wmaraci reklam
lidertakipci

Gördüğüm en haklı isyan :) Konuyu buraya bırakıyorum yorum sizin :)

18 Mesajlar 2.266 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

alidemiral alidemiral WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 152 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
Geçenlerde "Seyahat kısıtlaması ne zaman bitecek" diye bir arama yaptım. Haberde döndürüp döndürüp "Seyahat kısıtlaması ne zaman bitecek", "Seyahat kısıtlamasının ne zaman biteceği merak konusu" gibi cümleleri kullanmışlar. Kısa denmeyecek bir yazı. Cevap(!) en son cümlede: "Gelişmeleri an ben an takip ediyoruz." Nalet olsun dedim, hatta bir de yorum yaptım. Fare ekrana değse reklâm çıkıyor, videolar aniden yayına giriyor, sayfa belli aralıklarla kendiliğinden yenileniyor. Bir de şöyle bir habere denk geldim: Kemal Sunal'ın bir filmindeki bakkal sahnesinde bir kutunun üzerinde, kameranın iki farklı açısından kaynaklı olarak marka etiketli ve etiketsiz olarak görünmüş. Bunu, "Yıllar sonra ortaya çıkan gerçek" başlığıyla yayınladılar. Bunu yapan da ulusal bir gazetenin web adresi. İnsanları aldatmaya utanmıyorlar. Artık haber sitelerini ziyaret etmek istemiyorum.

wmaraci
reklam

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)

ZenGrafik adlı üyeden alıntı

Birşey dikkatimi çekti Google da arama yaptığımda hep haber siteleri çıkıyor ama Yandex de ilk sırada o kadar haber sitesi göremedim mesela domatesin faydaları yazdım Yandexe haber sitesi çıkmadi ilk sırada googleye yazdım ilk başta çıktı

Hocam o benim de dikkatimi çekti baya. Yandex adamdır

sertacs sertacs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 70 / 53
  • Ticaret 6, (%100)
acımadan google'ın ban atması lazım.

akmova akmova WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Beden Eğitimi Öğretmeni
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1028
  • Beğeniler 392 / 289
  • Ticaret 10, (%100)
Haber sitelerinin her konuda ilk sırada çıkmasından bıktınız mı? Bunu nasıl yapıyorlar ve her konuda ilk sıraya çıkmayı başarıyorlar? Merak ettiğiniz tüm soruları bu makalemizde bulacak ve sizde haber siteleri gibi her konuda ilk sıraya çıkmayı başaracaksınız.

Neredeyse tüm haber siteleri google üzerinde arattığınız her konuda ilk sıraları paylaşıyor. Hal böyle olunca diğer web site sahipleri bu konuda şikayetçi. Herkesin aklında tek bir sor var! Bu haber siteleri nasıl oluyorda her seferinde ilk sıraya çıkıyor. Bizde bu konuyu araştırdık ve sonunda bulduk. İşte şimdi hazırsanız haber sitelerinin google üzerinde sürekli ilk sıralarda çıkmasının nedenini bulduk. Mucize sırrı açıklıyor. Bu sırrı açıkladıktan sonra sizde haber siteleri gibi her konuda ilk sırada çıkacaksınız!

Haber siteleri her konuda nasıl ilk sırada çıkmayı başarıyor? Bu konu hakkında açıklamalar, resmi makamlardan geldiği anda paylaşacağız. Takipte kalın!

:D
82512 Erenclk bromed

kişi bu mesajı beğendi.

Personal Trainer Cem Öncü / www.cemoncu.com
wmaraci
wmaraci

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Bunun için kızılması gereken sizce haber siteleri mi?

Kullanıcı odaklı sitenizi optimize edin hayatta yükselemezsiniz. Sitenizi kullanıcılara göre değil ggle'ın istediği gibi hazırlamak zorundasınız.

