wmaraci reklam

Wordpress hosting mi linux hosting mi?

8 Mesajlar 2.041 Okunma
wmaraci reklam

HanVincenzoo HanVincenzoo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 2 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
yabanci bi sayfa için Turkiye lokasyonlu wp hosting yada almanya lokasyonlu linux hosting secmem gerekiyor.Daha once linux hosting kullanmadim o yuzden kafamda soru isaretleri var

Linux hosting alsam kurulumda problem yasar miyim? kod gerektiren yerler olacak mı yoksa wp hostingde ki gibi kolayca eklenti kurulumlari yapabilecek miyim?

wmaraci
reklam

• Üyelik 28.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 2 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Turkiye lokasyonlu wp hosting alsam hızla alakali cok problem yasarmiyim? Blog tarzinda bi site olacak her baslikta 3 4 fotograf kullanacagim

sineer sineer Web Hosting Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İnternet Hizmetleri
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 570
  • Beğeniler 373 / 151
  • Ticaret 30, (%100)
Linux hosting için bir sorun yaşamanız veya ekstra bir işlem yapmanız gerekmez, Wordpress hosting paketleri de linux hosting tabanlıdır sadece ekstra wordpress için gerekli cpu ram gibi özelliklerde farklılık gösterebilir. Yurt dışı bir kitleye hitap edecekseniz avrupa lokasyon olabilir.

Bizcehost.com İnternet ve Bilişim Hizmetleri

rws rws WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek kimyager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 666
  • Beğeniler 94 / 138
  • Ticaret 2, (%100)
ikisi de aynı şey, sınırlandırmalarına bakın

wordpress-html-css-web işleri yapılır
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 2 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Cogu takipci amerika kitasinda bulunuyor,almanya lokasyonu Turkiye lokasyonuna gore cok daha hizli olur mu? yoksa Turkiye lokasyondan devam mı edeyim..Yeni bi site olacak 3gb ssd alan veriyor,sınırsız trafigi var

snahmetkaya snahmetkaya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek hayat boyu öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 32 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Kullanacağınız konuma, veri merkezi ne kadar yakın olursa sizin açınızdan o kadar iyi olur.

Ayrıca; Genel itibariyle Hosting Firmaları,

Paket satışlarının kolaylaştırılması için "xxx hosting paketi" adlandırması yapıyorlar.

Ama bazıları ise gerçekten yazılımsal alt yapı olarak AR-GE çalışması ile bunu geliştiriyorlar. Örneğin Turhost, Güzel Hosting, OdeaWeb, Hostixo, GoDaddy, HostLAB vb.

WordPress Hosting ile Linux Hosting aynı işletim sistemine sahiptir. Yani her ikisi de Linux tabanlı (bilgisayardaki işletim sistemlerinden farklı ama aynı mantık) işletim sistemi ile çalışırlar. WordPress PHP betik dili ile yazılmıştır. Dolayısıyla PHP'nin en iyi çalışacağı ve sorun çıkartmayacağı işletim sistemi Linux'tur.

Sorunuzu biraz daha aydınlatacak olursam;

Bazı hosting firmaları WordPress Hosting'leri optimize ettiklerini söylüyorlar bazıları ise bizde öyle bir şey yok diyorlar.

Halbuki temel itibariyle WordPress Hosting'de Linux Hosting'de aynı işletim sisteminde sahiptir.

WordPress kurulumu yapacaksanız Lİnux'a da kursanız WordPress'e de kursanız bir şey olmaz.

Ancak dediğim gibi bazıları gerçekten özel olarak optimize ediyor. Onlardan almaya çalışın.

Son olarak;

:confused: Ben sizin yerinizde olsam barındırma hizmetini alacağım firma temsilcisi ile görüşür ona göre karar verirdim.

İndirim kodlarından yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için kaynaklar: Hosting Firmaları Karşılaştırma ve Hosting Firmaları Listesi makalelerini inceleyebilirsiniz.

lucifer93 lucifer93 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** B**
  • Mesajlar 327
  • Beğeniler 74 / 75
  • Ticaret 0, (%0)
linux hosting derim kullanım konusunda bir sorun yaşamazsınız

EngnCn EngnCn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 7 / 75
  • Ticaret 0, (%0)
wordpress alt yapısını kullanacaksanız ve hazır olsun diyorsanız wp hosting derim ama ben linux tercih ederdim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al