goodestmedya adlı üyeden alıntı

Hocam yazmıyor değiller ki. 20 yıllık gazetenin tabii ki de haber sitesi yarışmak için doğru seçim olmayacak. O sermaye ve para olsa bu forumda bu konuyu açmak yerine 100-200 editor 10-15 seo uzmanı tutar yaslanirdim arkama. Ama anlatmak istediğim şu. Atıyorum XXX nedir diye arattım. S*zcü gazetesinin sitesi çıktı. İlk sırada ve tıkladım. Seo başlığından ayriyeten normal başlık 50-60 kelime iyi hoş. Altındaki 2 paragraf açıklayıcı değil ve resmen bizim sorduğumuz soruyu bize soruyorlar. Xxx nedir? Xxx yararları neler? Xxx zararları neler? Xxx ne zaman ortaya çıktı? Xxx kaç tane var ? Hepsi haberimizde. Devamı için 2. Sayfaya geçin.hoop sonra 2. Sayfada 10 reklam arada küçücük içerik yeri ve aradığım şeyi bir türlü bulamayıp geri çıkıyorum. Google bu çıkış yüzdesini dikkate almıyor mudur? Zamanında sınav sonuçları açıklandı mı diye yazdığımda bana 2012 sınav sonuçları şöyle idi böyle idi diye haber çıkıyor. Algoritma böyleyse bizde kuralım haber sitesi alalım 4-5 editör 1-2 SEO uzmanı 600 kelimenin 300ü soru sorsunlar diğer 300ü açıklamaya çalışsın. İyi olan yazarları da görmek için siteye girip bakmak gerekiyor zaten. Diğer haberler iyi içerikleri de gözükmez hale getiriyor.
Bu konuda çok haklısın, bu yüzden şahsen ben ASLA haber sitelerini okumuyorum, akşam sadece üstten haberlere bakıyorum geçiyorum. Haber diye bir şey şu an haber sitelerinde günde en çok 10 tane yayınlanıyor, kalanı yancı, hit'çi, hileli paylaşım. Ama her şeye rağmen bunun önüne geçemeyecekler bence. En nihayetinde her şey de google'ın değil, bot'lar mecburen içeriğe odaklanmaya vakit bulamadan hit sayısına gidecektir diye düşünüyorum. Hee farklılaşsa google diyelim daha da akıllansa bu seferde yine bir açık bulup yine yatırım yapan kazanacaktır. Ama tabii ki bende sizler gibi düşünüyorum. Böyle olmamalı diyorum. Fikir olarak düşünce olarak mutabıkız, ama bence bu durum ömür boyu söz konusu olmayacak. Zaten kendi adıma söylüyorum kimse alınmasın; söylediğim sadece kendime; 30 yıllık muhasebeciyim, ne işim varda haber sitesi açıyorum :) bırakayım da millet işine yapsın :) belki de doğru budur. İŞlere devam herkese iyi forumlar, ben kaçtım.