wmaraci reklam
lidertakipci

Wp'nin en iyi seo eklentisi midir ?

18 Mesajlar 2.000 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Supercalifirigida Supercalifirigida WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 373
  • Beğeniler 125 / 176
  • Ticaret 1, (%100)

tolhur adlı üyeden alıntı

Rankmath > General Settings > Others > Show SEO Score

Show SEO Score u kapatmanız yeterli

goodestmedya adlı üyeden alıntı

Supercalifirigida Yoast'da olduğu gibi altta değil sağda hocam blok ayarlarının hemen yanında

sağolun hocam oldu
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

Wordpress Kurulum & Destek Hizmetleri İçin PM.
wmaraci
reklam

Nimuze Nimuze WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Resepsiyonist
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 5 / 23
  • Ticaret 5, (%100)
Çok gelişmiş özelliği ile Rank Math SEO öneririm. Türkçe olmadığı için ülkemizde pek bilinmiyor ama Yoast SEO ve AIO ücretli sağladığı birçok özellik ÜCRETSİZ olarak Rank Math'de kullanabilirsiniz. Eklentiyi Türkçe kullanmak isterseniz buradaki konuyu inceleyebilirsiniz.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1272
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
Aslında hepiimizi yanıltıyor bunlar. İlla diyor başlığı h2 ye koy, yetmedi yazı uzun bi daha koy, olmadı h3 ede ekle. Yazı bütünlüğünü kaybediyor.

webzade webzade S.E.O Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Teknoloji Güvenlik Sistemleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** i**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 11 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Title da sayı yok diyor, numaralandır.

Kamera Sistemleri
wmaraci
wmaraci

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
Ben yoast kullanıyorum ama bazı projelerde Rankmath de kullanmaya başladım denemek için detaylıca.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

Gurer69 Gurer69 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 55 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 279
  • Beğeniler 8 / 80
  • Ticaret 0, (%0)
rank math iyidir hocam tavsiye ederim

cinarweb cinarweb Çınar Web Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 24 / 49
  • Ticaret 0, (%0)
Yoast Seo tavsiye ederim.

Çınar Web - Profesyonel Web Tasarım

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)

webzade adlı üyeden alıntı

Title da sayı yok diyor, numaralandır.

Bu uyarılar ve bu eklentiler sadece birer öneridir. %100 uymak zorunda değilsiniz.

Ben mesela bugüne kadar çok nadir anahtar kelime yoğunluğuna dikkat etmişimdir. En önemli özellik olarak bilinen anahtar kelime yoğunluğu hesabını hiç dikkate almıyorum desem yeridir belkide. Tabi bunu yapmamda bir sebep var. Ben makale yazıyorum, kasıtlı olarak anahtar kelime yerleştirmiyorum. Spam yapmadığıma eminim ve gerekiyorsa eğer anahtar kelimeyi elbette kullanıcam. Genel olarak düşüncem şu kısa makalelerde %3-%3.5 civarini geçmemek fakat uzun makalelerde %4-%4.5 civarını geçmedikçe hiç umurumda olmaz. Bu 2000+ kelimeyse %5 bile sorun yaratmayacaktır bence. Mesela Moz rankmath in ya da Yoast 'ın uygun gördüğü anahtar kelime yoğunluğuna bile spam diyor.

Bu nedenle, ne kadar anahtar kelime kullanmak spam? Kime göre spam? Neye göre spam? Bunu kimse bilmiyor. Sadece araştırmalardan ibaret.

Yine bir örnek verecek olursak rankmath en az 600 kelime Yoast en az 300 kelime yazmalısın diyor. Neye göre diyor bunu? Benim yazdığım makaleyi analiz etti mi? Tabi ki hayır. Hakkinda en fazla 200 kelime yazilmis bir makale için 600 kelime nasıl yazıcam? Afedersiniz neremden ne sallıycam?

Bir diğer örneğide Yoast tan vereyim ne dedik 300 kelime istiyor. Ne kadar araştırırsanız araştırın google 1300+ kelimeyi 1. Sırada gösterme ihtimali daha yüksek. Bunu kendinizde analiz edebilirsiniz. Eee niye 300 kelime ya da biye 600 kelime? Takılmayın bunlara..

Her makalenin kendi tarzı, herkesin kendi anlatım biçimi var bütün bu kurallara uymaya kalkıp her makalede 100 puan alırsak eğer, bana kalırsa google da her yazdığımız en üstte bile çıksa kimse o yazıyı sonuna kadar okumaz.

Kısacası siz kaliteli yazdiginiza emin olun. Ciddi eksikleri tamamlayın, aşırıları düzeltin. Bence bu kadarı yeterli.

Bir konu daha var, bu uyarılar önemli mi? Ilgili eklentilerin blog kısımlarını muhakkak okuyun hepsi çok hemde çok önemli. Fakat bu sizin tarzınızı bozmamalı. Tarzınızdan kastım tüm bu kurallara uymak için sadece birer blogger değil birer yazar olmamız gerek. Aksi durumda okunabilir bir yazı değilde robotik bir yazı çıkar ortaya..

Kendi düşüncelerimdir, tartışmaya açık...
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al