Mesela benim sitede bir sayfam vardı. Aylık 14000 araması olan keywordde 1. sırada çıkıyordum. Tüm bilgilerim tek sayfada. Giren ortalama 1 buçuk ile 3 dakika arasında sayfada kalıyordu. Ama sayfaya giren istediği bilgiyi alıyor sonra başka sayfalara girmeden çıkıp gidiyordu.

Bu kelimeden gelen ziyaretler nedeniyle hemen çıkma oranım site genelinde %85'lere çıktı. Ve son güncellemeyle sitem asıl anahtar kelimelerde düşmeye başladı. Her hafta 1 sıra gibi kayıp yaşıyordum.

Sonunda denemeye karar verdim ve tam 3 kez denedim. 4. seferde yukarıda anlattığım ve ona benzer 4 sayfamı sildim. Hitlerim azaldı mı? Evet. Ama bunun bana bir faydası oldu.

Sıralama kaybım durdu. Çünkü bu 4 sayfayı silip indexten kaldırınca sıralama kaybettiğim anahtar kelime hedef sayfalarım eski sıralarına yükseldi.

Hemen çıkma oranı site genelinde %65 lere düştü..!

Ama ben o 4 sayfayı silmek yerine parçalara bölüp başlıklarınıda saçma sapan sırf ggle öyle istiyor diye haber sitelerindeki gibi yapsaydım hemen çıkma oranımı kaybetmeden sayfalarımı tutardım.

Ama ne olurdu? Arkamdan millet aynen böyle küfür ederdi.

Kullanıcı odaklı yapay zekası varmış falan. Yok kardeşim halen muhteşem seo teknikleri dışında işe yarayan bir şey yok.

Dünyanın en faydalı yazısını da yazsanız en kaliteli içeriğe de sahip olsanız, saçma başlıklar atan bir haber sitesi 3-5 link ve sayfalama ile 1. sırada çıkacaktır.

(çok nadir durumlarda istinasları hariç tutuyorum)

EchoBilisim EchoBilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Doğalgaz
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** B**
  • Mesajlar 563
  • Beğeniler 139 / 141
  • Ticaret 2, (%100)
Saçma sapan uzun yazılar yazıp kullanıcıların daha fazla sitede durmasını sağlamaktır amaçları budur giripte okumuyorum uzun olan haberlerin hepsinden uzak duruyorum

Rhost.com.tr EchoBilisim.com AnlıkHaber.com.tr webmasterturkiye.com

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)

EchoBilisim adlı üyeden alıntı

Saçma sapan uzun yazılar yazıp kullanıcıların daha fazla sitede durmasını sağlamaktır amaçları budur giripte okumuyorum uzun olan haberlerin hepsinden uzak duruyorum

Ama millet işe uyanmış. Bundan sonra ne olacak biliyor musun?

Millet siteye girecek ilk sayfada durumu anlayınca geri tuşuna basıp çıkacak. Evek bu sabahın kısa vadede ilk sıraya çıkmasını sağlayacak ama bir süre sonra okuyucuların güvenini kaybedecek ve giren hemen çıkacak yada sabahın öyle olduğu yayınlınca rakiplere tıklayacak insanlar.

O zamanda rakipler kalıcı yükselirken sabah kısa vadeli çıkışı uzun vadeli inişe çevirecek. Otoriteerliğini kaybedecek.

O kadarda değil yani. Kısa vadede böyle yollar verimli olsada orta vadede ggle ilgili sitenin hakettiği yeri kendisine verecektir diye düşünüyorum.

EchoBilisim EchoBilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Doğalgaz
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** B**
  • Mesajlar 563
  • Beğeniler 139 / 141
  • Ticaret 2, (%100)
İşte onu düşünseler yapmazlar ama malesefki öyle yapacak bişey yok zamanla çöp site olup gidecekler

Rhost.com.tr EchoBilisim.com AnlıkHaber.com.tr webmasterturkiye.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al