenenler siteye girip inceleyebilir. Ama giriş yapmak için telefon numarasından geçici şifre ile girmeniz lazım. Üye olmadan giremiyorsunuz.

Ve soru sorma vs. gibi özellikleri kullanabilmek için onaylanmış bir hesap lazım.

Fazla bir zamanım olmadığı için üstünkörü hazırladım. Umarım birazda olsa yardımcı olmuştur.