wmaraci reklam
lidertakipci

Site Hızı Yükselmiyor. Önerilerinizi bekliyorum!

35 Mesajlar 3.612 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

VTAhmet VTAhmet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Oyun Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 37 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Litespeed Cache eklentisi yükleyin.

Autoptimize; Litespeed sunucuda First Byte Time problemine neden olur bu yüzden kullanmamanızı tavsiye ederim.

Önemli olan resimlerdir genelde. Mutlaka tüm resimleri optimize etmelisiniz; bunun için eklenti kullanmayın çünkü yüzeysel işlem yaparlar pek faydası olmaz. Tinypng sitesini kullanabilirsiniz mesela resim optimizasyonu için.

Eğer illa ki Pagespeed puanlarını yükseltmek istiyorum diyorsanız; Litespeed yanına Fast Velocity eklentisini kurabilirsiniz, hiç bir ayarı ile oynamayın.

Hocam çok teşekkürler gerçekten çok ciddi bir artış oldu mobil tarafında. Hakkınızı helal edin sorularımı cevaplıyorsunuz hep karşılıksız. Ne zaman isterseniz yardımcı olabileceğim bir şey varsa yardımcı olurum...

Diğer arkadaşlara da çok teşekkürler en azından biraz daha toparlandı site...
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Akla Karşı Tezler
wmaraci
reklam

• Üyelik 27.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 37 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

Muratcam adlı üyeden alıntı

Sitenizin hızı oldukça iyi dahası için uğraşarak bence yavaşlatırsınız sitenizi.

Açılışta 2 tane facebook kullanılmış biri footer de bu sayfa hızınızı ciddi şekilde aşağıya çeker onların ikisinide kaldırarak eklentisiz ikonlar koymanız site hızınızı daha cok yukseltecektir. Site hızınız adsenseyi etkilemez başvurunuzu yapabilirsiniz.

Cdn kurulumu bakmadım ama kurulu değilse kurmanızı tavsiye ederim ucretsiz bi cdn işinizi gorecektir ve dogru ayarları yapmanız dahilinse değerlerde ciddi bi fark alırsınız.

Bana göre sitenizde farklı bir sorun var tabiki bu benim düşüncem siz yada başka arkadaşlar buna katılmayabilirle. Sitenizde çift sidebar görüyorum. Sitenize her yüklenilen extra özellik soruguyu çoğaltır ve sitenizdeki sordu 100 üzerinde bunu tek sidebar a düşürüp denerseniz sorgu sayısı aşağıya düşeblilir.

Üstelik sitenizde aşagıta indikçe yan taraflar çok boş kalıyor tek sidebar kullanırsanız en azından 1 taraf boşa çeker ve ileriki dönemde orra reklam da atabilirsiniz.

Bu benim nacizane görüşüm en azından ben olsam öyle yapardım.

Birde logoya bi el atsanız mı acaba?

Onun haricinde gayet başarılı bir çalışma umarım muhaffak olup dilediğiniz yere gelebilrisiniz.

Saygılar

Hocam değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Hepsini dikkate alacağım. Gözlemlerinizi ben de yerinde buldum. Geliştirmeleri de yapacağım. Bir de optimizasyon için fiyat almıştım 125 TL dendi. Kullanılmayan CSS ve Javascript kodlarının kaldırılması resim optimizasyonu vs. Bu parayı vermeme gerek var mı bu eksikliklerin de giderilmesi gerekir mi?

Bir de site hakkında tabi daha tam oturmadı oturunca genel bir fikir alacağım ama şu an ki genel görüşünüz nedir konusu, tasarımı vs gibi? tutar mı?

Görüşlere ve eleştirilere açığım..

Şimdiden teşekkürler.

Akla Karşı Tezler

volume volume İyi günler Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek editör
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 78 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam internet hayatım boyunca gördüğüm en hızlı açılan site buydu emin misiniz?

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Bir konuya açıklık getirmek isterim; bende hızlı açılıyor diyen arkadaşlar olduğu için.

Bende bir site hızlı açılabilir ama sizde yavaş olabilir. Bunu maalesef kendimiz belirleyemeyiz.

Bu yüzden analiz araçlarına bakmalıyız her zaman. Özellikle kendi siteleriniz sizde hızlı açılıyor gibi görünebilir mesela; tarayıcı cache nedeni ile.

Yorum yaparken bunlara dikkat etmeliyiz kısacası.
VTAhmet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
VTAhmet Detaylara dikkat ederseniz resimlerin yüklenme sürelerini görebilirsiniz.

Bu yüzden her zaman resimler önemlidir aslında. Özellikle mobil versiyon açısından çok daha fazla önem arz eder.

Mesela şu an 404 hatası veren resimler mevcut. Bunları düzenlemelisiniz ve; mutlaka ingilizce karakter kullanın resim isimlerinde boşluk bırakmadan.

Kolay gelsin.
VTAhmet

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 37 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
yilmaz70 Hocam teşekkürler değerli yorumların için. Bunları dikkate alıp düzelteceğim.

Bir sorum daha olacak kusura bakmazsanız.

Sitenin mobil versiyonu için WP Touch kullanıyorum. Ama şöyle bir sıkıntı var uzun zamandır. Sürekli olarak mobilde kendi kendine sitenin kendi temasına geçiyor bazen de wp touch a geçiyor. Bir sıkıntı var. Sanırım başka bir eklenti tetikliyor bu durumu. Veya eklentilerin açık olan ayarları ile ilgili de olabilir. Wp Touch kapatıp geri açınca vs bir süreliğine düzeliyor sonra geri gidiyor kafasına göre davranıyor yani.

Bunu tespit etmemin bir yolu var mı neden olduğunun veya nasıl düzeltebileceğimi?

WP Fastest Cache'den dolayı olduğunu düşünüyorum ama hangi ayarından olduğunu anlayamadım...

Akla Karşı Tezler

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

VTAhmet adlı üyeden alıntı

yilmaz70 Hocam teşekkürler değerli yorumların için. Bunları dikkate alıp düzelteceğim.

Bir sorum daha olacak kusura bakmazsanız.

Sitenin mobil versiyonu için WP Touch kullanıyorum. Ama şöyle bir sıkıntı var uzun zamandır. Sürekli olarak mobilde kendi kendine sitenin kendi temasına geçiyor bazen de wp touch a geçiyor. Bir sıkıntı var. Sanırım başka bir eklenti tetikliyor bu durumu. Veya eklentilerin açık olan ayarları ile ilgili de olabilir. Wp Touch kapatıp geri açınca vs bir süreliğine düzeliyor sonra geri gidiyor kafasına göre davranıyor yani.

Bunu tespit etmemin bir yolu var mı neden olduğunun veya nasıl düzeltebileceğimi?

WP Fastest Cache'den dolayı olduğunu düşünüyorum ama hangi ayarından olduğunu anlayamadım...

Böyle bir durumla karşılaşmadığım için bir şey diyemiyorum. Ancak Litespeed Cache ile bu tarz problemler yaşanmadığını düşünüyorum. Zaten Litespeed Web Server üzerinde barınıyor site; bu yüzden Litespeed ile gerekli ayarları yaparsanız daha sağlıklı olur.
VTAhmet

kişi bu mesajı beğendi.

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
Hocam temanız hiç kullanışlı gelmedi bana :( .
VTAhmet

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

• Üyelik 27.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 37 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
yilmaz70 Sağolun hocam teşekkürler. Ayarları yaptım...

Bipixel Hangi anlamda hocam biraz daha açabilir misin? Yani tasarım olarak ben beğeniyorum şahsen ama webde optimizasyon ve kullanıcı arayüzü kısmında sizin kadar bilgili değilim. Yani temanın kendisi mi sıkıntılı diyorsunuz? Yoksa site tasarımı mı kötü?

Oysaki mythemeshop'dan almıştım en çok satan temalar arasındaydı :(

Akla Karşı Tezler

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
Tasarım kötü geldi hocam bana tabii kişisel zevkime de uymuyor olabilir :D . Ama daha ferah bir tema kullanabilirsiniz bence.
VTAhmet

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al